Wielkie epidemie w dziejach ludzkości

Okładka książki Wielkie epidemie w dziejach ludzkości Kenneth F. Kiple
Okładka książki Wielkie epidemie w dziejach ludzkości
Kenneth F. Kiple Wydawnictwo: Atena popularnonaukowa
2002-01-01
8387422010
Zbigniew Sidorkiewicz

1917

Wspaniale wydana, przez Oficynę Wydawniczą Atena, praca zbiorowa pod równie wspaniałą edycją Kenneth`a F.Kiple znanego również z bardzo popularnych, przez siebie redagowanych pozycji ( niedostępnych chyba jeszcze w polskiej wersji językowej, a szkoda !!! ) zbiorowych, chociażby takich jak : The Cambridge Historical Dictionary of Disease i The Cambridge World History of Food. W Wielkich epidemiach w dziejach ludzkości Kiple z pomocą chociażby Stephena V.Blacka, Margaret Humphreys czy Ann G.Carmichael ( Medicine: A Treasury of Art And Literature) przeprowadza czytelnika w sposób naturalny i zrozumiały aczkolwiek w pełni profesjonalny przez dzieje wielkich chorób, wielkich epidemii w dziejach ludzkości. Od chorób układu trawiennego pierwszych homo sapiens sprzed 40-tu tysięcy lat ( o dziwo najbardziej zdrowa zbiorowość ludzka w porównaniu z następującymi po nich pokoleniami ) poprzez starożytność, średniowiecze i wieki bliższe naszej współczesności, od ospy, odry, dżumy, cholery do gruźlicy, grypy i beri-beri. Mnogość faktów i danych historycznych popartych olbrzymią pracą, przygotowaniem merytorycznym i wielkim profesjonalizmem twórców Wielkich epidemii w dziejach ludzkości przyniosą niewątpliwą satysfakcję czytelnikowi żyjącemu przecież u boku AIDS czy zagrożenia bronią biologiczną !
Dodać chyba tylko należy, iż pozycję zdobią ryciny, drzeworyty, obrazy wpływające niewątpliwie na moja wysoką ocenę wydawniczego majstersztyku.

Książa pięknie wydana i ciekawie skonstruowana.
Nie skupia się na chorobach samych w sobie, tylko raczej na ich przyczynach i skutkach, dzięki czemu łatwiej zauważyć pewne powiązania.

Mimo tego książkę czyta się lekko i jest zrozumiała dla laika.

Książa pięknie wydana i ciekawie skonstruowana.

Pozycja nie jest dziełem jednego autora, co pozwala wierzyć, że każdą jej częścią zajął się odpowiedni specjalista, dzięki czemu wiadomości w niej zawarte są bardziej wiarygodne i poprawne....

• Popularnonaukowe
  • Przeczytane 2014
  • Historia medycyny i farmacji

Dodaj cytat z książki Wielkie epidemie w dziejach ludzkości