Silmarillion

The Silmarillion
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Skibniewska
tolkien Śródziemie

Książka tylko i wyłącznie dla fanów Tolkiena. Zwykłego czytelnika, który nie jest zainteresowany historią sródziemia, może nudzić.

Cudowna!
Genialnie przedstawione historie, pokazują jak bardzo Tolkien "żył" światem Śródziemia.
Polecam wszystkim, którzy chcą zacząć swoją historię z "Władcą Pierścieni", aby mogli wczuć się tak samo w ten świat jak autor.

Prawdziwy popis umiejętności i ogromu umysłu Tolkiena. Ten ogrom wydarzeń, postaci i miejsc ukazuje jak Tolkien był pochłonięty Śródziemiem, podobnie jak ja podczas czytania;). Książka trudna, należy ją czytać na dużym skupieniu, ale jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantastyki.

Silmarillion jest zdecydowanie „trudniejszą” pozycją w dorobku Tolkiena niż, choćby, Władca pierścieni. Jest jednak niezbędna do pełnego zrozumienia jego świata, a przede wszystkim historii Śródziemia, Numenoru i Valinoru oraz zamieszkujących je ras. To opowieść bardziej kronikarska, gawędziarska niż opowieść o Jedynym Pierścieniu. W sposób zdystansowany dowiadujemy się o...

Przytłaczający ogrom wyobraźni.

Dla koneserów twórczości Tolkiena. Dla ciekawych i cierpliwych.

Biblia dla fanów świata i serii :) ja zaczęłam właśnie od tej książki i było to świetne wprowadzenie w świat, wiele tłumaczy.

Tolkien w tym dziele wysysa esencję z europejskich mitologii od Grecji po Skandynawię oraz od starożytności po średniowiecze stawiając tym samym fundament pod swoje własne uniwersum. Uniwersum, które stało się kanonem i protoplastą obecnej literatury fantasy, a piętno jego odnajdziemy nawet w klasykach z innych półek zarówno literatury (np. „Diuna”) czy filmu (np. ”Gwiezdne...

Śródziemna encyklopedia, bez której nie sposób podejść do jakiejkolwiek wiedzówki tolkienowskiej na konwencie :)

Nie dla każdego. To przeczytałam a biblii nie. Obym po śmierci trafiła do Valinoru

Dyskusje

14 574