Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj

Zielona Sowa
2013-01-01
2013-01-01
blog poradnik

Recenzja ,,Ile są warte książki Tomka Tomczyka – Jason Hunt"

,,Moja wersja pochodzi z 2013 roku. I tutaj pewien strzał! Książka o której czytałem, że nie ma w niej konkretnych porad, napisana w irytujący sposób oraz więcej wspominek autora niż konkretnej wiedzy. Ludzie opamiętajcie się albo nauczycie czytać!

Nie bronię Tomka, momentami forma mnie denerwowała, ale wie jak pisać, jest w tym naprawdę dobry. To nie są jedynie „wspominki”. Na swoim przykładzie pisał co robił i jakie błędy popełniał Jason Hunt. Właśnie taka powinien być poradnik. Dzięki temu nie było łyso wypisanych porad w punktach".

Więcej: https://patryktarachon.pl/ile-sa-warte-ksiazki-tomka-tomczyka-jasonhunt-books/

Recenzja ,,Ile są warte książki Tomka Tomczyka – Jason Hunt"

Nie bronię Tomka, momentami forma mnie denerwowała, ale wie jak...

Książka niezwykle mierna. Na moją ocenę być może wpływa cała postawa Jasona Hunta, którą można dziś podziwiać w social media, nie mniej jednak, co tu dużo mówić, być może 10 lat temu "poradnik" był aktualny, natomiast dziś...hmm.

Książka napisana w świetnym języku.

Książka napisana w świetnym języku.

Książkę polecam wszystkim co chcą tworzyć treści w Internecie. Książka jest głównie adresowana do blogerów. Więc, jeśli blogujesz lub dopiero przymierzasz się to koniecznie przeczytaj tę książkę.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać jako blogger - to coś dla Ciebie.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać jako blogger - to coś dla Ciebie.

Przydatne wskazówki.

Przydatne wskazówki.

Dwa słowa: korekta językowa.

Dwa słowa: korekta językowa.

Zdecydowanie warto.
Książka jest z 2013 roku, więc z pewnością co nieco się już zdezaktualizowała. Myślę jednak, że zawiera wiele cennych rad związanych z prowadzeniem bloga oraz rad innych, tych bardziej uniwersalnych i mających szersze zastosowanie, np. jak cenić swoją pracę?, dlaczego nie warto pracować/tworzyć za darmo? (nie mam tu na myśli wolontariatu), jak radzić sobie z hejtem oraz nieprzychylnymi opiniami oraz wiele, wiele innych.
To właśnie dlatego uważam, że książka jest wartościowa i warta uwagi każdej osoby myślącej o blogowaniu i wykorzystaniu Internetu do celów zarobkowych.
Dodatkowo autor patrzy na blogowanie z kilku perspektyw - perspektywa blogera, perspektywa firmy zajmującej prowadzeniem kampanii reklamowych w Internecie oraz perspektywa klienta takiej firmy. Dzięki temu obraz blogosfery stworzony przez autora staje się wiarygodny.

Zdecydowanie warto.

Encyklopedia dla osób zajmujących się na poważnie blogowaniem, lub mających zamiar się tym zacząć. Z drugiej strony ja nim nigdy nie byłem ani nie będę, a uważam ją za bardzo ciekawą lekturę. Bardzo wiele przykładów sytuacji z blogosfery przedstawionych od kuchni. Dobra robota.

