Pancerne boje września

Okładka książki Pancerne boje września Rajmund Szubański
Okładka książki Pancerne boje września
Rajmund Szubański Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o. historia
222 str. 3 godz. 42 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
ZP Grupa Sp. z o.o.
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
222
Czas czytania
3 godz. 42 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361529293
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1064
1064

Na półkach: , , ,

Jak sięgam pamięcią, to sięgając po książki dotyczące problematyki polskiej broni pancernej najczęściej ich autorami byli Panowie: Janusz Magnuski oraz Rajmund Szubański. W obu przypadkach mamy do czynienia z zajmującym podejściem do tematu, ładnym stylem, przystępnym wprowadzeniem do zagadnienia. Pan Janusz poświęcał znacznie więcej uwagi konstrukcjom oraz technicznym ciekawostkom odnośnie czołgów, samochodów pancernych czy transporterów. W przypadku Pana Rajmunda jego książki to raczej historia poszczególnych jednostek pancernych, pokazanie ich szlaku bojowego oraz sylwetek żołnierzy. Dla wielu pozostanie on autorem przełomowego opracowania „Polska broń pancerna w 1939 roku” oraz licznych publikacji w ramach cyklu „Żółty Tygrys.” Nadal trudno uwierzyć, że minęło ponad dwa lata od jego śmierci…
Tym razem, ta jedna z ostatnich publikacji w dorobku autora, to próba spojrzenia na bitwy polskich pancerniaków również z perspektywy szeregowych uczestników. To nie tylko pokazanie istotnych ze strategicznego punktu widzenia starć z udziałem czołgów lekkich 7TP, ale przede wszystkim wartościowe spojrzenie na niezwykle ciężką i niebezpieczną służbę rozpoznawczą pełnioną przez załogi tankietek TK-3 i TKS. To spojrzenie na problemy techniczne sprzętu oraz autentyczny żal za każdym straconym pojazdem. Z racji skromnego uzbrojenia i opancerzenia tankietki nie były konstrukcjami w pełni równorzędnymi dla niemieckiej broni pancernej. Tym większy szacunek dla odwagi polskich czołgistów i podziękowanie dla Pana Rajmunda, że postarał się zachować pamięć o tych dramatycznych, choćby drobnych, wydarzeniach. Książka została wzbogacona licznymi fotografiami z kampanii wrześniowej.

Jak sięgam pamięcią, to sięgając po książki dotyczące problematyki polskiej broni pancernej najczęściej ich autorami byli Panowie: Janusz Magnuski oraz Rajmund Szubański. W obu przypadkach mamy do czynienia z zajmującym podejściem do tematu, ładnym stylem, przystępnym wprowadzeniem do zagadnienia. Pan Janusz poświęcał znacznie więcej uwagi konstrukcjom oraz technicznym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    7
  • Przeczytane
    7
  • Chcę przeczytać
    6
  • Teraz czytam
    2
  • Ulubione
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • II wojna światowa
    1
  • Polska
    1
  • Historia
    1
  • Militaria
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pancerne boje września


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne