Koptowie. Staliśmy się śmieciem tego świata.

Okładka książki Koptowie. Staliśmy się śmieciem tego świata. Robert Wieczorek
Okładka książki Koptowie. Staliśmy się śmieciem tego świata.
Robert Wieczorek Wydawnictwo: Serafin reportaż
216 str. 3 godz. 36 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Serafin
Data wydania:
2013-06-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-06-01
Liczba stron:
216
Czas czytania
3 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363243135
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wiara w czasach niewiary. Rozmowy o współczesnej religijności Agata Bielik-Robson, Wojciech Józef Burszta, Bartłomiej Dobroczyński, Jan Andrzej Kłoczowski OP, Leon Knabit OSB, Krzysztof Mech, Maksymilian Nawara OSB, Andrzej Tyc, Robert Wieczorek, Krzysztof Zanussi
Ocena 5,9
Wiara w czasac... Agata Bielik-Robson...
Okładka książki Świt_ebooków nr 5 Magdalena Białek, Kamil Czubek, Luiza Dobrzyńska, Robert Drózd, Marta Kor, Alicja Minicka, Tomasz Mitrowski, Oficyna wydawnicza RW2010, Robert Plesowicz, Paweł Pollak, Maciej Janusz Różalski, Robert Wieczorek, Agnieszka Żak
Ocena 9,0
Świt_ebooków nr 5 Magdalena Białek, K...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2112
629

Na półkach:

Sięgnęłam po książkę br. Wieczorka, kiedy dowiedziałam się, że znajomi Egipcjanie wcale nie są Muzułmanami, jak mi się początkowo wydawało, a właśnie Koptami. Chciałam znaleźć trochę bardziej naukowe informacje o nich niż artykuły z internetu, a pytać nie wypadało, bo kwestie wiary są jednak dość intymną sferą. Okazało się, że jest to bardzo smutna książka. Opisuje bowiem ludzi, którzy od początku swojego istnienia, aż do teraz cierpią prześladowania w swoim własnym kraju. Koptowie to całkiem spora grupa wyznaniowa, o bardzo mocnej wierze i dużym przywiązaniu do swojej tradycji i kultury. Nie mogą o sobie decydować w parlamencie, nie mogą normalnie żyć, nie mogą obejmować stanowisk, są wykluczeni ze społeczeństwa, mordowani w zamachach. A wszystko przez to, że w islamskim Egipcie wyznają chrześcijańskie wartości. Na przełomie 2010 i 2011 roku, po obaleniu Mubaraka, prawie sto tysięcy Koptów uciekło z Egiptu do Europy przed coraz bardziej eskalującą przemocą ze strony Muzułmanów. Książka opisuje bardzo szczegółowo historię powstawania tej wspólnoty wyznaniowej. Autor skupił się w niej na ukazaniu problematyki zatargów na linii Muzułmanie-Koptowie. Na jej początku odrobinę jednak brakuje w niej wyjaśnienia czym jest Kościół Katolicko-Koptyjski, bo nie wszyscy muszą to wiedzieć, a - bądź co bądź - koptyjscy Egipcjanie to nasi bracia w wierze chrześcijańskiej. Ich religia nie leży daleko od naszej, różni się tylko paroma drobnymi szczegółami. W Polsce mało jest publikacji na ten temat. Książka br. Wieczorka jest na pewno ważna i warto po nią sięgnąć, jeśli ktoś chce bliżej zapoznać się z tym zagadnieniem.

Sięgnęłam po książkę br. Wieczorka, kiedy dowiedziałam się, że znajomi Egipcjanie wcale nie są Muzułmanami, jak mi się początkowo wydawało, a właśnie Koptami. Chciałam znaleźć trochę bardziej naukowe informacje o nich niż artykuły z internetu, a pytać nie wypadało, bo kwestie wiary są jednak dość intymną sferą. Okazało się, że jest to bardzo smutna książka. Opisuje bowiem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
148
19

Na półkach:

Książka w ciekawy sposób przybliża historię jednej z najciekawszych społeczności. Początek był nieco nudny, jednak część historyczna zdecydowania nadrabia.

Książka w ciekawy sposób przybliża historię jednej z najciekawszych społeczności. Początek był nieco nudny, jednak część historyczna zdecydowania nadrabia.

