Dwie wieże

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord of the Rings: The Two Towers
2015-06-15
1962-01-01
Data 1. wydania:
1972-01-01
Jerzy Łoziński
Zysk i S-ka
The Lord of the Rings: The Two Towers
Władca Pierścieni (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-06-15
Jerzy Łoziński

Ta część zachwyciła mnie jeszcze bardziej niż poprzednia.Najbardziej ciekawą zmianą były osobne podróże bohaterów i ich inne przygody.W całej książce występowała akcja i świetne opisy.Wszystkie wątki interesowały,choć mój ulubiony to podróż Sama i Frodo z Gollumem.Postać Golluma była bardzo dobrze wykreowana od strony psychologicznej.

Czy mówiłam, że to nie moja bajka? Wciągnęło mnie po czubek głowy.

Tolkiena fanom gatunku chyba nie trzeba przedstawiać, magiczny świat Władcy Pierścieni to lektura obowiązkowa

Znacznie lepsza od części pierwszej przez ilość akcji. ☺️

Kiepski przekład.

Podobnie jak w pierwszej części autor raczy nas wspaniałymi aczkolwiek jak dla mnie długimi opisami przyrody, lokacji i szczegółów. Jednak druga część otwiera przed nami kolejne skrawki niesamowitej historii.

Druga część trylogii nadal zachwyca opisami, które całkowicie odrywają czytelnika od wydarzeń spoza Śródziemia. Są tak finezyjnie utkane, iż nie nużą, nie wprowadzają przestojów fabularnych, a wręcz dopełniają całej narracji. Tutaj krainy i wplecione w nie zjawiska stają się kolejnymi bohaterami - o własnym charakterze, historii, a nawet i poglądach.
"Dwie wieże"...

Ciąg dalszy przygód Froda. Kolejne niebezpieczne sytuację czyhają na każdym kroku.

nie mój gatunek

Wydaje mi się, że fabuły nie muszę nikomu przedstawiać. Zapewne większość z Was czytała ten cykl powieści. Przez te lektury przewija się wiele dobrych, jak i złych postaci, m. in.: hobbici Bilbo, Frodo, Sam, Merry, Pippin, czarodziej Gandalf Szary, potem Biały, Radagast, Saruman, człowiek Bard, Aragorn, Boromir, elfy Legolas, Thranduil, Tauriel, Elrond, Arwena, Galadriela,...

Dyskusje

20 392