126 dni na kanapie. Motocyklem dookoła świata

Tomasz Gorazdowski Wydawnictwo: Bezdroża Seria: Szlaki ludzi ciekawych literatura podróżnicza
2011-11-23
2010-10-15
Bezdroża
literatura podróżnicza
2011-11-23
Szlaki ludzi ciekawych

Nie odpowiada mi styl pisania autora. Jak dla mnie za dużo narzekania i przechowalnia się, plus seksistowskie komentarze. Lubię reportaże podróżnicze, poznawanie dzięki nim nowych miejsc, kultur, zachowań. Niestety ta książka mi tego nie dała.

Mało dla mnie informacji.

To już kolejna książka z kręgu tzw. literatury podróżniczej, która wywołuje we mnie niesmak. Czemu? Przecież lubię podróże, lubię NOWE. Interesują mnie ludzie, ich środowisko, obyczaje, historia, lubię się w tym zanurzyć, poczuć, pooddychać. To tak podobne a inne od codzienności. Oderwać się od wszystkiego i pobyć tylko tu i teraz. I zadawać sobie pytania, słuchać...

raczej monotonna, malo odkrywcza

Książka mnie nie porwała. Można coś fajnego wyczytać ale autor trochę przynudza momentami.

Czego sie nie znajdzie w tej ksiazce:
-opisu pieknych mmiejsc przez ktore przejezdzali
-odrobiny historii miejsc i znajomosci kultury krajow przez ktore przejezdzaja
-nowatorksich spostrzezen na temat tych miejsc i ludzi
-proby czerpania i cieszenia sie z odwiedzanych miejsc, odrobina zadumy

Co znajdzie sie w tej ksiazce:
-opisy znalezienia hotelu w kazdej...

Rewelacja. Ciekawie, z humorem, przydatnymi informacjami. Rewelacja.

Sięgnąłem po "126 dni" bo jestem wiernym słuchaczem trójki i pamiętam relacje z tej podróży. Jako dziennikarz radiowy Tomasz Gorazdowski jest niezły kiedy trzeba przygotować 2-minutową relację, ale jako autor książki nie spisał się. A w dodatku to ciągłe marudzenie, czułem się jakbym czytał historię człowieka, który został skazany na 10 lat gułagu.

Książka przypadkiem wpadła mi w ręce w bibliotece i swoim opisem obiecywała zwariowaną przygodę dwóch początkujących motocyklistów dookoła świata. Pomysł świetny. Jak się okazało wykonanie już nie tak bardzo. O ile początek był okej, to w miarę zagłębiania się w świat opowiadający zniechęca ciągłym marudzeniem. Niestety nie miałam okazji słuchać relacji w radiu, pewnie była...

Świetna książka, napisana z humorem i dystansem do siebie. Pokazuje, ze jeśli tylko się chce, to można zrealizować nawet te najbardziej szalone pomysły, jak jazda dookoła świata motocyklem, nawet jeśli się nigdy wcześniej na motocyklu nie jechało.

• Podróżnicze
  • 2012