M jak dżeM

Okładka książki M jak dżeM Agnieszka Tyszka
Okładka książki M jak dżeM
Agnieszka Tyszka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Nela Solińska (tom 1) Seria: Seria w kratkę opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Nela Solińska (tom 1)
Seria w kratkę
Nasza Księgarnia
2013-06-12
2013-06-12

Piękna, mądra książeczka. Opisuje w sposób prosty ale jednocześnie głęboki codzienne problemy. Napisana lekko, z humorem, myślę, że warta polecenia nie tylko młodzieży ale i dorosłym

Szczerze, popłakałam się w pewnym momencie. Książka wzruszająca, opowieść o trzynastolatce, która nie radzi sobie z otaczającymi ją problemami. Na szczęście, w jej życiu zjawia się sympatyczna pani Lila, która... Robi dżeMy.

Tym coś lekkiego, od autorki "Zosi z ulicy kociej", jeśli Zosia wam się podobała, to pewnie i to wam się spodoba. W ramach ciekawostki, seria ma różne okładki, można się spotkać, aż z trzema rożnymi wyglądami, bo trzy rożne księgarnie wydały tą serie.

Książki miłe, szybko się czyta, o wspaniałym charakterze, w sam raz na nudne dni, kiedy mamy ochotę poczytać coś lekkiego i przyjemnego. Nawet się przy nich ubawiłam i nie narzekam na nudę. Bardzo fajnie napisane, sympatyczne, ciekawe i całokształt dobrze zrobiony. Najbardziej podobał mi się drugi i trzeci tom. Ogólnie seria optymistyczna i porywająca. Bardzo mi się spodobały.

Mądra, łapiąca za serce pozycja. W niektórych momentach łzy leją się ciurkiem. Wszystko wydaje się realne, mądre i przepełnione uczuciami.

Bohaterka ma lat 13, ale mnie się wydaje, że już 11-latka może to czytać.
Powieść Agieszki Tyszki dotyczy problemów z jakim może się stykać współczesna nastolatka. Pierwszy to mobbing w szkole i w klasie. Główna bohaterka – Nela – jest prześladowana przez koleżanki z klasy. Agnieszka Tyszka postanowiła ośmieszyć agresorki i z dużym poczuciem humoru naśladuje idiotyczne odzywki dziewczyn, zafascynowanych tasiemcowymi serialami. Smutne jest to, że pani dyrektor szkoły wcale nie pomaga Neli, wprost przeciwnie – okazuje się głupkowatą i leniwą personą.
Nela zmaga się nie tylko z koleżankami. Tęskni za swoim tatą, który nie chce utrzymywać z nią kontaktu.
Pewnego dnia Nela spotyka 80-letnią Panią Lilę, która pasjami przygotowuje domowe przetwory, w tym tytułowy dżem. Pani Lila, podobnie jak Nel, przeżywa rodzinne kłopoty.
Ostatecznie Nela decyduje się wysłać tacie swój notatnik/pamiętnik. Robi to w odpowiedzi na dosyć oschły mail od ojca. Postanawia jednak wyjść szczęściu naprzeciw. Jest bowiem mądrą, wrażliwą i odpowiedzialną dziewczynką. Polecam.

Bohaterka ma lat 13, ale mnie się wydaje, że już 11-latka może to czytać.

Bardzo przyjemna lektura, ciekawa, porusza ważne problemy, które czasem zamiatamy pod dywan. Podobała mi się, ale następne części (Kawa dla i kota i Miłość bez konserwantów) bardziej przypadły mi do gustu, choć czasem było w nich zbyt różowo.

Dobra książka. Bardzo szybko się ją czyta. To moje pierwsze spotkanie z serią "w kratkę". Wrażenia są wyśmienite. Podoba mi się lekki sposób opisywania, problematyka, ukazanie świata przedstawionego - jednym słowem: polecam.

Wspaniała!!

Wspaniała!!

Książka z serii rozrywkowych. Błyskotliwie napisana, z humorem, z akcją, wciąga i czyta się przyjemnie. Dla młodzieży (nie tylko dziewczyn) - bardzo dobry wybór.

• Dzieciństwo
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki M jak dżeM