Okładka książki Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Antypody - Ameryka Łacińska. Część 2
Justyna MincPaulina Pilch Wydawnictwo: Feeria literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Feeria
2013-07-03
2013-07-03
podróż dookoła świata literatura podróżnicza

Okładka książki Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Z Warszawy lądem na Bali. Część 1 Justyna Minc, Paulina Pilch
Ocena 5,9
Gdzie diabeł n... Justyna Minc, Pauli...

Nie ukrywam, że zdecydowanie bardziej do gustu przypadła mi pierwsza część wojaży Justyny i Pauliny. Nie żeby forma dalszej części była inna, bo sposób prezentacji jest ten sam i inspiruje do zwiedzania miejsc przez nie opisywanych. Z pewnością tak się dzieje, ze względu na regiony, które teraz przyszło im przebyć, a które mniej odpowiadają moim zainteresowaniom. Być może...

Pierwsza część bardziej mi się podobała.
Strasznie dużo narzekania tutaj, absurdalnego dość..

Wiele praktycznych informacji. Spora dawka ciekawostek i co dla mnie bardzo ważne jasne opisy cen, wydatków. Wielu podróżników ma z tym niestety problem, a jakby nie patrzeć jest to istotny element podróży. Dużo więcej zdjęć niż w pierwszej części. Za to ogromny plus, bo książka stała się przystępniejsza, bardziej zachęcająca.

Książka bardzo interesująca.Trzeba podziwiać autorki za odwagę i determinację.Ciekawe przekazy,jedne z wielu: szklaneczka whisky za 25 pesos z pięćsetletnim lodem z lodowca Perito Moreno w Patagonii,malutka wioska Montegrande w Chile gdzie mieszkała i uczyła Gabriela Mistral - wybitna chilijska poetka,uhonorowana w 1945 roku Nagrodą Nobla.Taka refleksja - roczna podróż...

Sama tematyka i ta różnorodność regionów świata w jednej książce - bardzo dobre. Ale nie "udźwignęłam" samego sposobu prowadzenia narracji i niektórych komentarzy ?autorek? ?bohaterek? Dobrnęłam do Nowego Jorku.

Do 70 s. zapowiadało się, że autorki wybrały wreszcie i piszą w pierwszej osobie, po czym zdanie w stylu "Paulina i Justyna uzgodniły, że SPĘDZIMY dzień...", a jest to wypowiedź jednej z dziewczyn, czyli Pauliny lub Justyny... Po kilkunastu stronach - to samo. Drażni mnie to i sprawia, że książka, którą mogłoby się czytać miło, lekko i przyjemnie - męczy.

• Podróże
  • Podróżnicze