Piekło Dakaru

2013-11-06
2013-11-06
Rajd Dakar Paryż Hołowczyc

Okładka książki Na podium. Piekło Dakaru Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki
Na podium. Pie... Krzysztof Hołowczyc...
Okładka książki Jazda z Hołkiem. ABC kierowcy Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Iwański
Jazda z Hołkie... Krzysztof Hołowczyc...
Okładka książki Tata Stefan Friedmann, Andrzej Grabowski, Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Karolak, Andrzej Krzywy, Łukasz Nowicki, Bartosz Obuchowicz, Sonia Ross, Przemysław Saleta, Tomasz Sekielski, Marek Siudym, Krzysztof Skiba, Michał Wiśniewski, Tadeusz Woźniak, Xawery Żuławski
Tata Stefan Friedmann, A...
Okładka książki Piekło Dakaru Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki
Piekło Dakaru Krzysztof Hołowczyc...

Moze jestem mało obiektywny jako fan rajdów ale wszystko co związane z Holkiem uważam za TOP.

Jesteś fanem motoryzacji przeczytaj, jesteś psychofanem ocenisz ją na 8

Jesteś fanem motoryzacji przeczytaj, jesteś psychofanem ocenisz ją na 8

bez zdjęć książka byłaby niewiele warta.

bez zdjęć książka byłaby niewiele warta.

Ciekawa książka dla fanów Hołka, sportów motorowych i Dakaru. Można dowiedzieć się sporo smaczków odnośnie udziału w imprezie i przygód na niej naszego kierowcy rajdowego. Wszystko okraszone świetnymi zdjęciami. Arcydzieło toto nie jest, w dodatku treści samej w sobie też nie jest bardzo dużo, ale dla fanów na pewno polecam.

Jest to relacja Hołka z jego starów w rajdzie Dakar w latach 2005 - 2012. Wciąga od samego początku.
Brak tu wodolejstwa, zbędnych opisów i nudnych dialogów, tylko jak sam Dakar konkretnie i dynamicznie. Krzysztof odkrywa przed czytelnikiem prawdziwe oblicze rajdu, które jest bardzo odmienne od tego prezentowanego w telewizji. Oprócz opisów wszystkich startów, jako uzupełnienie dostajemy bardzo dużą ilość ciekawych zdjęć, mapki rajdów ale przede wszystkim wciągającą lekturę.

Brawo Hołek ! - Można tutaj zrozumieć miłość do zapachu benzyny i piękną pasję do motoryzacji, bardzo fajna książka - szkoda tylko, że kończy sie na 2012 no i te reklamy. Niestety występ na Dakarze kosztuje.

Niesamowicie wciąga. I nie tylko fanów motorsportu! Sprawdzone - pożyczyłam koleżance, która ją wręcz wchłonęła. ;) Kiedy pierwszy raz zaczęłam czytać - nie mogłam się oderwać. Polecam.

Po przeczytaniu tej książki mam trochę mieszane uczucia.
Na pewno ukazuje ona wiele ciekawych historii i faktów z tras tego najtrudniejszego rajdu świata i to jeszcze opisanych przez człowieka, który wygrał jego etap i był jego liderem. Ale moim zdaniem za dużo jest w niej suchych faktów, skupiania się na rzeczach dotyczących techniki czy wynikach. Brakowało mi bardziej szczegółowego opisu Dakaru "od kuchni" (co nie znaczy, że tego nie ma, ale czuć niedosyt).
Ta książka ma swój cel marketingowy, co ma też zapewne wpływ na jej treść - przypomina czasami foto-album.
Pod koniec książki irytujące były już informacje o tym, że "fabryczne załogi mają większy budżet, ale nasz sponsor...." czy "czuję się dobrze na tych nawierzchniach, bo pochodzę z rajdów".
Najciekawszy rozdział to ten o odwołaniu rajdu w 2008 roku, ale to pewnie dlatego, że nie można było opisać ile kilometrów miał odcinek, a główną rolę grały emocje, bardzo dużo emocji.
Dla tych, którzy interesują się Dakarem, bardzo wartościowa pozycja. Dla tych, którzy szukają opisu emocji i trochę życia prywatnego (na wzór biografii Sebastiena Loeba),mogą poczuć się zawiedzeni.

Po przeczytaniu tej książki mam trochę mieszane uczucia.

Dla fanów motosportu a'la Dakar czyta się bardzo dobrze. Rodzinne tradycje rajdowe obciążają mnie wieloletnią motopasją, więc czytając Hołka, mam jeszcze większą ochotę zjawić się na Dakarze, by choć przydać się do omiatania silników z fech-fech'u...

Polecam i czekam na kolejne!

Polecam i czekam na kolejne!

Znowu o pasji... ostatnio mnie prześladują takie pozycje ;-)))

Znowu o pasji... ostatnio mnie prześladują takie pozycje ;-)))

• Podróżnicze
  • Sport