Steve Jobs

Steve Jobs
Insignis
2011-11-21
2011-11-21
Przemysław Bieliński, Michał Strąkow
jobs apple iphone ipad imac ibook ipod
Inne

Oficjalne recenzje i

Myśl inaczej

Link do recenzji

683 109 48

Rewelacja. Świetna i bardzo rzetelna biografia przedstawiająca zarówno życie prywatne, jak i zawodowe Steve'a Jobsa. Przy mojej ocenie szczególnie ważny był aspekt nie wybielania Steve'a i jego czasem okropnych zachowań. Podobała mi się też kompleksowość tej historii - relacje z rodziną, współpracownikami, opisy powstawania i dopieszczania wszelkich produktów oraz ciekawe anegdoty. Jobs był osobą niesamowicie inspirującą, ale nie wyobrażam sobie, jak ciężko było z nim czasem wytrzymać - zacytuję poprzednich recenzentów - "wybitny wizjoner i wybitny dupek". Jeśli chodzi o samego autora - brawo, tak się powinno pisać biografie. Na pewno sięgnę jeszcze po inne książki pana Izaacsona.

Świetnie napisana biografia. Czyta się bardzo dobrze. Autor podszedł dość krytycznie do tematu, więc nie jest pean na cześć Jobsa, a w miarę rzetelny obraz jego trudnej osobowości i geniuszu.
W książce czasem pojawiają się powtórzenia tych samych informacji. Nie wiem czy to celowy zabieg, czy efekt nieogarnięcia tak dużego projektu.

Bibliografia opisuje całkiem szczerze jaki Steve Job był. Ciekawie jest zagłębić się w nietuzinkowe historie oraz w taką ekscentryczną osobę jaką był twórca Apple czy Pixar.

Wybitny wizjoner i wybitny dupek - tak można określić Steve Jobsa po zapoznaniu się z biografią autorstwa Isaacsona.

Szanujący zwierzęta weganin, który parkując zajmował dwa miejsca dla niepełnosprawnych jednocześnie. Miliarder, który mieszkał w nieumeblowanym domu. Perfekcjonista nieprzestrzegający podstawowych zasad higieny. Człowiek o skrajnej potrzebie kontroli, który jednocześnie nie bał się porzucić utartych schematów. Jobs był pełen skrajności i wewnętrznych sprzeczności, wszystko to zostało doskonale przedstawione przez autora.

Książka traktuje nie tylko o życiu foundera, ale też o filozofii stojącej za firmami należącymi do Jobsa. Większość uwagi z oczywistych względów przypadło Apple, ale nie brakuje informacji na temat Pixara i nieistniejącego już NeXT. Pokazuje że obsesja na punkcie perfekcjonizmu potrafi być jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem.

Książka inspirująca, warta przeczytania dla każdej osoby którą interesuje rozwój produktu, wzornictwo, technologia czy biznes.

Książka lekka w odbiorze. Mimo naprawdę dużej objętości i wielości wątków, czyta się szybko i bez dłużyzn, a nadążenie za narracją nie sprawia problemów. To pierwsza książka autorstwa Isaacsona którą czytałem, ale z pewnością sięgnę po kolejne.

Ocena 10/10 nie jest przypadkowa, gdyż bardzo rzadko wystawiam taką opinię.
Uważam, że ta książka jest doskonałym przykładem książki, która od samego początku do końca wciąga czytelnika i powoduje, że ciężko się od niej oderwać.
Steve Jobs został przedstawiony po prostu jako człowiek, który może mieć różne oblicza, można go kochać lub nienawidzić. Został przedstawiony w taki sposób w jaki był widziany przez rodzinę i współpracowników a nie jak on oceniał sam siebie, co powoduje, że ta biografia przedstawia nam prawdziwy obraz Jobsa.
Mam nadzieję, że kiedyś znajdę czas aby raz jeszcze przeczytać tę książkę.

Ocena 10/10 nie jest przypadkowa, gdyż bardzo rzadko wystawiam taką opinię.

To jest jedna z tych książek, na które musi być odpowiedni moment w życiu. Tak właśnie było w moim przypadku. O istnieniu samej książki wiedziałem od dobrej dekady, to kim był Jobs, wiedziałem jeszcze dłużej, przynajmniej tak mi się wydawało. Nie jestem wielkim fanem marki, choć z czasem się do niej przekonałem i zacząłem doceniać produkty, mając możliwość z nich korzystać, mogąc porównać z konkurencją. O bohaterze biografii wiedziałem trzy rzeczy: jest miliarderem, geniuszem biznesu i tyranem w pracy. Przed przeczytaniem książki obejrzałem dwie jego biografie, przeniesione na srebrny ekran. To było urywki życia Jobsa, które o wiele szerzej są opisane w książce. Sama książka jest dobrze i ciekawie opisaną historią kogoś, kto stał się jedną z ikon XXI wieku, choć swój status budował pod koniec wieku poprzedniego. Nie jest to laurka ku pamięci Jobsa. Został mi pokazany jako człowiek, z wszystkimi jego dziwactwami, wadami, ułomnościami ale i geniuszem oraz zaletami, które sprawiły, że osiągnął to, czego nie osiągnęli inni. Jest to rzetelna i dogłębna praca pisarza, który szukał w źródłach, weryfikował je, zadawał trudne pytania, choć robił to na poziomie. Dla mnie to była niesamowita podróż przez historię i życie człowieka sukcesu, który nie jest krystalicznym bohaterem, jego niektóre decyzje i zachowania są dyskusyjne. Jest tu pokazany i nazwany wprost, element szczęścia, który często jest pomijany w historiach o sukcesach: Jobs był tego świadomy. Kawał solidnej literatury, mocne 8,5.

Książka bardzo dobrze napisana, czyta się ją z przyjemnością, szkoda, że ma tylko 700+ stron, bardzo chętnie mógłbym przeczytać drugie tyle o Steve Jobsie spod pióra tego autora. Jedyny minus to taki, że przez tę książkę zacząłem się interesować psychodelikami.

Po raz pierwszy czytałem biografie i trafiłem od razu na perełkę, świetna, pięknie opisana historia życia RARYTAS polecam

Ciekawa książka o genialnym kreatorze trendów postępu technologicznego. Mega długa, ale przyjemnie się czyta.

Rewelacyjna.

Rewelacyjna.