Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci

Okładka książki Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci Dorota Masłowska
Dorota Masłowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2014-05-22
2014-05-22
literatura polska współczesna

Uwaga! Profesjonalny bachorołap!

Z lekkim wahaniem ale jednak tylko 5 a początek był obiecujący tak bardzo ze liczyłam nawet na 10
Pomysł ciekawy o ludziach którzy chcą więcej i więcej i o dzieciach które siedzą w telefonach i chcą by im kupować więcej i o wiedźmie która z takich dzieci chętnie zrobiłaby zupę. Wyjściowo naprawdę dobrze, językowo też jest dobrze ale może aż za dobrze ? Jest odczuwalne że autorka ma ucho do jezyka, świetnie się nim posługuje ale tutaj jakby poszła za daleko. To jest przekombinowane zbyt mocno, do takiego poziomu że moja 10 latka przestała słuchać
Przeczytana w ramach wyzwania Karmeny - Bookmenki na czerwiec by czytać książki o wiedźmach, czarownicach itd

Mnie ta Wiedźma zaczarowała (nie wiem, może użyła swojego przeterminowanego czaru w sprayu). Genialna satyra na współczesne społeczeństwo, oczywiście rewelacyjnie napisana. Króciutka, instant, wali między oczy. Bajeczna!

Maslowska czytam odkad ukazala sie wojna polsko ruska i do pewnego momentu ksiazki byly rewelacyjne i tresc i jezyk jakim pisze. To niestety kolejna (druga?trzecia?) ksiazka ktora mi do gustu nie przypadla. Dyrdymaly jakies dodatkowo nic odkrywczego

jedna pigułka - jesteś wielki

to musi skończyć się upadkiem
kiedy zadzwoni gąsienica
paląca fajkę wodną

White Rabbit Patti Smith

Baje ,bajki ,bajeczki...Masłowska jest w formie w każdej formie. Od jakiegoś czasu zaczynam się bać niektórych stacji benzynowych , a tu obiekt tego typu przewija się złowrogo...czyżby??.... wieszczka????
Świetne rysunki, niepokojący tekst...warto zabajkować ...

jedna pigułka - jesteś wielki

to musi skończyć się upadkiem
kiedy zadzwoni gąsienica
paląca fajkę wodną

White Rabbit Patti Smith

Ekstra opowiesc o kapitalistycznym swiecie i posiadaniu dla dzieci z pieknymi ilustracjami.

Przeczytana na jednym wdechu.

Przeczytana na jednym wdechu.

trochę przesmiewcza, trochę gorzka a jednak ciekawa opowieść o pewnej wiedźmie :)

2062

Świetnie wymyślona, wierszem pisana, bardzo świadoma i mądra, króciutka /niestety/, okraszona odjechanymi ilustracjami opowieść i pewnej głodnej, wąsatej wiedźmie, dziewczynce, która była zbyt dobra, chłopcu, który był zbyt niedobry, korporacyjnej gonitwie, naszym chorym, konsumpcyjnym świecie i snach:)

Polecam - kompletnie coś innego i bardzo mądrego, a przy tym zabawnego.

Polecam - kompletnie coś innego i bardzo mądrego, a przy tym zabawnego.

Dla mnie ta książka to prawdziwa bomba!

Dla mnie ta książka to prawdziwa bomba!

Świetna książka z przepięknymi ilustracjami. Porwała mnie całkowicie i nie potrafię przejść obok niej nie zajrzywszy do niej choć raz na losowo wybraną akurat stronę. Gorąco polecam na prezent zarówno dla dorosłego konesera literatury jak i pociechy.

• 2015
  • 2015

Dorota Masłowska Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci Zobacz więcej