Kochać mocniej

Okładka książki Kochać mocniej
Lisa Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 5) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 5)
Thriller

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Nie oderwiesz się od lektury

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo dobra, świetnie się czytało. Ale poprzednie części podobały mi się bardziej.

Lisa Gardner to jedna z tych autorek, po której książki sięgam w ciemno. Chociaż nie zawsze tak było, bo jednak nie było nam po drodze od samego początku. Sięgnęłam po jedną z jej książek i praktycznie od razu ją odłożyłam, bo nie mogłam się w nią wgryźć, nie podobała mi się ani trochę. W ten sposób po około stu stronach wylądowała na półce. Po jakimś czasie jednak postanowiłam dać drugą szansę, bo czytałam same pozytywne opinie, a oceny jej powieści są naprawdę dość wysokie. Przepadłam zupełnie i teraz niemal każdą jej książkę uwielbiam. Niemal. Czy w takim razie "Kochać mocniej" jest jedną z nich?

Ta książka to piąty tom serii z detektywa D.D. Warren w roli głównej i według mnie najlepiej jest czytać tę serię w odpowiedniej kolejności. Wątki są ze sobą powiązane i często decyzje czy zachowania można zrozumieć o wiele lepiej jeśli czytało się poprzednie tomy. Dlatego też uprzedzam, że może się okazać, że zrobię niechcący spojler.
Do celu. Tym razem detektywa Warren musi zmierzyć się ze sprawą, w której główną podejrzaną jest policjantka. Kobieta zastrzeliła swojego męża i choć pewne dowody i jej zeznania wskazują na to, że zrobiła to w obronie własnej, to jednak jest to bardzo dziwne. I gdyby nie fakt, że zaginęło też małe dziecko, to pewnie sprawa potoczyłaby się sprawnie na korzyść policjantki. Niestety, wszystko się komplikuje, bo nikt nie wie lub nie chce powiedzieć gdzie jest sześciolatka. Czy kobieta, która zabiła swojego męża mogła to zrobić z zimną krwią i skrzywdzić także własne dziecko? Wszystko to w gęstej otoczce policyjnych układów i przysług pokazuje, jak wiele można ugrać samymi znajomościami.

"Kochać mocniej" to zdecydowanie bardziej thriller niż kryminał, ale dla mnie to akurat ogromny plus ze względu na to, że w tych drugich często śledztwo się ślimaczy, przyglądamy się jako czytelnicy pracy śledczych, dowodom, przesłuchaniom i nie ma tego końca, a w dreszczowcu od samego początku zaszczepiona zostaje niepewność i lęk.

W taki właśnie sposób od pierwszych stron książki czytelnik ma poczucie, że sprawa jest w zasadzie oczywista i powinna być szybko rozwiązana, ale za moment autorka podkłada kolejne fakty, dziwne zdarzenia, zaginięcie dziecka i już wcale nie jesteśmy pewni kto jest tym złym, a kto dobrym.

Nie pomaga też fakt, że policjantom z zasady powinno się ufać, a tutaj właśnie funkcjonariuszka jest wplątana w bardzo dziwne zabójstwo choć twierdzi, że się broniła.

D.D. Warren nie jest tutaj pomijana w kwestii jej życia osobistego, co według mnie jest zawsze zaletą. Sprawdzamy co u niej słychać nie tylko zawodowo, ale właśnie też prywatnie. Jest to o tyle ciekawa postać, że została przez Gardner stworzona tak, byśmy czuli do niej szacunek, ale też mieli wrażenie, że skądś ją znamy.

Cała książka to konkretny, porządny thriller, po którym jeszcze długo się myśli o policji, o ich układach, o tym jak za sobą stoją murem i czy gdyby faktycznie któreś z nich popełniło przestępstwo, to czy nie kryli by siebie nawzajem.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Sonia Draga.

Polecam wszystkie książki Lisy Gardner, ta też jest świetna!

Polecam wszystkie książki Lisy Gardner, ta też jest świetna!

Jak dobrze wiadomo lubię czytać kryminały, a moją ulubioną autorką jest nie kto inny jak Lisa Gardner i stworzona przez nią bohaterka D. D. Warren.

Książki Lisy potrafią mnie zaskakiwać i tym razem było tak samo, a nawet bym powiedziała, że lepiej.
Uważam „Kochać mocniej” za jedną z lepszych książek autorki i naprawdę wartą polecenia.

Autorka w książce skrupulatnie wodzi za nos czytelnika dając mu tylko pierwszą warstwę ważnych faktów. Mianowicie historia o której przeczytałam na pierwszy rzut oka wydaje się wyjaśniona. Żona zabija męża, a dziecko znika, ale to tylko fasada dla organów ścigania, tak naprawdę to morderstwo ma drugie głębsze dno o którym dowiemy się wgłębiając w lekturę.
Postacie stworzone przez autorkę mają w sobie ikrę, wiadomo D. D. Warren nie pozwala sobie dmuchać w kasze, ale kobieta oskarżona o morderstwo może się wydawać na początku zwykłą ofiarą, ale poznając ją dalej można zauważyć jej inteligencje jak i odkrywać po kawałeczku jej intrygę.

Podsumowując, Lisa Gardner jest jedną z najlepszych autorek tworzących thrillerów naszych czasów. Potrafi połączyć dobrą intrygę, z wątkami dobrze opisanej medycyny sądowej, poznamy również zalążek prawa przysługujące podejrzanej. Jestem pewna, że „Kochać mocniej” zaskoczy was tak samo jak mnie dzięki czemu polubicie pióro Lisy.

Autorka w książce skrupulatnie...

Zaskakująca, frapująca, niemal nie do odłożenia, czytając czytelnik cały czas zadaje sobie pytanie jak to naprawdę było i gna ku odpowiedzi.

Opowieść o tym do czego może się posunąć człowiek z miłości do drugiej osoby. Napisana w bardzo ciekawy poruszający sposób, trzymający cały czas w napięciu. Jedna z książek w których wydaje się że nic nie jest zbędnie napisane. Chociaż mogłoby się wydawać, że wszystko od początku jest jasne, autorka po mistrzowsku wprowadza nas w świat intrygi, policyjnej korupcji, związanej z chęcią zysku i hazardu, oraz poświęcenia, na jakie nie każdego stać dla ukochanej osoby.

Kolejna część z serii o dedektyw D. D Warren.
Uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam zarówno autorkę jak i główną bohaterkę. Polecam!

Kolejna część z serii o dedektyw D. D Warren.

Nie wiem dlaczego, ale juz czytalam tą część jakis czas temu. Zawsze staram się po kolei, ale widoczne coś nie wyszlo.
Im dalej tym bardziej przekonuje się do autorki. Moj wcześniejszy sceptyzm powoli znika. To byla bardzo dobra książka. Dawno nie czytałam tak zakręconej historii. Jak najbardziej polecam.

Dla mnie mistrzostwo świata.
Zakochałem się w kryminałach Pani Gardner.
Kolejna książka z zupełnie odjechaną, niepowtarzalną fabułą.
Polecam.

Dla mnie mistrzostwo świata.
Zakochałem się w kryminałach Pani Gardner.
Kolejna książka z zupełnie odjechaną, niepowtarzalną fabułą.
Polecam.