Pokaż mimo to

avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , , ,

Udana książka o Koptach, czyli egipskich chrześcijanach, o których słyszy się w Polsce głównie przy okazji jakichś na nich zamachów, czyli w sumie nie tak rzadko, ale nie są to wiadomości, które na dłużej przykuwają uwagę odbiorców. Tymczasem mówimy tu o bardzo licznej, co najmniej kilkumilionowej grupie mieszkańców Egiptu, zmarginalizowanej od muzułmańskiego podboju tego kraju w VII w. i generalnie mającej zawsze pod górkę. Autor opisuje ich historię i współczesność, wychodząc od swojego dwuletniego pobytu w Kairze, podczas którego miał okazję poznać Koptów z biednej dzielnicy Mokattam. Część reportażowa jest napisana bardzo zręcznie i z akcentem na sprawy naprawdę mało znane. Z kolei część historyczna zawiera całkiem sporo drobnych błędów merytorycznych, ale ogólnie rzecz biorąc dobrze wprowadza w temat ludzi, którzy są potomkami ludu faraonów.

Udana książka o Koptach, czyli egipskich chrześcijanach, o których słyszy się w Polsce głównie przy okazji jakichś na nich zamachów, czyli w sumie nie tak rzadko, ale nie są to wiadomości, które na dłużej przykuwają uwagę odbiorców. Tymczasem mówimy tu o bardzo licznej, co najmniej kilkumilionowej grupie mieszkańców Egiptu, zmarginalizowanej od muzułmańskiego podboju tego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
319
114

Na półkach: ,

Jest to jedna z najciekawszych książek jakie przyszło mi czytać. Książka ta jest w sumie wielkim streszczeniem historii Koptów. Najpierw mamy rozdziały opowiadające historię pewniej bardzo biednej dzielnicy koptyjskiej i historię jej ewangelizacji. Następna część opowiada o działaczu katolickim z polski, Mariuszu który jako kleryk zdecydował się inaczej służyć Bogu, no i trzecia opisująca historie koptyjskiego Egiptu oraz historię chrześcijaństwa w Egipcie i całą historię koptów. A więc tak, książka jest niesamowicie ciekawa i powiem szczerze że bardzo mnie pochłonęła, za czołem ją czytać wieczorem i w jednej chwili przeczytałem 100 stron, na następny dzień ją skończyłem. Ta książka mimo że moim zdaniem jest za krótka, zawiera w sobie bardzo wiele, to wielka pigułka odnoście Koptów. Bardzo zależało mi na poznaniu chrześcijańskich Koptów którzy w gruncie rzeczy prawie niczym nie różnią się od katolików. Koptowie są naszymi braćmi w wierze i oni teraz niesamowicie cierpią z rąk prześladowań islamskich. Co ważniejsze krew Koptów wciaż spływa, w zamachach, porwaniach, czy innych formach prześladowania. Te książkę naprawdę warto przeczytać, serdecznie polecam.
Serdecznie polecam
Z Panem Bogiem

Jest to jedna z najciekawszych książek jakie przyszło mi czytać. Książka ta jest w sumie wielkim streszczeniem historii Koptów. Najpierw mamy rozdziały opowiadające historię pewniej bardzo biednej dzielnicy koptyjskiej i historię jej ewangelizacji. Następna część opowiada o działaczu katolickim z polski, Mariuszu który jako kleryk zdecydował się inaczej służyć Bogu, no i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
341
42

Na półkach:

Konkretna bez niepotrzebnych ubarwień. Jest rys historyczny, współczesne historie ludzi, są chrześcijanie na tle muzułmańskiego państwa, ale ... Brakowało mi tego czym zachodnie chrześcijaństwo różni się od wiary Koptów, konkretnych szczegółów. Coś napomknięte jest, ale dla mnie za mało.

Konkretna bez niepotrzebnych ubarwień. Jest rys historyczny, współczesne historie ludzi, są chrześcijanie na tle muzułmańskiego państwa, ale ... Brakowało mi tego czym zachodnie chrześcijaństwo różni się od wiary Koptów, konkretnych szczegółów. Coś napomknięte jest, ale dla mnie za mało.

Pokaż mimo to

avatar
5
5

Na półkach:

Ponury obraz bycia misjonarzem. Podziwiam odwagę, niepotrafię sobie wyobrazić siebie w takich warunkach.

Ponury obraz bycia misjonarzem. Podziwiam odwagę, niepotrafię sobie wyobrazić siebie w takich warunkach.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    47
  • Przeczytane
    27
  • Posiadam
    10
  • Teraz czytam
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Historia
    1
  • Wiara święta
    1
  • Czytane wspólnie
    1
  • Reportaż/Eseje
    1
  • Egipt
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Koptowie. Staliśmy się śmieciem tego świata.


Podobne książki

Przeczytaj także