Star Carrier: Osobliwość

Okładka książki Star Carrier: Osobliwość
Ian Douglas Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Star Carrier (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Star Carrier (tom 3)
Star Carrier: Singularity
Drageus Publishing House
2013-11-27
2013-11-27
Justyn Łyżwa
science fiction militarne SF fantastyka militarna hard science fiction

Dalej mi się podoba, choć to już przesada że ludzkość wyjątkowo wygrywa wszystkie batalie w kosmosie i to z przeważającymi siłami wroga :)

Gorsze wrażenia niż z poprzednich części, pewnie dlatego że wszystkie tajemnice się wyjaśniły, a ciągle strzelaniny na jedno kopyto już nużą.

3 tom i swego czasu ostatni. Kolejna eskapada Lotniskowca "Ameryka" kolejne doświadczenia dowódcy grupy bojowej oraz pilotów myśliwców w tym Trevora. W całym cyklu zaczynają się pojawiać schematy, które są wadą: opisy naukowe na zasadzie "kopiuj wklej z poprzedniego tomu" bitwy rozpisywane na pół książki i wprowadzanie nowej rasy na tom. Nie są to wady przekreślające całość czy tą książkę, ale szkoda że występują. Co do zakończenia: dla mnie było dziwne albo czegoś konkretnie nie zrozumiałem w przeciwieństwie do Trevora.

Książka fajna owszem ale zaczynam zauważać pewien schemat przez co seria robi się przewidywalna.

Bardzo dobra space opera. Bardzo wciąga.

Jedyna wada o jakiej mogę napisać to to że autor często się powtarza z opisami szczegółów rożnych bitew w kosmosie. Po jakimś czasie robi się to nużące ale pomimo tego Star Carrier to bardzo dobra seria książek.

Bardzo dobra space opera. Bardzo wciąga.

Wreszcie dowiedziałem się o ch... chodzi, czego i dlaczego chcą obcy. Nie lubię si-fi i ciągły opis dziwnych technologii trochę mnie odpycha, jednak nie jest aż tak źle. Z obawa zabieram się do części czwartej, bo jak dla mnie autor wyczerpał temat, nie chciałbym żeby kolejne tomy były tylko powtórzeniem pierwszych części z innymi bohaterami.

Ajajaj. Więcej takich powieści. Rewelacyjna kontynuacja. Space opera na 10.

Ajajaj. Więcej takich powieści. Rewelacyjna kontynuacja. Space opera na 10.

Trzeci tom w mojej opinii jest, póki co, najlepszy. Akcja toczy się z prędkością światła, jest pełna brawury i dośc nieoczekiwanego kierunku. Fajne dziełko. Ale nadal w duchu Campbella.

Akcja rozwija się w niesamowitym tempie a zagrożenia rosną.

Akcja rozwija się w niesamowitym tempie a zagrożenia rosną.

Na pewno trudno się oderwać. Historia jest nadal równie ciekawa co w poprzednich częściach i każda karta goni następną, by odkryć rąbek budowanej tajemnicy,

Dodaj cytat z książki Star Carrier: Osobliwość