Minecraft. Poradnik dla początkujących

Maciej Nowak-Kreyer
gra Minecraft komputer porady

Posiada pierwsze żeczy które trzeba nauczyć się w minecrafcie

Posiada pierwsze żeczy które trzeba nauczyć się w minecrafcie

książka mi pomogła w craftingu i odkrywaniu minecrafta !

książka mi pomogła w craftingu i odkrywaniu minecrafta !

Łatwy i przystępny sposób wszystko jest opisane.

Łatwy i przystępny sposób wszystko jest opisane.

Minecraft i jego nieograniczony świat

Notch, a więc Markus Alexej Persson, twórca Minecrafta, stwierdził, że początkowo praca nad nim było tylko zabawą. Nie przypuszczał nawet, że Minecraft będzie najpopularniejszą grą na świecie, wokół której powstanie tak ogromna społeczność. Początki Minecrafta sięgają roku 2009. Już w styczniu 2010 roku zarejestrowało się 100000 graczy. Dziś osiągnięto poziom 10000 jego egzemplarzy sprzedawanych w ciągu jednego dnia.

Nie zabraniam swojej córce grać na komputerze, tablecie lub telefonie. Pozwalam jej na to, ale tylko wtedy, kiedy odrobi pracę domową, kiedy nauczy się wierszyka, kiedy przygotuje się na następny dzień do szkoły. Jeśli ma do przeczytania jakąś lekturę, nie gra dopóty, dopóki jej nie przeczyta. Gra jest nagrodą, którą może się cieszyć nie dłużej niż przez godzinę dziennie. Poznałam może dwoje dzieci, które nie uwielbiają Minecrafta. Znają go zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Wymieniają się opowieściami o przygodach, jakie spotykają ich w niekończącej się przestrzeni gry. I co cieszy mnie najbardziej, czytają książki, przedstawiające tajemnice świata Minecrafta. Ponieważ moja córka jest początkującym graczem, zaczyna od „Minecrafta. Poradnika dla początkujących”.

Magdalena Żerek, www.czytamto.pl

Minecraft i jego nieograniczony świat

Może zacznę od tego, dlaczego dałam na przeczytane, a nie posiadam, otuż przczeczytałam tę książkę w sklepie, zajmuje to z ok. godzinę. Jak dla mnie to książka idealna dla początkujących graczy ,,Minecraft'a", jednak dla mnie powinni zrobić troche więcej porad, ponieważ nie wszystkie tam dali, ale gdy już jakąś wpisywali, to ze szczegółami,i za to wielki plus. Książkę można zabrać wszędzie, i posiada ona te najważniejsze, podstawowe informacje, które każdy, nawet zaawansowany gracz powienien już znać mniej więcej na pamięć. Najbardziej, zaciekawiły mnie jednak nie tematy o budowlach, lecz o mobach* i zwierzętach (ale bardziej o mobach),każdy potwór miał swój opis, (na jakich biomach żyje, co robi itd.) myślę, że z tej książki skorzystają nawet ci bardziej doświadczeni gracze.
*Moby, potwory w ,,Minecraft".

Prezent gwiazdkowy dla siostrzeńca. Strzał w dziesiątkę, przez cały wieczór chodził do niej przytulony.

• Minecraft
  • Moje ,,bestsellery"
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka

Dodaj cytat z książki Minecraft. Poradnik dla początkujących