Narcyz Goebbels. Biografia

Okładka książki Narcyz Goebbels. Biografia
Peter GathmannMartina Paul Wydawnictwo: Universitas biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Narziss Goebbels. Eine psychohistorische Biografie
Universitas
2011-01-01
2011-01-01
Ewa Kowynia
Goebbels listy biografia II Wojna światowa hitleryzm

więcej Więcej

Ocena książki historyczno-biograficznej z założenia jest trudna BO:
-dotyczy osób, których nie znamy
-opisuje fakty, których raczej nie znamy, lub znamy tylko na tyle by wiedzieć, że takie coś istniało
-Im dalej w przeszłość tym więcej dumania i interpretacji autora
- książki te choć bazują na pewnych pewniakach jak listy, dokumenty, akta czy wywiady są bardzo różne w...

Książka ta udowadnia, że przy objaśnianiu niektórych procesów historycznych oraz jaką poszczególne osoby odgrywają w nich role, bardziej niż historyk przydaje się psychiatra. 3Rzesza to parada kreatur i to nie tylko tych z pierwszego świecznika, ale też zwykłych Niemców, podatnych na manipulacje tego Mefistofelesa.

Początek był obiecujący. Jednak reszta skłamała do coraz bardziej selektywnego czytania. Chyba ostatni rozdział "przejrzałem tylko".
Dlaczego?
Bardzo powierzchowna książka - analiza. Niczego nie odkryłem.

• Borys
  • Historia: II wojna światowa
  • Historia
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • SS, III Rzesza, Nazizm
  • Biografia