Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach.

Tharp Van K. Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
Super Trader. Make Consistent Profits in Good and Bad Markets. Expanded Edition
biznes, finanse
Krzysztof Środa, Paweł Dąbrowski
inwestowanie giełda spekulacja trading psychologia

Autor nie jest wyznawcą analizy technicznej co jest już dużym plusem. Książka bogata w opis psychologii inwestowania oraz skupia się na stworzeniu indywidualnego systemu inwestowania ale rozumianego raczej jako odpowiednia wielkość pozycji i kontrola ryzyka. Zaskakujący wątek z rzutem kostką :)

Jest to książka od której zacząć powinna każda jedna osoba myśląca o inwestowaniu swoich środków na "rynkach"
Myślę, że nawet ważniejsza niż "Biblia" czyli Analiza techniczna Murphego.
Sukces na rynku to w głównej mierze psychologia

książka dobra dla zrozumienia ogółu rynku i inwestowania, fajne podejście do autodyscylipny

Jest to pozycja, którą mogę śmiało polecić nie tylko traderom.
Pierwsza część traktująca o psychologii zajmuje prawie połowę pozycji i można wyciągnąć z niej bardzo wiele wniosków. Jako początkujący pisarz, a także amator sportowy, wszelkie rady mogłem zastosować zarówno do tradingu, pisania jak i sportowego hobby.
Mogę z czystym sercem polecić ją innym :)

Książka zwraca uwagę na ważny aspekt zarządzania wielkością pozycji oraz podejmowanego ryzyka na jakie możemy sobie pozwolić, jednocześnie zwraca uwagę, jak ważnym elementem w grze jest sam grający i jego podejście do rynku, oczekiwania, lęki itp.

• Giełda
  • Chcę przeczytać (Inwestowanie)
  • Trading i inwestowanie
  • Ekonomia i rynki fin.