Wielka księga. Hania Humorek

Okładka książki Wielka księga. Hania Humorek Megan McDonald
Okładka książki Wielka księga. Hania Humorek
Megan McDonald Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Hania Humorek (tom 1-3) Seria: Wielka księga literatura dziecięca
literatura dziecięca
Hania Humorek (tom 1-3)
Wielka księga
Judy Moody, Judy Moody Gets Famous!, Judy Moody Saves the World!
Egmont Polska
2013-11-05
2013-11-05
Aldona Możdżyńska-Biała
Hania Humorek

ciekawa książka dla dziewcząt od 7-8 lat. Duże litery, ilustracje i wydanie 3 w 1 to pewny przepis na zarażenie córki bakcylem czytania. niesforna Hania przebojem zdobędzie serca wielu małych czytelniczek.

2049

Rewelacyjna książka 3 w 1 o przygodach niezwykłej Hani Humorek słynnej ze swych rozmaitych humorków (część 1- 3). Przedszkolaki z najstarszej grupy 6 latków pokochały tę książkę i postanowiłam dokupić jeszcze 4 tomy wielkiej księgi. To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Zachęcam do czytania, czcionka duża, rysunki ciekawe pomimo, że czarno - szaro - białe, wartka i szybka akcja. Serdecznie polecam przygody Hani, jej brata Smrodka, przyjaciół: Ryśka, Franka i Julki oraz interesującego Klubu Siusiającej Ropuchy. Opowiadania poruszają ważne zagadnienia, np. pomoc w naprawie lalek, o postrzeganiu innych ludzi, których najpierw należy poznać, a później oceniać. Gorąco polecam.

Super książka nie tylko dla dzieci :)
Sięgnęłam po nią, gdyż zwykle czytam coś co potem daję do przeczytania dziecku ale muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowała.
Bardzo ciekawa postać dziecka z charakterkiem, aktualne wątki ekologiczne, polecam :)

Super książka nie tylko dla dzieci :)

Na półkach: , , , , , ,

Świetnie spędzony czas w doborowym towarzystwie pewnej dziewczynki, jej dwóch przyjaciół i brata dostarczyła mi lektura książki dla dzieci w wieku szkolnym - "Wielka księga. Hania Humorek". W ogóle ostatnio więcej przyjemności dostarczają mi książki dla dzieci (i to mnie niestety martwi).
"Wielka księga. Hania Humorek" to zbiorcze wydanie trzech początkowych części serii o Hani Humorek. Tomy są nieco skrócone, ale nie wpływa to źle na treść książki. Piękne wydanie może być bardzo atrakcyjnym prezentem. Ogromnym atutem książki jest bardzo duża, wyraźna czcionka. Książka zawiera idealnie do niej pasujące czarno-białe, zabawne ilustracje.
Hania Humorek to uczennica trzeciej klasy, jak każde dziecko w tym wieku miewa humory i szalone pomysły. W pierwszym tomie poznajemy bohaterkę bardzo dokładnie. Wszystko za sprawą zadania domowego, które wyznaczył klasie nauczyciel, pan Łopuch. Uczniowie mieli przygotować wyklejankę, w której uwzględnią obraz samego siebie, ulubione zwierzęta, przyjaciół, swoje zainteresowania, plany, najśmieszniejszą i najgorszą przygodę oraz przynależność do klubów. Dla Hani zadanie wcale nie było łatwe, wydawało jej się, że jest nudna, i nie będzie miała czego przedstawić. Zdradzę Wam, że jej projekt ani trochę nie był nudny i nieciekawy. Uśmiałam się ze "zwierzątka", które sobie kupiła. Właściwie to uśmiech do ostatniej strony nie schodził mi z ust. Najgorsza przygoda, w rezultacie wcale taką nie była. Natomiast jej najśmieszniejsza przygoda - owszem - śmieszna była, ale na pewno nie dla jej młodszego brata Smrodka :) Tutaj na uwagę zasługuje także Klub, do którego należała Hania... no trzeba przyznać, bohaterowie książki mają niesamowite pomysły :) W drugim tomie Hania robi wszystko żeby zostać gwiazdą. Czy jej się to uda? Niekoniecznie, za to wszyscy mogli podziwiać na zdjęciu w gazecie jej łokieć... co w zasadzie też nie do końca się udało, bo autor artykułu pomylił jej nazwisko. Dziewczynka nie dała jednak za wygraną, nadal chciała by wszyscy poznali jej osobę i ją podziwiali, a prasa rozpisywała się na jej temat. Jak wiadomo nie wszystkie plany da się tak łatwo zrealizować. Trzeci tom jest trochę poważniejszy. Hania bardzo chciała uratować świat. Pierwsze co sobie pomyślałam po przeczytaniu tytułu ostatniej części to "uhm, już to widzę". Okazuje się, że mało jeszcze wiem, a życie potrafi zaskakiwać. Dziewczynka jest tak zdeterminowana w swoim pomyśle, że w końcu jej się to udaje! Co więcej, książka pokazuje, że każdy z nas, nawet najmłodsi czytelnicy mogą przyłączyć się do ratowania świata.
Książką jestem absolutnie zachwycona (nie zdradziłam Wam nawet 1/3 zarysu treści)! Mogłabym pisać o niej w samych superlatywach. Nawet jeśli ktoś by się bardzo starał, nie znalazł by w niej żadnej wady. Podoba mi się model rodziny, w której żyje Hania. Nawet to, że brata nazywa Smrodkiem, nie jest tutaj odbierane jako obraza. To dobra, kochająca się rodzina, w której żyje się beztrosko i z poczuciem bezpieczeństwa. Rodzeństwo co prawda często się kłóci, ale tak naprawdę większość czasu spędzają razem i widać, że są ze sobą blisko. Są przyjaciele Hani, na których dziewczynka może polegać. Przedstawione są też dokładnie relacje koleżeńskie, które wyglądają różnie i są zmienne, ale autorka "przemyca" w treści informację, że ludzie przy bliższym poznaniu mogą okazać się ciekawymi ludźmi, mającymi ukryte zalety. Czasem naprawdę warto się przełamać i przekonać. Cudowny nauczyciel, mocno zaangażowany w swoją pracę, otwarty na potrzeby i problemy uczniów, cierpliwy i wyrozumiały. Aż wreszcie dochodzimy do sedna książki, a więc wszystkich zabawnych perypetii Hani. Są one bardzo prawdziwe, realistyczne i ciekawe. Hania myśli czasami o sobie, że jest nudna, ale w jej głowie ciągle kotłują się nowe pomysły, plany. To wszystko jest jej sposobem na poznanie otaczającego świata, na sprostanie społecznym wymaganiom, na podniesienie samooceny i na zaistnienie.
To niezwykła lektura, bardzo przyjemna i lekka. Polecam ją wszystkim dzieciom w wieku od 7 do 11 lat. Nie tylko dziewczynkom, choć Hania jest główną bohaterką. Mamy tu przecież aż trzech chłopców, więc z nimi bez problemu może identyfikować męska część czytelników. Serdecznie polecam.

