Odyssey One. Rozgrywka w ciemno

Evan Currie Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Odyssey One (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Into the Black: Odyssey One
Odyssey One (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Michał Studniarek
science fiction militarne SF fantastyka militarna hard SF space opera

Napisane jakby dziesiecioletni fan Star treka to napisał. Schemtyczne, nudne, dialogi, jakie dialogi raczej pogaduszki licealistów na przerwie.

Wahałem się między 6 a 7 gwiazdkami ale jednak zostaje 6. Ale takie solidne z plusem
Oddysey One to nie jest wybitne dzieło SF. Zaczyna się bardzo naiwnie i miałem obawy czy nie będzie to starta czasu.
Pierwsze wrażenie jest takie, że postaci są zupełnie płaskie, opis pierwszego w historii spotkania z obcymi nakreślone jest jakby na kolanie. Jakby to nie było coś wielkiego...

Niestety średni, przeciętny i naiwny przedstawiciel gatunku. Czytając tom pierwszy, miałem wrażenie że autor zamiast starać się omijać klasyczne problemy czekające na każdego pisarza sci-fi niczym pachołki nastawiane na drodze początkującego kierowcy, po prostu użył brutalnej siły i staranował je wszystkie. Owe pachołki, mimo że lądują zgodnie w pobliskim rowie, w kolejnych...

Militarna opera kosmiczna, choć z początku trochę naiwne opisy obcych, jednak skutecznie przyciągnęła moją uwagę do siebie jak amerykański film akcji. Autor wybrał bardzo umiarkowane podejście do obcych cywilizacji. Na dni epidemii jak znalazł, może tego typu książki uratują czyjeś życie np. ktoś zarażony lub słabszy zostanie w domu? Bez większych przesłań oparte na...

Pierwszy tom serii Odyssey One rozpoczyna opowieść utrzymaną w konwencji Space Opera i Military SF.
Choć tematyka jest oklepana: oto pierwszy ziemski statek kosmiczny zdolny do podróży międzygwiezdnych rusza w swą dziewiczą podróż i niemal od razu zostaje uwikłany w galaktyczny konflikt, to autor zdołał zachować świeże podejście i książka jest bardzo wciągająca.

Na plus...

Zakochałem się w tej książce.

Książka ciekawa na tyle że "połknąłem" w 2 dni. Dla fanów SF w kosmosie ale myślę że dla tych co mogą zostać fanami.

Przyjemny acz nie porywający sztampowy SF.

Jeszcze nie tak dawno temu do książek s-f podchodziłam jak do przysłowiowego jeża. Nie mogłam zrozumieć, co w nich takiego jest i jak to możliwe, że dziwne słownictwo (od którego nie stronią autorzy) wzbudza aż taki zachwyt. A później przeczytałam, zrozumiałam i sama się wciągnęłam, a Evan Currie stał się jednym z moich ulubionych pisarzy.

"Rozgrywka w ciemno" jest jedną z...

Czasami lubię sięgnąć po książki z gatunku space-opera.
Takie książki trzeba polubić, albo nie zaczynać czytać.
Pomysł na historię statku kosmicznego „Odyseja” wyposażonego w napęd nadświetlny przemierzającego przestrzeń kosmiczną całkiem udany.
Plusy:
- ciekawie wykreowana koncepcja spotkania z innymi cywilizacjami;
- koncepcja ewolucji ludzi na różnych planetach;
-...

Dyskusje

• Audiobooki