Patronat LC
Anthony Horowitz Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sherlock Holmes by Anthony Horowitz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2015-11-05
Maciej Szymański
Rebis
Sherlock Holmes James Moriarty Maciej Szymański literatura brytyjska literatura angielska
Moriarty
Sherlock Holmes by Anthony Horowitz (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Maciej Szymański

Oficjalne recenzje i

Ostatnie dni Sherlocka Holmesa

[ 13 ] Link do recenzji

Wow, plot twist na końcu absolutnie niespodziewany z mojej strony, a jednocześnie podczas czytania dostawaliśmy tak wiele wskazówek co do tego...
Uwielbiam postaci wykreowane na wzór ,,oryginalnego" duetu Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.
Książkę czyta się naprawdę szybko, jednak nie brakuje opisów czy dobrych dialogów.
Zdecydowanie polecam, zarówno fanom Sherlocka...

Na półkach: , , , , ,

Mimo, że to jednak nie Sherlock Holmes to i tak czytalo mi sie bardzo przyjemnie. Fajna intryga i zaskakujące zakończenie.

"Sherlock Holmes nie żyje.Zapada zmrok". To hasło na obwolucie powieści Anthonego Horowitza,sygnalizuje czytelnikowi,jak zostały poprowadzone wątki fabularne niniejszej powieści.Najznakomitszy detektyw wraz ze swym wrogiem,profesorem Moriartym,spadają w otchłań wodospadu Reichenbach.Książka traktuje o czasach po śmierci Sherlocka.Są to czasy gdy świat detektywistyczny jak i...

Rewelacyjna, jestem fanatykiem Sherlocka, fajnie, że ktoś dodał coś tak dobrego do jego uniwersum!
Polecam, czysta rozrywkowa rozkosz 👍

Spodziewałem się czegoś bardziej w stronę Domu Jedwabnego, który zresztą ciut bardziej mi się podobał. Ale rozegranie całości jest tu naprawdę fantastyczne, bardzo podoba mi się nienachalne uwspółcześnienie części elementów. Świetny twist na koniec, ale mam nadzieję, że dacie radę to przeczytać bez myślenia o nim (niczym Roy z IT Crowd). No konkret.

Jestem fanem warsztatu autora, tak jako scenarzysty (Morderstwa w Midsomer, Foyle's War), jak i pisarza. Tu zręcznie i wiarygodnie nawiązuje do stylu pierwowzoru A. C. Doyle'a. Finałowy suspens to creme de la creme całej opowieści.

Mniej conandoyle'owska niż "Dom Jedwabny", ale całkiem interesująca. Do przeczytania w dwa wieczory, fabula całkiem nieźle trzyma się kupy, a twist jest dość zaskakujący.

Wciąga jak prawdziwe, klasyczne opowieści o Sherlocku. Dla miłośników słynnego detektywa pozycja obowiązkowa.

Książka stanowi pewien rodzaj paradoksu. Bo jest kontynuacją powieści o Sherlocku Holmesie, ale… bez Holmesa. I choć byłam mocno podejrzliwa w stosunku do takiego dziwadła, to muszę przyznać, że autor wykonał kawał dobrej roboty. Opowieść utrzymana jest w konwencji historii o sławnym detektywie i zawiera sporo odnośników do stosowanych przez niego metod pracy. Do tego...

Powieść osadzona w realiach Wiktoriańskiego Londynu i wpleciona, a raczej będąca przedłużeniem opowieści o Sherlocku Holmesie. Wszystko zaczyna się po słynnym starciu Holmesa i doktora Moriartiego nad wodospadem Reichenbach. Żaden z nich nie wrócił z tej potyczki. Świat był przekonany, że stracił wielkiego detektywa oraz mistrza zbrodni. Tu na scenę wkracza agent agencji...

Dyskusje

• 2015