Dobro i zło, co to takiego?

Oscar Brenifier Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Dzieci Filozofują literatura dziecięca
Le bien et le mal, c'est quoi?
Magdalena Kamińska-Maurugeon
Zakamarki
pytania filozofia dzieci odpowiedź
Le bien et le mal, c'est quoi?
Dzieci Filozofują
literatura dziecięca
Magdalena Kamińska-Maurugeon
pytania filozofia dzieci odpowiedź

Nauczanie teorii krytycznej, marksizmu i pochodnych w praktyce. Zbierać wszystkie egzemplarze serii Dzieci Filozofują a następnie kierować się wytycznymi z książki 451° Fahrenheita. Drastyczne posunięcie ale jak do rodziców nie dociera to nie ma wyjścia.

Dobro i zło to książeczka z serii "Dzieci filozofują". Jest niezwykle... filozoficzna. Została podzielona na kilka rozdziałów, które mają formę zagadnień takich jak: uprzejmość, słowa, posłuszeństwo, pomoc innym, wolność, prawo. Każdy rozdział rozpoczyna się od pytania, np. Uprzejmość otwiera pytanie: Czy Czy musisz być miły dla innych? Potem następują alternatywne...

W tej chwili Lilu (6) jeszcze chyba jest za mała na tę książkę. Dla starszych dzieci bardzo fajna.

Na stronie z jedną z możliwych odpowiedzi na pytanie czy możemy mówić co chcemy jest napisane, że nie, jeśli jesteśmy zobowiązani do dotrzymania tajemnicy a w tle na ilustracji widać basen z wypuszczoną wodą. Na pierwszym planie widać dwóch łobuzów, jeden z nich trzyma korek, który wyciągnął, aby spóścić wodę z basenu i przykazuje drugiemu go nie zdradzić. W pustym basenie...

Bardzo często nadajemy ludziom, przedmiotom czy wydarzeniom miano dobrych bądź złych. Jednak kiedy człowiek zastanowi się nad tymi określeniami, to zaczyna mieć wątpliwości. W końcu to, co złe czy dobre dla mnie, ktoś inny może traktować zupełnie inaczej...

"Dobro i zło, co to takiego?"...

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Poszukiwane
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Zrecenzowane
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Dobro i zło, co to takiego?