Księga kobiet. Duchowa siła kobiecości

ezoteryka, senniki, horoskopy
2013-11-06
Paweł Karpowicz
kobieta życie duchowość

Książka polecona przez panią bibliotekarkę, bo podobno teraz "modna" w czytaniu. Wcześniej miałam okazję zetknąć się z jakąś inną książką OSHO, ale nie przebrnęłam przez nią zupełnie. Tymczasem ta pozycja mnie zaintrygowała i zaciekawiła. Oczywiście wiele poglądów mocno kontrowersyjnych, ale na pewno prowokuje do myślenia i zastanowienia się nad pewnymi sprawami, Nie...

Obserwując siebie zgodzę się w pełni z pojęciem wolności choć w współczesnym świecie trudno jest w praktyce stosować prawo wolności w związkach. Medytacja daje zrozumienie i pomaga uwolnić i zrozumieć nagromadzone emocje.
A taniec religijność szeroko rozumiana jest piękna zaletą kobiecości i dobrze byłoby jej nie zatracać.

Pomijając poglądy, z którymi czasem się zgodzę, czasem odrzucę, zupełnie nie odpowiada mi przekaz - dogmatyczny i chaotyczny. Niewiele tu o kobiecej duchowości. Więcej o pozycji kobiet w patriarchalnym społeczeństwie.

Posiadam i rozdaję w prezencie znajomym. Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety i mężczyzny. Czytać w parach :), dyskutować, praktykować :) :) :). Refleksyjny umysł nie zrazi się tym, że rzeczywistość duchowego przewodnika była nieco odmienna od polskiej szarej rzeczywistości. Ta książka uczy. Jest dobra, żeby ją przeczytać w każdym wieku. Warto.

Zdecydowanie polecam tę książkę! Chętnie do niej wrócę, zapewne niejeden raz.

Świeżo po lekturze – zastanawiam się jedynie, PO CO ja właściwie czytałam tę książkę do końca? Jej tytuł zupełnie nie przystaje do treści, mam wrażenie, że jedynym celem tej książki jest manifestacja sprzeciwu Osho wobec zawierania małżeństw. 115 kiepskich stron. Jeśli chodzi o kobiecość, w sedno trafia Jung, czytając jego teksty na temat psychiki kobiet, mogłam powiedzieć...

Słaba książka, nie zgadzam się z tą filozofią,nie przemawia do mnie, dziękuję bardzo.

Typowa twórczość Osho - otwiera oczy na wiele spraw :)
Idealne na początek, przełamuje wiele schematów i przekonań. Dostaje tylko 7 gwiazdek z racji tego, że nie do końca zgadzam się z jego prawdą, aczkolwiek nie jest ona aż tak destrukcyjna jak "prawda powszednia" :D

Przeczytałam, a raczej udało mi sie przeczytać 52 strony tej książki i wiem, ze dalej nie dam rady. Nie mogę powiedziec, ze jest zła bo z początkowymi zdaniami sie zgadzałam ale czytanie dziesiąty raz z kolei, ze kobiety sa jak bydło traktowane przez mężczyzn nic do mojego życia nie wnosi. Zakończę ja na tej 52 stronie.

Chciałam zakosztować mądrości Osho i jakoś nie po drodze mi z tą filozofią. Niby pod wieloma względami mamy zbieżne poglądy to jednak nie do końca, bo pomysłowość autora jednak rozwija pewne kwestie w przeciwnym kierunku.

O roli kobiety w społeczeństwie, tego jak była postrzegana przez wieki i jak dziś nadal traktowana jest przedmiotowo przez męską część populacji. W...

• Duchowość
  • Chcę w prezencie