Fragment recenzji pochodzi z bloga www.zaczytanaem.blogspot.com

Ostatnio będąc u Korektelki modląc się w duchu przed jej ścianą książek wręcz zastygłam w niemym zachwycie, a mój wzrok padł na książkę Tomka Tomczyka - Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj. „O! Coś dla mnie” pomyślałam, tym bardziej, że był czas, kiedy Kominkiem byłam zafascynowana do tego stopnia, że przekopałam cały internet w poszukiwaniu jego archiwalnych tekstów. Nie pamiętam już nawet czy wtedy je znalazłam czy nie, nie zmienia to jednak faktu, że gość zrobił na mnie niemałe wrażenie. Niekoniecznie do końca pozytywne. Niemniej jednak intrygował.
I teraz zrobię to czego Tomek zabrania robić blogerom czyli podam garść luźnych informacji, żeby przybliżyć Wam osobę najbardziej znanego pana w całej blogosferze.
Tomek Tomczyk znany inaczej jako Kominek, teraz Jason Hunt ma na koncie kilka książek poradnikowych oraz jedną powieść pt. Thorn.
W blogosferze zawitał jako jeden z pierwszych i tak naprawdę wybił się na niepowielaniu opinii innych i na wulgaryzmach. Ach i oczywiście na słynnym tekście na temat Dr. Oetkera. Dzisiaj pisze książki, nadal prowadzi swojego bloga, ale już mniej rozczochranego, a z kolei bardziej grzecznego, prowadzi też wykłady i szkolenia na temat tego jak dobrze prowadzić bloga, jak nie przepaść w czeluściach internetu i w końcu jak na tym całym pisaniu zacząć zarabiać pieniądze. Najlepiej niemałe.
Książka podzielona jest na osiem części, do których również wliczyłam prolog, epilog, słowo końcowe i słowo wstępne. Napisana jest językiem łatwym w odbiorze.
Ma piękną minimalistyczną oprawę, która doskonale oddaje przekonanie Kominka w kwestiach tego, jak coś ma wyglądać, żeby było jak najlepsze do skonsumowania.
Zawsze jak przychodzi do zrecenzowania poradnika mam z tym pewne trudności, nie jest to powieść, tu nie ma fabuły, bohaterów, dialogów, których można by się było przyczepiać, krytykować bądź się nimi zachwycać.
Poradnik Tomka Tomczyka to zbiór zagadnień i rad, jakie każdy użytkownik internetu, który zabiera się za blogowanie, bądź już to robi, ale błądzi jeszcze jak dziecko we mgle powinien poznać.
Szereg poruszanych przez niego zagadnień otwiera oczy, ale nie tylko. Wskazuje też drogę. To nie jest tak, że jak Kominek kiedyś był wyrachowanym i szorstki w obyciu, a teraz ceni się tak, że ho, ho, ho to znaczy, że nie ma nic mądrego do powiedzenia i należy go skreślić.
Mi osobiście jego teksty chociaż mnie intrygowały to nie leżały zupełnie, mało tego, wulgaryzmy i chamstwo jakie się z nich wylewały raziły moje szlachetne serce. :D I mimo, że sam Tomek rzecze, że dobry bloger winien mieć tylko czarno- białe spojrzenie na świat, to ja się wyłamię i mimo tego iż za człowiekiem nie przepadam przyznać muszę, że z jego książki parę mądrości wyniosłam. Bądź co bądź to on teraz jest jednym z najlepiej zarabiających blogerów w Polsce, wobec tego muszę przełknąć moja antypatię do niego i przyznać, że warto tą książkę nabyć/ ukraść/ wypożyczyć i zaczerpnąć wiedzy ze złotego źródła mądrości Kominka.
Gdybym chciała zdradzić Wam wszystkie rady jakie skrzętnie sobie zanotowałam wyszłoby na to, że przepisuje i rozpowszechniam jego książkę, zatem powiem Wam tylko, że…
Pierwsza część robi nam dobrze. Mizia nasze ego i daje siłę i wiarę w to, że blogowanie się uda.
Następnie zostajemy pouczeni w jaki sposób pokazać siebie w mediach społecznościowych i jak uczynić z nich narzędzie do budowania i promowania naszego wizerunku.
Idąc dalej dostajemy garść wskazówek na temat tego, jak, kiedy już odezwie się do nas firma z propozycją współpracy się zachować. A może lepiej samemu postukać do innych firm z ofertą? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w część trzeciej.
W części czwartej to mamy poradnik bardziej dla firm jak powinny współpracować z blogerami niż odwrotnie.
Ostatni rozdział to pytania i problemy z jakimi borykali się blogerzy do 2013 roku.
Jak widać nie można odmówić tej książce bogactwa treści i zagadnień.
Nie zostałam fanką Kominka, nie posypią się z moich ust na niego ahy i ohy, ale książkę czytało mi się przyjemnie, szybko, a zanotowane porady mam nadzieję przyczynią się do mojego sukcesu. Jestem też pewna, że przeczytam jeszcze inne jego poradniki, bardziej współczesne.
Tymczasem tej książce mówię TAK.

Fragment recenzji pochodzi z bloga www.zaczytanaem.blogspot.com

Dodaj cytat z książki Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj