Las Vegas. Amerykańska Sodoma i Gomora

Wydawnictwo Poligraf
2015-04-01
2015-04-01
Las Vegas Nevada USA podróże historia USA

Fajnie opisana historia samego miasta jaki i postaci, które swoimi losami tą opowieść napisały. Czasem nudna, ale ogólnie godna polecenia dla tych, którzy byli lub będą W "Mieście grzechu".

Zwykle mówi się, że zamiast o czymś czytać, lepiej tego doświadczyć – zobaczyć, odwiedzić, zwiedzić. Ja Las Vegas widziałam, a mimo wszystko uważam, że warto sobie o nim trochę doczytać, ponieważ stosunkowo krótka historia tego amerykańskiego miasta jest nadzwyczaj bogata i obfituje w liczne ciekawostki, które poznać można choćby dzięki tej pozycji.

Bardzo podobał mi się...

"To, co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas"

Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji: luksusowych hoteli, restauracji z gwiazdkami Michelina, zakupów... Mówi się o nim "Miasto Grzechu" - bo większości kojarzy się z niewybrednym smakiem i żenującymi obyczajami, a dzieje się tak za...

• Literatura faktu
  • Podróżnicze