Gabryś, nie kapryś!

Dwie Siostry
literatura dziecięca
24 min.
Henryk Tomaszewski

Okładka książki Karta nr 94 Zbigniew Gluza, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Wiktor Woroszylski, Hanna Świda-Ziemba
Ocena 7,0
Karta nr 94 Zbigniew Gluza, Red...
Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek K. E. Baczewski, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Jacek Bierut, Zbigniew Bieńkowski, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Wojciech Brzoska, Jan Brzękowski, Andrzej Bursa, Tomasz Bąk, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Rafał Gawin, Konstanty Ildefons Gałczyński, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Piotr Kępiński, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Lech Piwowar, Tadeusz Pióro, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Robert Rybicki, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Andrzej Sosnowski, Dariusz Sośnicki, Anatol Stern, Dariusz Suska, Wisława Szymborska, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada, Krzysztof Śliwka, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska
Ocena 5,3
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...

Oficjalne recenzje i

Upodobanie w niepodobaniu

Link do recenzji

Tą książkę mogę ocenić maksymalnie na trójkę. To ma byc niby książdla dzieci, jednak ani okładka, ani obrazki nie świadczką o tym. Mam chrześnicę i takiej ksiązki w prezencie na pewno bym jej nie dała. Tytuł brzmi nawet zachęcający, mimo średniawej okłądki, nie mówiąc o środek. No naprawdę, szkoda czassu spędzać na czytanie tego. Nie polecam. :)

Ciekawie wydana - dziecko obejrzy ją nie raz i nie dwa.

Bajeczka dana w prezencie mojemu małemu Gabrysiowi ;). Wierszowana bajeczka z ciekawymi ilustracjami Tomaszewskiego.

Ta książka spodoba się nawet kapryśnemu Gabrysiowi!

„Gabryś, nie kapryś!” Wiktora Woroszylskiego rozśmieszał naszych rodziców i dziadków. Wspaniale jest trzymać w dłoni i później czytać teksty dzieciństwa przodków. Próbowaliście je znaleźć w bibliotece lub w antykwariacie? Gabrysia nie znalazłam. Nie ma go w żadnej z bibliotek w moim mieście. Potrzeba nam zatem takich...

• Literatura polska
  • Dziecionkowe
  • Dziecięcy świat
  • Bajki, wiersze i opowiadania, czyli książki dzieci i nie tylko
  • Zuzowa biblioteka
  • Wielokrotnie
  • Razem z Tymkiem

Dodaj cytat z książki Gabryś, nie kapryś!