Królowa lodów z Orchard Street

Susan Jane Gilman literatura obyczajowa, romans 608 str.
The Ice Cream Queen of Orchard Street
Berenika Janczarska
Czarna Owca
literatura obyczajowa, romans
Berenika Janczarska lody kobieta literatura kobieca Nowy Jork wielki kryzys Stany Zjednoczone self-made man literatura amerykańska

The Ice Cream Queen of Orchard Street
Berenika Janczarska
Czarna Owca
literatura obyczajowa, romans

Porównaj ceny i

Fajne wakacyjne czytadło!

Książka o kobiecie, której życie zdominowała chęć posiadania. Żyła bez przyjaciół, bez przyjemności, bez uczucia zaspokojenia. Niespełniona, zawistna, podła. Żeby mieć więcej i więcej oszukiwała jedynego człowieka, którego kochała, preparowała fakty i donosiła na konkurencję. Napędzał ją tylko biznes. Uważała, że odniosła w życiu sukces. Ale czy na pewno?

Ksiazka wielkich gabarytów, ale czyta sie miło i szybko.

Była w porządku. Ale nie zachwyciła. Przeczytałam, bo już zaczęłam. A jak zaczynam, to zwykle kończę. Taki nawyk. ;) Całkiem nieźle napisana (łatwa do "przełknięcia"), ale sama historia jakoś mnie szalenie nie porwała...

„Królowa lodów z Orchard Street” to ponad pięćset stron niezwykłej historii, która porywa już od pierwszego zdania. W przypadku obszernych powieści czasami bywa tak, że wstęp ciągnie się jak flaki z olejem, jest nudny. Ale, Kochani, nie w tym przypadku! Gilman od pierwszego wyrazu rusza z kopyta, wciąga nas w historię Malki i uwierzcie, ani nie przez chwilę nie pozwala się...

Nie dołączę do grona wielbicieli tej książki, a to z tej prostej przyczyny, że zawiera ona mnóstwo tego, czego nie znoszę. Banałów, frazesów, stereotypów, w tym przypadku akurat dotyczą one wad różnych narodowości. Naprawdę, autorce chyba umknęło po drodze to, że nie każdy Żyd musi od raz wykazywać się cechami, nazwijmy to, złodziejskimi. Lilian, książkowy Kopciuszek, to...

Kupiona zupełnym przypadkiem i cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać. Historia choć zmyślona wciąga czytelnika na tyle, że pod koniec jest pewny, że to musiało wydarzyć się naprawdę. Ciekawy pomysł i dobra realizacja. Polecam

Nietuzinkowa, niebanalna, świetna historia. Nieco irytujące obcojęzyczne słowa (nie każdy zna włoski!!!), ale poza tym naprawdę godna polecenia!

Mam ten sam problem z tą książką co z książką SŁOWIK. Zachwalana na wszystkie strony, a mnie nie przekonała i nie przeczytałam.

Jeśli książkę można skrzywdzić okładką, to się ta sztuka wydawcy „Królowej” udała.
Oprawa graficzna wabi Harlequinowym wdziękiem i każe omijać powieść z daleka. I wielka szkoda byłoby nie spotkać Królowej, wraz z jej niewyparzoną gębą, bezczelnością, mentalnością jidysz i sycylijskim wychowaniem, nieurodziwą i chromą, a zarazem będącą gejzerem przedsiębiorczości, mocy i...

Dyskusje

• 2018