Bully

Okładka książki Bully
Penelope Douglas Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Fall Away (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
angielski
Inne

super

super

Mam mieszane uczucia. Nie żałuję że przeczytałam, ale chyba za stara jestem na takie książki lub za dużo takich głupot juz przeczytałam. Nie rozumiem zachowań Tatum.... od pierwszej klasy była dręczona przez Jareda aż do ostatniej w której wszystko się zmienia... dodatkowo zakończenie jest rozczarowujące.
Dla mnie przeciętna ksiazka.

Dla mnie przeciętna ksiazka.

Relacja bohaterów jest toksyczna i niezdrowa, a ich motywy nierealistyczne. Niemniej książka intryguje. Szkoda tylko, że po jej przeczytaniu większy jest niesmak niż przyjemność.

Zawsze czytając książki Penelope Douglas wiem, że nie będzie lekko. W jej książkach nigdy nie jest łatwo i przyjemnie. Autorka zawsze wprowadza nas w takie emocje, które trzymają nerwy napięte do granic, żeby na końcu dać upust i stworzyć historię, dzięki której uczucia względem historii wybiegają ponad ramy.
W dręczycielu spotykamy się z motywem - od nienawiści do miłości mały krok. Tylko czym mógł być spowodowany, skoro jednego dnia byli najlepszymi przyjaciółmi, a drugiego sprawił, że nie chciała mieć z nim nic wspólnego. Co spowodowało, że Jared z przyjaciela stał się wrogiem i robił wszystko, żeby uprzykrzyć jej życie. Przyszedł jednak moment, w którym dziewczyna powiedziała w końcu dość (każdy ma jakąś granicę). To spowodowało zmiany. W życiu Jareda i Tate na nowo odrodziły się uczucia. Czy, aby na pewno na nowo? Czy jednak jego dręczenie miało swoją historię? Dręczyciel stał się kimś wyjątkowym.
Prawdziwy rollercoaster emocji.

W dręczycielu spotykamy się z motywem - od nienawiści do miłości...

Chociaż nie jestem już nastolatką,to Penelope sprawiła,ze znów poczułam się licealistką.
"Dręczyciel" to intensywna historia,pełna wyrazistych uczuć i osobowości.
To nasycona gąbka ekspresyjnej i żywiołowej relacji hate-love.

Nie liczyłam na tyle emocji.
Powiem szczerze,że przygotowałam się na zwykłą młodzieżówkę.
A tu proszę,proszę...
Mamy pożądany zestaw dla każdego znudzonego czytelnika.

Autorka stworzyła dzieło,które wplata się w sploty żylne i uzależnia niczym najsłodszy narkotyk.
Motyw prześladowcy,napięcia i pożądania jest przedstawiony na miarę Oskara.
Przekaz jest świeży,niebagatelny i lekki w odbiorze.
Książkę się pochłania,strony przerzuca z prędkością biegu przełajowego,a nasi bohaterowie wcale nie nudzą i nie zachowują się infantylnie.
To cenię-czytać z zaborczą nutą i nadal z szacunkiem spoglądać, na nasze postacie pierwszoplanowe.

Penelope oddała nam dzieło prawdziwe,niezwykle wzruszające i pełne namiętności.
Całość pasjonuje i diabelnie przyciąga.
Przygotuj się na śmiech i płacz,na współczucie i nienawiść,na wściekłość i strach,na ból i rozkosz,na niepokój i ulgę.
Przepadniesz,a wtedy mnie zrozumiesz!

"Dręczyciel" to intensywna historia,pełna wyrazistych uczuć i osobowości.
To nasycona gąbka ekspresyjnej i żywiołowej relacji hate-love.

Nie liczyłam na tyle emocji.
Powiem szczerze,że przygotowałam się na zwykłą młodzieżówkę.
A tu proszę,proszę...
Mamy pożądany zestaw dla każdego...

Czytałam już kilka razy jak dla mnie super

Czytałam już kilka razy jak dla mnie super

Po prostu jest świetna, trzeba przeczytać.

Po prostu jest świetna, trzeba przeczytać.

Jako nastolatka pewnie bym się zakochała w tej książce. Teraz nie rozumiem niektórych zachowań. Ja bym nie wybaczyła czegoś takiego. Tyle lat zmarnowanych na gnębieniu, byciu ponizaną. Tak naprawdę straciła wiele miesięcy nie będąc w pełni nastolatką. Chyba jestem za stara…😅
Jeśli chodzi o styl pisania, to był naprawdę przyjemnie. Nie za duzo niepotrzebnych opisów, rozmysłem głównej bohaterki na pare stron. Autorka skupiła się bardziej na monologach, przygodach, dlatego szybko i łatwo mi się czytało.

Książka bardzo fajna z wciągającą historią. Końcówka mogłaby trzymać nadal w napięciu ale mimo to warta przeczytania.

W życiu nie czytałam większych głupot. Główna bohatera była poniżana i gnębiona przez pewien okres nastoletniego życia a mimo to OD RAZU wybaczyła swojemu oprawcy, bo od zawsze była w nim zakochana. Ten chłopak po prostu ją przeprosił, niewiele tłumacząc a ona już znalazła się w jego ramionach ponownie zakochana po uszy. Nie do wiary .... Młodym dziewczynom należy podsuwać bohaterki, które stają się silne mimo przeciwności losu, które znajdują w sobie moc do walki o siebie, które się przede wszystkim szanują i znają swoją wartość. A ta książka tylko utwierdza je w przekonaniu, że powinny wspaniałomyślnie, od tak *pstryk* wybaczać największe krzywdy im wyrządzone, bo "ktoś je jednak kocha". Tutaj należy jeszcze podkreślić, że nie namawiam do chowania urazy do końca życia. Podobno lżej jest na sercu jak się wybaczy i łatwiej wtedy się żyje dalej. Ale w przypadku "Dręczyciela" to stało się za szybko i za prosto. Zaufanie Tate do Jareda magicznie natychmiast wróciło. Nawet nie zżerały go wyrzuty sumienia ...
Na koniec tylko dodam, że książka jest mało ciekawa i nie wiele się w niej dzieje. Trochę jakby naprędce napisana. Czytając ją miałam wrażenie, że jest strasznie płytka. Brak jej jakiś głębszych uczuć. "Poszłam tam i zrobiłam to" i tyle.
Zdecydowanie nikomu nie polecam "Dręczyciela".