Imperium

Ryszard Kapuściński Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
Czytelnik
literatura piękna
2013-11-29

Otwiera oczy na rzeczywistość rosyjską, różnorodność narodów składających się na ZSRR, a także ogromną bezwzględność systemu za czasów stalinowskich. Dobry wstęp, aby zacząć pogłębiać wiedzę na temat ZSRR i Stalina.

Na półkach: , , , , ,

Niesamowita pozycja - jak zresztą chyba wszystkie Mistrza. Przenikliwe obserwacje, humanitarne podejscie do każdego człowieka i wręcz profetyczne podsumowania czy analizy. A pisane w latach 90.,więc grubo ponad 2 dekady temu!!!

Wybitna!

Bardzo łatwo się czyta mimo nie najprostszego języka, daje do myślenia

Przed laty nie lubiłem tej książki. Wydawała mi się przeładowana, ślamazarna. Niedawno jednak kupiłem w starej małej księgarni, w małym mieście, takiej księgarni, których jest już coraz mniej, książkę "Ryszard Kapuściński. Autoportret reportera". Z zawodowej ciekawości przeczytałem, bo są w niej też fragmenty, w których Kapuściński opisywał swój warsztat pracy. Po niej...

Od lat przymierzałam się do tej pozycji i do tego autora. Lubię reportaż ale podświadomie czułam że nie polubimy się z Kapuścińskim. Trochę się te obawy sprawdziły. Nie wszystko w pisaniu autora przypadło mi do gustu, nie mniej nie był to czas stracony. Książka miejscami wciąga i pokazuje bardzo ciekawy kawałek Rosji i jej mieszkańców.

• 2020
  • Literatura faktu