Susza

Drought
kryminał, sensacja, thriller
Wiesław Marcysiak
klęska susza zbrodnia gwałt chaos

Uwielbiam Mastertona i książki, które skupiają się na psychologii człowieka i jego zachowaniu w trakcie katastrof, plag czy innych tragedii. Niby wymyślona historia i bohaterowie, ale dużo prawdziwych odruchów ludzkich, od miłosierdzia po samo zło by tylko przeżyć.

Bez wody nie ma życia, wiedzą to wszyscy. Stąd też każdy zrobi wszystko, dosłownie wszystko, aby ją zdobyć. Wartka akcja i nagłe zwroty akcji, mistrz prozy i tym razem daje się z siebie wszystko. Polecam!

Nie jest to arcydzieło, ale poczytać można. Niewątpliwie fajna historia z gatunku "co by było gdyby". Kibicowałam bohaterom w szukaniu sprawiedliwości i wody. Film w latach 80 tych robiłby furorę. Teraz jednak nie ma już za bardzo popytu na bohaterów w stylu MacGyvera ;)

To moja pierwsza styczność z tym autorem i napewno nie ostatnia, po lekturze "Suszy" z pewnością zapoznam się z pozostałym dorobkiem autora.
Co się stanie ze światem, gdy nagle zabraknie wody? Czy ludzkość będzie w stanie poradzić sobie z kryzysem? Nierówny, restrykcyjny podział wody wywołuje strajki, protesty oraz anarchię, główny bohater, pracownik opieki społecznej...

„Susza” to pod pewnymi względami odpowiednik wysokobudżetowego kina z kategorią R. Poszczególne sceny nie stronią od mocnych i widowiskowych opisów, a erotyka została opisana bez oszczędzania najbardziej obrazowych szczegółów. Jednocześnie powieść skłania czytelnika do wysnucia paru wniosków na temat ewentualnego wystąpienia podobnej katastrofy w realnym świecie. Mówiąc...

Kolejna świetna powieść Mastertona z wyrazistymi bohaterami i masą indiańskich opowieści.

Wymęczyła mnie ta "Susza" a ja wymęczyłam ją :( mimo, że czyta się dosyć szybko. Taki sobie thriller katastroficzny, chociaż trudno dokładnie określić co to za gatunek. Jak dla mnie 4/10.

Na półkach: , , , , ,

Dobra, choć przewidywalna.

Dawno tak nie męczyłam żadnej książki. Oczywiście dałam się nabrać na nazwisko autora. Masterton to twórca horrorów i niech już tak zostanie. Po co zabierać się za pisanie słabych opowieści. "Susza" to nie horror, nie thriller, nie sensacja, nie wiem co... Szkoda czasu.

Fajna sensacyjna książka. Wizja miasta bez wody i tego co może się wtedy dziać bardzo realna. Jakoś inaczej patrzę na wodę po tej książce. To jest realna historia o tym co może zacząć się dziać jeśli ludzie w mieście nie będą mieli wody. Dużo akcji, bardzo plastycznie napisana opowieść (niektóre sceny intymne zbyt szczegółowo opisane). Byłby z tego niezły film akcji.

Dyskusje

• Graham Masterton