Filipinki To My

Agora
2013-10-15
2013-10-15

Okładka książki Szkieletnicy Marta Krzywicka, Marcin Szczygielski
Szkieletnicy Marta Krzywicka, Ma...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

Cudna podróż do krainy dzieciństwa. Świetnie napisana, bogato ilustrowana. Piękna!

Nigdy nie czytałam tak rewelacyjnej książki poświęconej zespołowi! Pięknie wydana, przepełniona pamiątkami, które zbierały Filipinki. Sama treść bardzo przyjemna. Obawiałam się, że książka będzie powierzchownie traktowała poszczególne wokalistki (w końcu na przestrzeni istnienia zespołu było ich sporo),ale nie - dużo tu szczegółów, nieraz naprawdę ciekawych historii, także tych miłosnych). A płyta, która wieńczy książkę jest niesamowita, bo tak cudownej muzyki już teraz nie ma. Arcydzieło!

Jestem z pokolenia, które o Filipinkach nie wie nic, lub wie tyle, co opowiedziały im babcie. Książka M.Szczygielskiego pokazała mi niesamowity zespół, który osiągnął mnóstwo sukcesów, których pozazdrościłby niejeden artysta obecnej, polskiej sceny muzycznej. Lekko napisana, okraszona mnóstwem zdjęć, skanów gazet, pocztówek, plakatów, a nawet materiałów, z których uszyte były sukienki piosenkarek. Ta książka, to nie tylko biografia Filipinek ale także kompendium wiedzy o modzie w latach 60. i 70., historii Szczecina i historii polskiej muzyki. Jestem pod ogromnym wrażeniem wkładu pracy autora w tę niesamowitą książkę.

• 12ksiązekna 2015rok - wybrane książki
  • Dziewczyńskie
  • Biografie, autobiografie, pamiętniki, wspomnienia, dzienniki, memuary, wywiady, listy, felietony
  • Autografy!
  • Na domowej półce