Tajemnice Bletchley Park. Kulisy łamania szyfrów Enigmy

Okładka książki Tajemnice Bletchley Park. Kulisy łamania szyfrów Enigmy Sinclair McKay
Okładka książki Tajemnice Bletchley Park. Kulisy łamania szyfrów Enigmy
Sinclair McKay Wydawnictwo: Muza historia
historia
The Secret Life of Bletchley Park. The History of the Wartime Codebreaking Centre by the Men and Women Who Were There
Muza
2013-10-09
2013-10-09
Enigma kryptologia kryptoanaliza dekryptaż II wojna światowa

1984

Książka, która opowiada o mniej znanych postaciach z Bletchley Park. Życie codzienne, życie w cieniu wielkiej tajemnicy i ogromnej odpowiedzialności!

Praca w Bletchley Park polegała na rozszyfrowywaniu przechwyconych meldunków niemieckich dowódców które były zapisane specjalnym szyfrem zbitkiem liter zapisanych w czterech lub pięciu grupach i przekazywane drogą radiową. Dla Wielkiej Brytanii złamanie kodów enigmy było kwestią przetrwania. Kraj był słabo przygotowany i nieuzbrojony do walki z Niemcami. Praca w Bletchley Park piła pilnie strzeżoną tajemnicą. Książka ciekawa szybko się czyta jednak brakuje w niej szybkich zwrotów akcji Mimo wszystko warto przeczytać

Interesująca książka historyczna, która skupia się raczej na życiu codziennym osób starających się złamać szyfr Enigmy, zamiast podawać nam suche fakty. Być może opowieść nie porywa, jest jednak podana w lekkiej formie i bogata w obyczajowe smaczki.

Jestem zawiedziona. Sądziłam że dowiem się znacznie więcej. Szczegóły pominięto.Opisy ogólne. Mało się działo. Mało się działo. czytałam i czytałam i czytałam.... i Końca nie było...

• Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Do przeczytania - mam na półce
  • II wojna światowa