Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach.

Okładka książki Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach.
Tharp Van K. Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
biznes, finanse
Super Trader. Make Consistent Profits in Good and Bad Markets. Expanded Edition
Linia
2012-11-10
2012-11-10
Krzysztof Środa, Paweł Dąbrowski
inwestowanie giełda spekulacja trading psychologia

Absolutny "must read" każdego spekulanta i inwestora giełdowego. Autor podaje precyzyjny system zarządzania ryzykiem, który potrafi radykalnie odmienić podejście do zarządzania portfelem i transakcjami oraz znacznie podnieść ich skuteczność. Książka bardzo pomaga też odstawić emocje w giełdowej grze.

Autor nie jest wyznawcą analizy technicznej co jest już dużym plusem. Książka bogata w opis psychologii inwestowania oraz skupia się na stworzeniu indywidualnego systemu inwestowania ale rozumianego raczej jako odpowiednia wielkość pozycji i kontrola ryzyka. Zaskakujący wątek z rzutem kostką :)

Jest to książka od której zacząć powinna każda jedna osoba myśląca o inwestowaniu swoich środków na "rynkach"
Myślę, że nawet ważniejsza niż "Biblia" czyli Analiza techniczna Murphego.
Sukces na rynku to w głównej mierze psychologia

Myślę, że nawet ważniejsza niż "Biblia" czyli Analiza techniczna Murphego.
Sukces na rynku to w głównej mierze psychologia

książka dobra dla zrozumienia ogółu rynku i inwestowania, fajne podejście do autodyscylipny

Jest to pozycja, którą mogę śmiało polecić nie tylko traderom.
Pierwsza część traktująca o psychologii zajmuje prawie połowę pozycji i można wyciągnąć z niej bardzo wiele wniosków. Jako początkujący pisarz, a także amator sportowy, wszelkie rady mogłem zastosować zarówno do tradingu, pisania jak i sportowego hobby.
Mogę z czystym sercem polecić ją innym :)

Jest to pozycja, którą mogę śmiało polecić nie tylko traderom.
Mogę z czystym sercem polecić ją innym :)

Książka zwraca uwagę na ważny aspekt zarządzania wielkością pozycji oraz podejmowanego ryzyka na jakie możemy sobie pozwolić, jednocześnie zwraca uwagę, jak ważnym elementem w grze jest sam grający i jego podejście do rynku, oczekiwania, lęki itp.

Dodaj cytat z książki Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach.