Tak blisko...

Okładka książki Tak blisko...
Tammara Webber Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kontury Serca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2013-02-06
Data 1. wydania:
2012-11-06
Ewa Bobocińska
miłość New Adult trudna miłość literatura amerykańska literatura kobieca studia prześladowania toksyczny związek

zakochałam się w Lucasie. Super, że książka porusza ważne tematy

zakochałam się w Lucasie. Super, że książka porusza ważne tematy

Historia jak z filmu,albo książki ;)
Pewnego dnia bohaterka spotyka na swojej drodze "księcia" który ratuje ją z rąk brutala."Książe" okazuje się normalnym chłopakiem,po przejściach ,któremu życie dało drugą szansę.
Co mogło z tego wyjść-przeczytajcie :)

Historia jak z filmu,albo książki ;)
Co mogło z tego wyjść-przeczytajcie :)

155/2021

1 tom serii Kontury serca

Wow. Świetna książka. Miła odskocznia od mafii i romansów. Lubię wracać do książek z tematyką new adult i young adult. Polecam fanom Colleen Hoover i Tillie Cole

155/2021

1 tom serii Kontury serca

Na półkach: , , , , , ,

Fajne new adult. Nie zachwyca jakoś mocno, ale dobrze się czytało.

Fajne new adult. Nie zachwyca jakoś mocno, ale dobrze się czytało.

Historia napisana w czasach kiedy ceniono sobie "wolniejsze" opowieści, być może dlatego dla niektórych nudna, ciągnąca się. Nic bardziej mylnego. Uważam, że akcja jest poprowadzona w punk. Wróciłam do tej książki, po latach (to mój drugi raz) i podobała mi się tak samo. Piękna historia, bardzo fajni bohaterowie. Wątek napaści na tle seksualnym - bez zarzutów, sprawnie napisany, porusza wiele ważnych problemów. Ta książka nie jest jak większość współczesnych romansów rachu ciachu i już po, trochę seksu, kłótnia, jakieś dramaty i koniec. Tutaj mamy fajną historię, ciekawe rozważania bohaterów, chemię między nimi i pewną tajemniczość. Nie wszystko jest podane jak na tacy. Trzeba powoli ją odkrywać, w tempie w jakim rodzi się prawdziwa miłość. Dać czas sobie i jej by otuliła nas tą historią. Polecam, bardzo przyjemna lektura i zdecydowanie nie jest nudna.

Uwielbiam te pozycję...i często do niej wracam. Fabula skupiona jest na młodych ludziach, którzy zmagają się z traumą i szukają ukojenia...znajdują je w drugim czlowieku, co jest piękne. Gorąco polecam

Nie urzekła mnie jakoś bardzo. Historia się ciągnie, ale są w niej wątki ciekawie przedstawione, historia w sam raz na raz.

Na półkach: , , , , ,

Jackie & Kennedy to niemal idealna para, jeszcze z czasów liceum.
Po trzech latach związku, w tym studenckiego roku, on z nią zrywa aby móc się wyszaleć przed rozpoczęciem politycznej kariery.
Dziewczynie ciężko się z tym pogodzić i odnaleźć w nowej rzeczywistości, jako singielki, tym bardziej, że na jej wybór studiów wpłynął jej ówczesny chłopak.
Pewnej nocy Jacqueline pada ofiarą próby gwałtu. Na szczęście dla niej z opresji ratuje ją „niegrzeczny chłopak” Lucas. Od tego momentu dziewczyna zaczyna dość często natykać się na chłopaka, o którego istnieniu dotychczas nie miała pojęcia. Jednak on bardzo dobrze wiedział kim ona jest.
Po rozstaniu z Kennedy’m, bohaterka zaniedbała jeden z przedmiotów, w wyniku czego musi mocno podgonić materiał i wykonać dodatkową pracę zleconą przez wykładowcę. Jej tutorem jest London, z którym dziewczyna nawiązuje ciekawą znajomość via @.

Niewiele jest historii gdzie to on, a nie ona, są po przejściach. Tutaj mamy historię, w której główny bohater musi uporać się z przeszłością aby móc pogodzić się z samym sobą oraz móc ułożyć sobie przyszłość.
Bardzo ciekawa historia i godna polecenia dla miłośników książek Young Adult.

Jackie & Kennedy to niemal idealna para, jeszcze z czasów liceum.
Pewnej nocy Jacqueline...

Czasami ważniejsze jest to, jak dana sytuacja jest odbierana niż to, jak jest naprawdę.

Miłość nie jest brakiem logiki
Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną
Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się
w kontury serca.

Przyznanie się do błędu i przeprosiny są cenne i wartościowe, ale czasami przychodzą zbyt póżno.

Miłość nie jest brakiem logiki
Jest logiką sprawdzoną i udowodnioną
Podgrzaną i wygiętą tak, by wpasowała się
w kontury serca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z życia amerykańskich studentów. Tak typowa jak tylko to możliwe-zero oryginalności. Zaczyna się od studenckiej imprezy - na parking przychodzi samotna dziewczyna, co dalej - otóż to - 90% z was zgadnie.

To że jest typowa to nie oznacza, że źle się czyta. Jest napisana przejrzyście i choć przewidywalnie - jest na tyle dynamiczna, ze się nie nudzi. Przez większość książki dawałem jej 8/10, dopiero pod koniec bohaterowie zbyt bardzo zajmują się swoją seksualnością czym mnie między innymi zmęczyli.

Łatwo jest porównać książkę do literatury J. Greena. U Greena wydaje mi się jednak akcja bardziej ukierunkowana na jakieś zagadnienie, a tu mamy bardzo typowe życie. Nie znoszę u Greena wszechwiedzy amerykańskich nastolatków, w tej książce było spokojniej, ale autorka ciągle dodawała zalet bohaterowi. Pod koniec był chodzącym przykładem geniuszu wiedzy, umiejętności, osobowości itp - kiedy Ci amerykańscy nastolatkowie mają czas zajmować się wszystkim i być we wszystkim tacy doskonali??? Obniża to również moją ocenę.