Detroit

Warszawska Firma Wydawnicza
Detroit Michigan USA historia socjologia
literatura faktu
Detroit Michigan USA historia socjologia

Moim zdaniem za dużo autor skupił się na fabrykach które wyrosły wokół miasta, a za mało na samym społeczeństwie je zamieszkującym.

Wspaniała lektura traktująca o klęsce amerykańskiego miasta-giganta. Przyczyn, które doprowadziły do upadku tej idyllicznej niegdyś metropolii jest wiele, a książka szczegółowo wyjaśnia mechanizmy bankructwa i ruiny Detroit.

Bardzo obszernie opisano działanie wielkich firm produkujących samochody - Ford, Chrysler i General Motors. Absolutnie nie jestem fanką motoryzacji,...

• 2014
  • Do kupienia