Moriarty

Okładka książki Moriarty Anthony Horowitz Patronat LC
Okładka książki Moriarty
Anthony Horowitz Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sherlock Holmes by Anthony Horowitz (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sherlock Holmes by Anthony Horowitz (tom 2)
Moriarty
Rebis
2015-03-03
2015-03-03
Data 1. wydania:
2015-11-05
Maciej Szymański
Sherlock Holmes James Moriarty Maciej Szymański literatura brytyjska literatura angielska

Oficjalne recenzje i

Ostatnie dni Sherlocka Holmesa

Link do recenzji

276 0 130

Świetnie napisana, narastający suspens, zaskakujący finał i nieźle ryjący banię plot twist. Barwne i specyficzne postacie, nienachalne, krótkie i treściwe opisy zarówno bohaterów jak i otoczenia, międzynarodowe, iście szatańskie intrygi oraz istne starcie tytanów. Godne Doyla kontunuowanie dziedzictwa Sherlocka Holmesa.

Arcywróg największego detektywa świata, człowiek, którego nikt nigdy nie widział, genialny matematyk i mistrz zbrodni - Moriarty. W małej wiosce w Szwajcarii dochodzi do ostatecznego starcia pomiędzy Sherlockiem i Moriartym. Oboje spadają w odmęty wodospadu Reichenbach i giną. Na miejsce zbrodni z USA przybywa detektyw z prywatnej agencji detektywistycznej w poszukiwaniu...

Jak zwykle przygarść tendencyjnie dobranych cytatów z Waszych wpisów:
kawa | 2015-04-09
„DOM JEDWABNY nawet mi się podobał. Ale ta pozycja w ogóle mnie nie zainteresowała. Nie mogłam się skupić i coś mi przeszkadzało w narracji.”
Gryzilepek | 2018-08-18
„Nie bardzo rozumiem po jakiego grzyba autor bawił się w taki właśnie ciąg dalszy, i co to miało na celu. Dla mnie Holmes...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow, plot twist na końcu absolutnie niespodziewany z mojej strony, a jednocześnie podczas czytania dostawaliśmy tak wiele wskazówek co do tego...
Uwielbiam postaci wykreowane na wzór ,,oryginalnego" duetu Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.
Książkę czyta się naprawdę szybko, jednak nie brakuje opisów czy dobrych dialogów.
Zdecydowanie polecam, zarówno fanom Sherlocka...

Na półkach: , , , , ,

Mimo, że to jednak nie Sherlock Holmes to i tak czytalo mi sie bardzo przyjemnie. Fajna intryga i zaskakujące zakończenie.

"Sherlock Holmes nie żyje.Zapada zmrok". To hasło na obwolucie powieści Anthonego Horowitza,sygnalizuje czytelnikowi,jak zostały poprowadzone wątki fabularne niniejszej powieści.Najznakomitszy detektyw wraz ze swym wrogiem,profesorem Moriartym,spadają w otchłań wodospadu Reichenbach.Książka traktuje o czasach po śmierci Sherlocka.Są to czasy gdy świat detektywistyczny jak i...

Rewelacyjna, jestem fanatykiem Sherlocka, fajnie, że ktoś dodał coś tak dobrego do jego uniwersum!
Polecam, czysta rozrywkowa rozkosz 👍

Spodziewałem się czegoś bardziej w stronę Domu Jedwabnego, który zresztą ciut bardziej mi się podobał. Ale rozegranie całości jest tu naprawdę fantastyczne, bardzo podoba mi się nienachalne uwspółcześnienie części elementów. Świetny twist na koniec, ale mam nadzieję, że dacie radę to przeczytać bez myślenia o nim (niczym Roy z IT Crowd). No konkret.

Jestem fanem warsztatu autora, tak jako scenarzysty (Morderstwa w Midsomer, Foyle's War), jak i pisarza. Tu zręcznie i wiarygodnie nawiązuje do stylu pierwowzoru A. C. Doyle'a. Finałowy suspens to creme de la creme całej opowieści.

Mniej conandoyle'owska niż "Dom Jedwabny", ale całkiem interesująca. Do przeczytania w dwa wieczory, fabula całkiem nieźle trzyma się kupy, a twist jest dość zaskakujący.

• Kryminał
  • 2015