Stalkerzy

Okładka książki Stalkerzy Paul Finch
Okładka książki Stalkerzy
Paul Finch Wydawnictwo: Albatros Cykl: Mark „Heck” Heckenburg (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mark „Heck” Heckenburg (tom 1)
Stalkers
Albatros
2015-08-12
2015-08-12
Magdalena Koziej
śledztwo kobiety zniknięcie detwktyw

Książka przy pierwszych stu stronach bardzo mnie wciągnęła, jednak z kolejnymi kartkami robiło się nudno. Liczyłam na ciekawszą akcję, która przedstawi te biedne dziewczyny. Przedstawione w dużej mierze jest śledztwo, by je odnaleźć. Dużo opisów jak dla mnie jest na plus - dzięki temu można bardziej wczuć się w bohatera. Nie jest to najgorsza książka jaką przeczytałam, ale też nie najlepsza. Zakończenie daje niedosyt, byśmy sięgnęli po kolejny tom z serii.

Zanim zabrałem się za tę książkę trochę poleżała na półce, ale gdy już to nastąpiło historię przedstawionych bohaterów (niekiedy mocno przerysowaną i naciągną) przeczytałem dosyć sprawnie. Z pewnością nie jest to najwybitniejszy kryminał/ thriller jaki czytałem, Dosyć prosta i przyjemna książka. Idealna na jakieś ciepłe wakacyjne wieczory jako lekki umilacz czasu.

Ale mam mieszane uczucia. Co do prowadzenia akcji i wykreowania głównego bohatera to bardzo typowy schemat. Nie było wielkich zaskoczeń ale cała historia była fajnie przedstawiona i bardzo prawdziwie. Mocne pokazanie przemocy. Ogólnie przebrnęłam przez nią szybko i podobała mi się jednak te zakończenie nie jest zakończeniem. Zostaliśmy pozostawieni w tym wyczekiwaniu na kolejną książkę by dowiedzieć się czy ci pozostali przy życiu przestępcy, ci klienci zapłacą za swoje. A czekać nam przyjdzie aż do tomu 3. Nie rozumiem tej decyzji. No czuję niedosyt.

Szukasz dobrego, mocnego kryminału? Takiego który pokazuje przemoc wobec niewinnych kobiet które mimo beztroskiego życia tracą wszystko: godność, szacunek honor i życie. Prawie czterdzieści kobiet znika bez śladu a policja nie może znaleźć przyczyny ani winnych. Detektyw Hack który szuka powiązania zaginionych kobiet i ludzi którzy je uprowadzili oraz Lauren szukająca zaginionej siostry łączą swoje siły. Każda kartka tej książki to gorąca historia która pokazuje bestialstwo rasy ludzkiej. Raz nie mogłam przerwać czytać, innym razem musiałam odłożyć i przeczekać emocje. Dawno nie czytałam książki tak dobrej kryminalnie, gdzie jest broń, strzały, wybuchy, ludzie źli i dobrzy giną. A jakie jest zakończenie... przekonaj się bo warto

Ciekawa książka, wciagajaca i do końca trzymająca w napieciu, choć ramowo trzyma się utartego kryminalnego szablonu - policjant działający niekonwencjonalnie, oczywiście samotnik, zły szef, wtyczka w policji. Ale miło się czyta.

Według mnie ta książka na początku jest niezrozumiała, ale później można się na poważne wciągnąć tylko szkoda, że fabuła była przewidywalna ;(

Świetnie poprowadzony kryminał. Bohatera można polubić za jego specyficzną nonszalancję ale i spryt oraz koncentrację w kluczowych momentach. Ogólnie polecam, mi się ta książka podobała.

Historia w niektórych momentach mocno naciągana, przerysowana jednak patrząc całościowo naprawdę było nieźle. Bohaterowie, których można polubić, sprawna akcja, prosty język. Mimo łatwej do przewidzenia historii jest to bardzo przyjemna pozycja.

Historia, jakich wiele już przeczytałam. Czytało się szybko i przyjemnie.
Ogólnie polecam .

Historia, jakich wiele już przeczytałam. Czytało się szybko i przyjemnie.
Ogólnie polecam .

• 2015