Los Angeles. Amerykański La-La Land

Wydawnictwo Poligraf
2017-01-24
2017-01-24
Los Angeles Kalifornia USA globalizacja urbanizacja kultura

Książka wnikliwa i bardzo informatywna, jednakże przez większość czasu towarzyszyło mi wrażenie czytania Wikipedii.

Mądra i wnikliwa. Ciekawie napisana.

Los Angeles. Amerykański la-La Land to trzecia książka Michaela Stalmarska piszącego o USA. Po Detroit i Las Vegas autor "wziął na warsztat" Miasto Aniołów czyli legendarny LAX.
Stalmarsk przybliża historię tego miasta, które jeszcze 234 lat temu było małą meksykańską osadą a dziś jest światowym centrum biznesu, handlu, rozrywki, kultury, mody, nauki, technologii i...

• 2020
  • TEMAT: Literatura faktu