Krajobrazy mojej duszy. Księga I

Novae Res
Filozofia filozofia reigii dusza
filozofia, etyka
Filozofia filozofia reigii dusza

Przeczytałem wszystkie tomy. Długa lektura, momentami może nużyć ale tematyka snu i jawy jak i tego co się dzieje w tej przestrzeni jest arcyciekawa. Autor włożył sporo wysiłku w próbę przekazania swoich "przygód". Książkę inaczej się odbiera gdy samemu podejmuje się aktywność o której autor się rozpisuje.

Księga I zawiera informacje, w której autor między innymi:

• opisuje swoje doświadczenia z podróży sennych,
• umieszcza korespondencje ze znajomymi, którzy również podróżowali astralnie,
• interpretuje swoje doświadczenia senne oraz innych,
• cytuje dzieła różnych autorów, ukazując ich poglądy odnośnie różnych zagadnień i uzupełnia je o swoją wiedzę i opinie,
• tłumaczy...

Niedawno zapisałam się na forum davidicke.pl , a tam przypadkowo znalazłam temat dotyczący Jarka Bzomy i jego "Opowieści topografa" emitowanych na YT.
Obejrzałąm i od razu zamówiłam wszystkie sześc tomów jego magnus opus ...w ciemno.
Jeśli mówi Wam coś nazwisko Monroe,frazy :Hemi Sync,podróże poza ciałem-to wiecie o co chodzi.
Tych,którym nic to nie mówi informuję,że facet...

Po pierwszy tom cyklu Krajobrazów autorstwa Jarosława Bzomy sięgnęłam z ogromnym entuzjazmem. Oczekiwałam porywającej narracji, głębokiej treści i niepospolitych przemyśleń, ocierających się o teorie filozoficzne największych mędrców. W trakcie lektury mój zapał systematycznie znikał, jak powietrze uchodzące z przebitego balonika.

Nie mogę powiedzieć, że poczułam się...

• 2013
  • Egzemplarz recenzencki