Ogród Kamili

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Seria kwiatowa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Znak Literanova
Seria kwiatowa (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
1985 ocen 399 opinii

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Opowieść pachnąca różami

42 Link do recenzji

1985 ocen

Dość dziwna książka. Z jednej strony wciąga i trudno się od niej oderwać, a z drugiej – mnóstwo w niej niejasności, jakby braku logiki. Niby tu sielsko i anielsko ale i wiele chaosu. Wszystko pędzi na łeb, na szyję. Taki niedopracowany twór. Nie powiem, że to zła pozycja, ale na kolana mnie nie rzuciła.

Katarzyna Michalak jest niezawodna, potrzebowałam sięgnąć po książkę optymistyczną, trochę wzruszającą, z dobrym zakończeniem. Taka jest ta książką.

Ocena tej powieści wcale nie jest dla mnie łatwym zadaniem.
Może zacznę od tego,że przez pierwsze dwieście stron, była to raptem jedna z tych książek, za sprawą których można oderwać się od szarej codzienności, ale nic poza tym w nasze życie nie wnosząca, o banalnej historii z trochę denerwującą główną bohaterką, która mimo swoich 24-ch lat, jest osobą mało...

Nasza Kamila jest 24-letnią dziewczyną. Razem z ciocią mieszka w krakowskiej Nowej Hucie. Kamila jest zamknięta w sobie, wręcz boi się życia i samodzielności.
Przez całe życie była trzymana pod kloszem- najpierw przez swoją mamę, a potem przez ciocię. Przeżyła też nie jedną, a dwie straty. To wszystko sprawa, że jest na pewno delikatna, zagubiona i niestety naiwna. Nie...

Dobrze się ja czyta ale strasznie banalna historia .

Przypadkowy wybór, ale gdzieś w czeluściach internetów znalazłam różne opinie na temat tej książki, jedne pochlebne inne nie. Chciałam sama się przekonać jaka jest ta książka i fajnie się składa, że wpadła w moje ręce.
Książka pochodzi z Serii Kwiatowej, Katarzyna Michalak tym razem przygotowała dla nas opowieść o losach Kamili. Autorka słynie z bestsellerowych powieści...

Jak zwykle w przypadku tej autorki - piękna okładka, piękny, tytuł, a w środku - wydmuszka.. Nudna, opowiedziana po raz setny historia o silnej kobiecie i jej problemach... Plus za język - "ugładzony", miły dla oka i ucha, elegancki.

nie byla to ksiazka zla, ale mimo ze losy bohaterow nie wyjasnily sie w pierwszej czesci, nie mam zamiaru siegnac po kontynuacje...

Denerwująca i bohaterka , i jej ciotka . W połowie się poddałam . Nudna .
Jednak wróciłam , doczytałam do końca i jednym tchem przeczytałam tom 2 .

Trochę pokręcona fabuła ale przeczytać się da. Zobaczymy czy drugi tom rozwikła trochę losy bohaterów.

Dyskusje

2 738