Dwie wieże

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Władca Pierścieni (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lord of the Rings: The Two Towers
2015-06-15
1962-01-01
Data 1. wydania:
1954-11-11
Jerzy Łoziński
Zysk i S-ka
The Lord of the Rings: The Two Towers
Władca Pierścieni (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2015-06-15
Jerzy Łoziński

Bardzo ciekawa książka!
Dużo się w niej dzieje!
Uwielbiam twórczość Tolkiena!

Moja ulubiona filmowa część i również powieść wydaje się najlepsza. Zdecydowanie najwięcej się dzieje, ale autor nie przeskakuje dynamicznie z jednego wątku do innego, tylko przez pół książki czytelnik śledzi losy Aragorna i jego części Drużyny, natomiast gdy już rozegrają się najważniejsze wydarzenia po ich stronie, Tolkien przenosi nas do Froda, Sama i Golluma i do końca...

Ten tom czytało mi się zdecydowanie szybciej niż pierwsza część. Aczkolwiek historia skończyła się w takim momencie, że muszę od razu sięgnąć po kolejny tom. :)

Kolejny już raz podążam z drużyną pierścienia. Ta książka nigdy się nie znudzi.

Wspaniała pozycja. Chyba moja ulubiona część. Podział fabularny na dwie (a czasem i trzy) części Drużyna sprawdza się znakomicie i poszerza nam Śródziemie.

Odwiedzone miejsca (m. in. Fangorn czy Rohan), napotkanie postacie (chociażby Drzewiec, Rohirrimowie i Faramir) dodają głębi, swego rodzaju piękna i złożoności całej historii. Narracja wspaniale nas prowadzi przez...

Mimo, że samą historię bardzo lubię. Głównie przez filmy. Tak tłumaczenie, a przynajmniej to które ja czytałam jest tragiczne. To powinno być karalne -_-

Lisioł Pierścieni część 2 - Lisiołowe Wieże

Po tym, jak drużyna Lisiołów rozpadła się i zaczęła z piskiem biegać w kółko, kłopoty same jęły się mnożyć. Pierwsza grupa wciąż zdążała do celu. Nie było to trudne. Wystarczyło iść w stronę krzyków, smrodu i plującej ogniem góry – nic trudnego! Gorzej, że po drodze przyczepił się jakiś tyfus, gadający ciągle coś o swoim skarbie....

"-Ej, ty... Czego tu szukasz?[...] tylko się wymykasz i cichcem zakradasz z powrotem, stary łajdaku!"

Ja chcę tylko chłonąć kolejne kartki Władcy Pierścieni... "a imć Samwise, hobbit, co pojadł wszystkie rozumy, mówi, że on się szwenda jak łajdak i zakrada."
A jak tu się nie wkradać między strony, mając niepohamowaną ochotę na przeniesienie się do magicznego...

No dobra, "spacer" Froda i Sama trochę nudzi, ale nie zmienia to faktu, że czytając "Władcę..." jesteśmy świadkami tego jak rodziły się klasyczne motywy w fantastyce.

Trylogia jest dla mnie kultowa. Tak kultowa, że nigdy nie odważyłam się obejrzeć filmowych adaptacji, bo obawiam się, że zburzą moje wyobrażenia o tym świecie i o tych bohaterach, którzy żyją w mojej głowie przeszło ponad 20 lat, i do których wracam regularnie.

Dyskusje

38 414