Masters of Doom: How Two Guys Created an Empire and Transformed Pop Culture

David Kushner Wydawnictwo: Penguin Random House biografia, autobiografia, pamiętnik
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Random House
id software games gry carmack romero john kushner david hall tom adrian wolfenstein doom quake
biografia, autobiografia, pamiętnik
angielski

Polskie wydanie już 8 grudnia 2020. Czy warto kupić ?
Moim zdaniem tak.
Szerzej na moim blogu:

Sięgnąłem po "Masters of Doom" na fali nieoczekiwanej fascynacji starymi grami komputerowymi, która trzyma mnie w szponach bodaj drugi rok z rzędu. Kiedy Doom i Quake święciły sukcesy, byłem za mały, żeby w ogóle o nich wiedzieć, więc nie jest to szaleństwo wynikające z głębokiego sentymentu, a raczej dziwny kaprys. Prawdę mówiąc, "Masters of Doom" nie zaspokoiło mojej...

Masters of Doom jest jedną z najważniejszych książek o grach kiedykolwiek napisanych. Opisuje nie tylko proces powstawania kilku gier, które zrewolucjonizowały rynek oraz branżę PC. Opowiada też fascynującą opowieść o ludziach, którzy spełnili swoje marzenia, choć ponieśli tego cenę - niektórzy reputacji, niemal wszyscy jednak końca wzajemnych przyjaźni.

Książkę czyta się...

Jak Carmack i Romero gry pisali, czyli lektura obowiązkowa każdego fana id Software. Nie zawiodą się też osoby zainteresowane ogólnie branżą gier i jej historią.
Kushner nie tylko przytacza wiele anegdot, ale także pokazuje jak zmieniali się główni bohaterowie i relacje między nimi.

Początek znakomity, potem nieco gorzej. Książka o tym, co kasa i komputery robią z czerepami tych, którzy jednego i drugiego mają w nadmiarze. I że w branży IT "soft skills" są tak samo ważne, jak umiejętność pisania eleganckiego kodu.

Przeczytałem, nie wrócę. Ocena: 5+1, dlatego, że się tematem interesuję.

• Inżynieria oprogramowania
  • Komputery