Winning znaczy zwyciężać

Suzy WelchJack Welch Wydawnictwo: StudioEMKA biznes, finanse
StudioEMKA
biznes, finanse
2005-01-01

Są miejsca w tej książce, w której widzę zachowania swojego Szefa i Szefa mojego Szefa. Ale będąc trybem w maszynie trudno jest ekscytować się prezentowanymi metodami "wygrywania" w biznesie. Nie to miejsce w strukturze organizacyjnej. Nie ten kraj. Nie ta liga. Książka może pomóc przygotować się do oceny rocznej.

Wiele prawd zawartych w tej książce jest uniwersalnych, jednak sporo wiedzy odnosi się wyłącznie do USA. Lepsza pewnie jest to publikacja dla menedżerów przynajmniej kilkudziesięcioosobowej firmy, choć i pracownik może znaleźć coś dla siebie.

Wiele uniwersalnych prawd o biznesie. Warto przeczytać na każdym etapie rozwoju zawodowego a w szczególności na początku kariery. Ma szansę pomóc w zrozumieniu tego co się dzieje w koło.

Książkę czyta się fajnie, jednak wiedza w niej zawarta w bardzo małym stopniu nadaje się do wprowadzenia w małych polskich firmach. Może jakbym był menadżerem w korpo to by mnie bardziej zachwyciła, no ale nie jestem ;)

Bardzo dobra.

Garść porad od wieloletniego prezesa jednej z największych firm na świecie.
Autor dzieli się zasadami jakimi się kierował prowadząc z sukcesami olbrzymią firmę. Książki słucha się dobrze, jest zajmująca choćby z tego powodu, że odkrywa przed nami same szczyty wielkich korporacji, o których krąży w społeczeństwie wiele sprzecznych opinii. Wiele spośród porad jest nie do...

Ciekawa książka. Posiada dużo elementów, narzędzi i historii trochę przestarzałych i nieaktualnych, ale i tak warto przeczytać.

Bardzo dobra książka pokazująca podejście do biznesu bardzo doświadczonego Jacka Welcha, który sterował GE przez 20 lat. Nie lubię tego typu książek, ale ta jest warta przeczytania.
"(...) przywództwo polega na pomaganiu innym w rozwoju i osiąganiu sukcesów (...) przywództwo nie jest dla Ciebie, tylko dla innych. Chciałbym również być zapamiętany za gorliwe popieranie...

Chyba liczyłem na coś więcej, na coś bardziej konkretnego. Podobno jak krzyczy okładka już nie są potrzebne żadne inne książki o zarządzaniu, a dla mnie zarządzania jest tutaj max. 30% wszystkich treści. Mało konkretów i rozwiązań palących problemów w polskich przedsiębiorstwach i nie ukrywajmy jak wielu z nas może mieć takie wyzwania, jakie miliardowe spółki GE?

I nie...

Nie jestem zwolennikiem tego typu poradników. Ale tutaj przeczytawszy wiele pochlebnych opinii postanowiłem przeczytać tą książkę. I chyba było warto.
Najważniejsze, że książka pisana jest przystępnym językiem bez wgłębiania się w jakiś ekonomiczny slang. Jack Welch tłumaczy wszystko bez zbytniego zagmatwania, a na dodatek przytacza mnóstwo przykładów z własnego życia. To...

• Biznes
  • Rozwój osobisty
  • 2014
  • 2019
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Winning znaczy zwyciężać