Błękitny Zamek

The Blue Castle
literatura dziecięca
brak danych
romans literatura kanadyjska

Uwielbiam tę książkę. Jest ta cudownie odprężająca.

1939

To przyjemna lektura dla kobiet w każdym wieku. Bardzo podobała mi się przemiana Joanny, była mocno satysfakcjonująca, chociaż momentami bałam się o główną bohaterkę, że ugnie się pod nienawistnymi opiniami swojej rodziny i wróci do dawnych schematów.
Trochę żałuję, że nie trafiła w moje ręce gdy byłam nastolatką. Myślę, że mogłaby mnie mocno zainspirować :) W obecnym...

To jest jedna z nielicznych książek, którą z własnej chęci przeczytałam dwa razy. Ocena nie mogła być inna.

Mój pierwiastek męski stawia tej powieści 7 a pierwiastek żeński 9.Stąd ocena końcowa 8.

Książkę “Błękitny Zamek” przepytałam dwukrotnie, dawno temu ale pamiętam do dziś. Bardzo pozytywna historia o pokonywaniu barier, o otwarciu się na świat i korzystaniu z życia.

Pamiętam iż czytając tą książkę byłam zachwycona bohaterka i pięknymi opisami przyrody! Jedna z najlepszych książek Lucy Maud Montgomery.

Jakbym przeczytała tę książkę kilkanaście lat temu, byłabym zachwycona. Teraz to mi się po prostu podobała, chociaż dopóki Joanna się nie "przebudziła" pomyślałam - ojej.
Pozytywna lektura na gorsze dni.

Książka, która w swoim przesłaniu nie zestarzała się ani o dzień.
Wspaniała historia i niebanalny humor.
Polecam ! Szczególnie singielkom :D <3

Jedna z najpiekniejszych historii miłosnych w literaturze angielskiej. Warto szukać w dobrym tłumaczeniu, inaczej klęska!!

„Błękitny Zamek” to jedna z moich ulubionych książek. Miejscami naiwna, lecz przy tym urocza i ze wspaniałym pozytywnym przesłaniem. Do tego wiecznie aktualna.
Bo często krępujące nas więzy to jedynie obawa przed niepochlebną opinią innych ludzi i niekiedy porzucamy swoje plany i ambicje, bo : „to nie wypada”, „jestem na to za młoda/ za stara”, „co ludzie powiedzą?”....

Dyskusje

6 231