Wielka księga - Hania Humorek.
Ponad 440 stron!
Ale nie martwcie się, wszystko za sprawą dużej czcionki i odstępów między wierszami, mających za zadanie ułatwić lekturę najmłodszym czytelnikom.
Dzięki temu pochłania się ją w tempie ekspresowym :-)
Do tego mamy tu świetne ilustracje - mimo, że czarno-białe, bardzo dobrze współgrają z treścią.

Wielka księga zawiera 3 pierwsze tomy serii o przygodach Hani.

Główna bohaterka Hania Humorek (w oryginale Judy Moody) to niesforna trzecioklasistka z głową pełną pomysłów i niesamowitą energią.
Jest dość humorzasta i ma ogromną wyobraźnię, co sprawia, że raczej nie można się z nią nudzić :-).
Zadziorny charakterek Hani daje o sobie znać na każdym kroku - brata nazywa Smrodkiem, nauczyciela (p. Łopucha) - Ropuchem, a kolegę Pożeraczem kleju.

Niesforna Hania nie jest jednak złą dziewczynką - ma swoje pasje i marzenia, angażuje się w ekologię, chce zostać lekarzem, żeby pomagać innym.
Lubi psocić, ale jest też bardzo zaradna i umie znaleźć wyjście z wielu podbramkowych sytuacji.
Kiedy po wakacjach zdaje sobie sprawę z tego, że ponieważ nigdzie nie wyjeżdżała. nie będzie mogła pochwalić się koszulką z jakiegoś ciekawego miejsca - jak reszta klasy, wymyśla bardzo kreatywne rozwiązanie - maluje na białej koszulce rekina i dopisuje, że go zjadła :-)

Poznając przygody Hani, nie sposób nie zauważyć emocji, jakie im towarzyszą. Spotkamy tu złość, strach, wściekłość, wstyd, zazdrość, radość czy zwątpienie.

Bardzo podoba mi się siła i odwaga Hani, chociaż nie zawsze jest z siebie zadowolona, nie poddaje się i usilnie dąży do realizacji swoich marzeń.

To fantastyczna lektura dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Więcej na:

Wielka księga - Hania Humorek.
Ponad 440 stron!
Dzięki temu pochłania się ją w tempie ekspresowym :-)

Wielka księga zawiera 3...

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca