Baśnie

Okładka książki Baśnie
Hans Christian Andersen Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Klasyka w Nowych Szatach literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klasyka w Nowych Szatach
Eventyr og historier
Media Rodzina
2005-01-01
2005-01-01
Bogusława Sochańska

więcej Więcej

Piękny zbiór baśni, który czytała mi moja mama, a teraz ja czytam swoim dzieciom. Mądre, pouczające i rozwijają wyobraźnię.

Gerdo, Kaju, Syrenko... Żałuję, że czytałem tylko wybór. No i ilustracje Szancera. Cudeńko!

FANTASTYCZNE!

"Mała Syrenka"
"Królowa Śniegu"
"Mały Klaus, Duży Klaus"

To trzy pierwsze, które przychodzą mi do głowy - więc zapewne to te moje ulubione...

Mój "hicior", to ta w środku - uwielbiam kiedy się rozpoczyna, tym wstępem, który poniżej zacytuję, więc będzie go można przeczytać...
(w tłumaczeniu Stefanii...

Już zbliżam się do końca spisu lektur :)
Baśnie to dobra rzecz, fajnie że dzieci wciąż je czytaja.
Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Zbiór klasycznych baśni i tych mniej znanych.

Przyznam się, że kiedyś zdawały mi się one długie jak powieści a okazuje się, że to kilka stron.

Zupełnie inne tony niż u braci Grimm, którzy mieli bardziej mroczne baśnie.

Cudowna, magiczna książka dzieciństwa. Piękne baśnie. Szczególnie polecam wspaniałe wydanie z rysunkami Szancera ❤

Bajki z mojego dzieciństwa...

Książka zawiera najbardziej znane baśnie Andersena. I choć większość z nich znam tak jak "Mała syrenka", "Brzydkie kaczątko" czy "Księżniczka na ziarnku grochu". Znalazły się tu baśnie, które znałam, ale nie do końca w wersji z pierwowzoru jak chociażby "Królowa śniegu" czy "dziewczynka z zapałkami". Przeczytałam tutaj również historię "Słowik", której przyznam szczerze...

To jest lekturą, którą moim zdaniem powinien w dzieciństwie przeczytać każdy, chociaż jedną baśń...

Kto nie czytał baśni Andersena ten miał naprawdę ubogie duchowo dzieciństwo. Moja ulubiona książka lat dziecinnych. Niektóre baśnie czytałem wielokrotnie. Szczególnie wzruszyłem się przy ,,Dzielnym ołowianym żołnierzyku.

11 944
    2 573