Poniec 7 XI 1704. Kampania jesienna Karola XII

Okładka książki Poniec 7 XI 1704. Kampania jesienna Karola XII Damian Płowy
Okładka książki Poniec 7 XI 1704. Kampania jesienna Karola XII
Damian Płowy Wydawnictwo: INFORTeditions Seria: Pola Bitew historia
107 str. 1 godz. 47 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Pola Bitew
Wydawnictwo:
INFORTeditions
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
107
Czas czytania
1 godz. 47 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364023132
Tagi:
wojskowość powszechna wojna północna
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
687
251

Na półkach: , , , ,

Przyzwoita pozycja jak na standardy wydawnictwa i serii. Jest sporo powtórzeń i lania wody, oczywiście klasycznie dla Infortu znajdziemy tu trochę literówek i pozostałości po nieudanej redakcji. Te wady wynagradza wyczerpująca bibliografia, dobre mapki i naprawdę szczegółowy opis działań w krótkim okresie czasu. Przy okazji analizy tego ciekawego starcia można poszerzyć wiedzę na temat specyfiki ówczesnych zmagań. Cieszy, że ukazuje się coraz więcej publikacji na temat wojny północnej. Dla zainteresowanych tematyką.

Przyzwoita pozycja jak na standardy wydawnictwa i serii. Jest sporo powtórzeń i lania wody, oczywiście klasycznie dla Infortu znajdziemy tu trochę literówek i pozostałości po nieudanej redakcji. Te wady wynagradza wyczerpująca bibliografia, dobre mapki i naprawdę szczegółowy opis działań w krótkim okresie czasu. Przy okazji analizy tego ciekawego starcia można poszerzyć...

więcej Pokaż mimo to

avatar
854
136

Na półkach: , , ,

Dobra rekonstrukcja bitwy. Autor skrupulatnie przedstawia walczące strony, opisuje wyposażenie i wyszkolenie obu armii oraz omawia wszystkie sporne kwestie jak sama data bitwy. Walka oraz sytuacja operacyjna przedstawione są niezwykle plastycznie. Sceptycznie podchodziłem do książki tego autora jednak pozytywnie zaskoczyłem się. Od Konstantynowa do Piławiec oceniłem znacznie gorzej i miałem mnóstwo krytycznych uwag.

Dobra rekonstrukcja bitwy. Autor skrupulatnie przedstawia walczące strony, opisuje wyposażenie i wyszkolenie obu armii oraz omawia wszystkie sporne kwestie jak sama data bitwy. Walka oraz sytuacja operacyjna przedstawione są niezwykle plastycznie. Sceptycznie podchodziłem do książki tego autora jednak pozytywnie zaskoczyłem się. Od Konstantynowa do Piławiec oceniłem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
427
65

Na półkach: ,

Generalnie jest dobrze, prace polecam, material ilustracyjny robi bardzo dobre wrazenie, natomiast jest tutaj niestety takze sporo lania wody i mnostwo powtorzen, szczegolnie przy opisie samej bitwy, zupelnie jakby Plowy chcial sztucznie wydluzyc niektore fragmenty by ksiazka miala wiecej stron.

Nie jestem rowniez przekonany co do zawartego w pracy twierdzenia, ze bitwa odbywala sie w kompletnych ciemnosciach. Te 5 szarz kawalerii szwedzkiej i czas potrzebny na przegrupowanie sie jakos kloca mi sie z walka podczas mroku, tym bardziej, ze autor podkresla, iz szwedzkie stanowisko dowodzenia bylo w oddali na wzgorzu i tam widocznosc tez nie powinna byc najlepsza. Zwlaszcza jesli doda sie do tego jeszcze dymy prochowe.

Takze ochy i achy na czesc Schulenburga jakos do mnie nie docieraja. Tzn autor sam podkresla wprawdzie, ze "sukces" Schulenburga byl iscie pyrrusowy w obliczu utraty polowy armii, jednak dziwi mnie, ze nie zajal sie kompletnie stagnacja Sasow w pierwszej fazie bitwy.
Moze to moja wina jako laika, ale na logike jakos ja sam nie moge pojac dlaczego Szulenburg, stojac na wzgorzu, nie zwrocil piechoty ku oskrzydlajacej go konnicy szwedzkiej, tylko stal jak ten wol. Nie rozumiem tez dlaczego konnica Sasow bezczynnie czekala na atak Szwedow idacych pod gorke, zamiast wykorzystac atut pozycji by przypuscic atak samemu.
Ale, jak mowie, moze stanie nieruchomo w miejscu i czekanie az sie zostanie oskrzydlonym bylo oczywista sprawdzona saska taktyka, a to tylko ja doszukuje sie tu bledow :/

Niemniej, lektura byla bardzo przyjemna i chetnie siegne po innego prace pana Plowego, a i mam po niej wielka chrapke na wiecej publikacji o starciach Wielkiej Wojny Polnocnej, ot, chocby tych mniejszych czy mniej rozslawiony, jak wlasnie tytulowy Poniec :)

Generalnie jest dobrze, prace polecam, material ilustracyjny robi bardzo dobre wrazenie, natomiast jest tutaj niestety takze sporo lania wody i mnostwo powtorzen, szczegolnie przy opisie samej bitwy, zupelnie jakby Plowy chcial sztucznie wydluzyc niektore fragmenty by ksiazka miala wiecej stron.

Nie jestem rowniez przekonany co do zawartego w pracy twierdzenia, ze bitwa...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Chcę przeczytać
    10
  • Posiadam
    9
  • Historia
    1
  • Oświecenie
    1
  • 13a Czasy Saskie
    1
  • 2019
    1
  • historia
    1
  • Pola bitew
    1
  • 19 Historia Polski
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Poniec 7 XI 1704. Kampania jesienna Karola XII


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne