List z powstania

literatura polska powstanie warszawie historia rodzina tajemnica
literatura piękna
literatura polska powstanie warszawie historia rodzina tajemnica

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przeszłość może być niczym arszenik!

51 Link do recenzji

Dobra książka. Dziwią mnie negatywne komentarze. Może dlatego, że czytają ją osoby, które nie mają pojęcia o PRL. Nie było ich jeszcze na świecie, nie mają pojęcia o prześladowaniach? Ktoś napisał nawet, że książka dziwna i psychodeliczna 😂😂 Wcale tak nie uważam, odzwierciedla za to naszą historię, która dla bardzo młodego pokolenia, może się wydawać dziwna, ale taka była...

Książka nie urywa pupy, ale czyta się szybko i momentami nawet wzbudza ciekawość. Rozczarowało mnie zakończenie, naciągane, tak jakby autorka nie miała pomysłu, jak to zgrabnie zakończyć.

Hanna jest widmem swojej siostry, a później siostrzenicy. To jej poszukiwaniem obie się zajmują, śledzą losy jej życia, które urywa się w trakcie powstania warszawskiego. Nie wiadomo co się z Hanna stało, czy nie żyje, czy może gdzieś się ukrywa. Każdy ślad gdzieś tam się urywa, tym bardziej że ustrój polityczny w latach 70 wcale nie pomaga w dojściu do prawdy. ...

książka jest hmm.... dziwna. Przez cały czas czytania miałam minę niedowierzania na twarzy. Serio to tak autorka poprowadziła fabułę? A potem - serio to się tak kończy? Po tytule i przeczytaniu opisu książki miałam co do niej nieco inne oczekiwania więc zawiodła mnie bardzo. Historia jest naprawdę bardzo dziwna i psychodeliczna wręcz także ja raczej jej nie polecam.

Jedyny minus za to, że w tej książce nie znajdziemy obszernego tematu Powstania Warszawskiego (a bardzo liczyłam na jakąś fajną, szerszą retrospekcję).

83/52/2019

Na półkach: , , , , , ,

Przepiękna i wzruszająca książka obyczajowo-historyczna opowiadająca o osieroconej dziewczynce Hanii,splata się tam wiele osób,ginie trochę ludzi.
Bardzo wzrusza,chwyta głęboko za serce powieść.

Szybko przeczytałam bo historia wciągającą chociaż zakończenie mnie rozczarowalo. Bohaterowie zbyt powierzchwonie potraktowani. Ciężko powiedzieć o czym jest ta historia.

Bardzo chciałam, żeby podobała mi się ta ksiażka i wiele się po niej spodziewałam. Nie zawiodłam się, ale z powieścią z Powstaniem Warszawskim w tle, chciałam spędzić więcej niż jeden wieczór i przeżyć ją mocniej.
Z jednej strony zbyt prosto, z drugiej znowu nieprawdopodobnie. Lektura wciągająca, dobrze napisana, a jednak pozostawiła po sobie niedosyt i niedowierzanie.
Ot -...

Na półkach: , , , ,

To książka łącząca elementy kryminału z literaturą obyczajową, z wykorzystaniem wątku historycznego.
Dla mnie to powieść obyczajowa, w której rozwiązywana jest tajemnica rodzinna sprzed lat. Fabuła jest mało realistyczna i dotyczy zaginięcia dziewczyny podczas ostatnich dni Powstania Warszawskiego. Akcja powieści umiejscowiona w czasach PRL-u i krótko w Wolnej Polsce po...

Dyskusje

1 101