Maria Amparo Muńoz y Borbón, księżna Czartoryska

biografia, autobiografia, pamiętnik
Universitas
2013-01-01
2013-01-01
Maria Amparo Muñoz y Borbón księżna Czartoryska historia biografia XIX wiek Barbara Obtułowicz

Na półkach: , , , , , ,

Spotkało mnie duże zaskoczenie – bo miałam zupełnie inne wyobrażenie na temat pierwszej żony księcia Władysława.
Maria Amparo była owocem skandalu – najstarszą z ośmiorga dzieci z małżeństwa hiszpańskiej królowej-wdowy Marii Krystyny i sierżanta straży królewskiej. Razem z rodzeństwem wychowała się we Francji, z dala od politycznych zawirowań, w których poczesną rolę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Egzamin z historii Hiszpanii tuż tuż, więc trzeba było w końcu jakąś książkę historyczną przeczytać... I tak tu się znalazłam.
Nie wiem jak osoba nie wiedząca kompletnie nic o sytuacji politycznej w XIX wieku by odebrała opowieść o Amparo, ale jak dla mnie to bardzo przyjemna i ciekawa książka opowiadająca o trudnościach, miłości, przyjaźniach i w końcu o chorobie...

Polecam najserdeczniej! Wspaniała biografia, najlepsza książka prof. Obtułowicz, jaką miałam okazję przeczytać. To niezwykłe, że dzięki niej historia Amparo została uwieczniona. Książka bardzo mnie zainteresowała :)

11.12.2014

• Biografie