Taniec ze smokami. Część 2

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.2) fantastyka, fantasy, science fiction
A Dance with Dragons
Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
Michał Jakuszewski gra o tron stark
A Dance with Dragons
Pieśń Lodu i Ognia (tom 5.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-04-25
Michał Jakuszewski
Michał Jakuszewski gra o tron stark

Wystawiłam tak niską ocenę bo ten tom zamiast przybliżać do zakończenia, wyjaśniać niektóre wątki - jeszcze bardziej je zapętla. Nie można się nawet domyślać w jakim kierunku zmierza autor, wręcz przeciwnie mam po tej lekturze mam wrażenie, że sam autor nie bardzo to wie. No i jeszcze to, że dalszego ciągu nie ma,i nie bardzo chce się wierzyć czy w ogóle będzie? Filmowcy co...

Jako wierny fan uniwersum Martina polecam tejże książkę, nie jest gorsza od poprzednich więc się nie zawiedziecie, jest znacząco lepsza od poprzedniczki czyli 1 części Tańca ze Smokami, polecam i przyjemnej lektury czekajmy na Wichry :P.

Czytając tę serię nieco złamałam swoją zasadę, bo zaczęłam od obejrzenia serialu... Oczywiście książki okazały się o niebo lepsze. Pierwsza część w ogromnej mierze pokrywa się z ekranizacją, ale potem rozbieżności aż dziabią w oczy.

Tyle świetnie wykreowanych postaci i wybitnie stworzony świat to majstersztyk.

Rozciągnięte ponad miarę i chyba bez kierunku na zakończenie, a teraz po zakończeniu serialu nawet bez nadziei na takowe. Koło czasu Bis a szkoda.

Grę o tron się uwielbia albo nie i ja za nią ogromnie przepadam.

Bardzo dziwi mnie zakończenie. Urwane jakieś

Jak dla mnie cały cykl jest rewelacyjny. Polecam!

Jedyną wadą książki jest brak kontynuacji :(
Książka jak cała saga rewelacyjna. Pojawienie się narracji od nowych bohaterów uważam za plus.

No i ostatnia część GoT jaka póki co wyszła. Moje zdanie jest takie że Martin ma już all napisane ale nie wiem czy dożyjemy wydania tych książek, póki co kasa się zgadza. Raczej może jak je wyda za 5 czy 10 lat to już nie będzie mi się chciało ich czytać.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Odnosząc się do całego cyklu Pieśń lodu i ognia przygodę tą rozpocząłem ze względu na ciągłe podniecanie się mojego środowiska nad serialem na podstawie tego dzieła.

Wykreowany przez autora wspaniały świat ze swoją historią który ma ręce i nogi, z wieloma interesującymi i charakternymi postaciami z własnymi motywacjami.
Skala świata i wielowątkowość historii czasami...

Dyskusje

19 287