W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy.

Mark Douglas biznes, finanse
Trading in the Zone: Master the Market with Confidence, Discipline and a Winning Attitude.
Leszek Sielicki

Onepress
biznes, finanse
poradnik inwestowanie inwestycje biznes

Kup książkę

Książka skierowana raczej do traderów.
Bardzo duży nasick położony na psychologię i nastawienie psychiczne, które niewątpliwie jest ważne podczas inwestowania.
Ciekawe stwierdzenie, że inwestowanie na giełdzie to gra losowa. Chodzi o to żeby uzyskać statystyczną przewagę tak jak robi to kasyno w grach hazarddowych.
Po książce wnoszę, że autor na pewno jest ciekawą osobą.

Jedna z najbardziej wartościowych książek z dziedziny spekulacji na rynkach finansowych. Co prawda tytuł wspomina o inwestowaniu, jednak wydaje mi się, że książka jest adresowana bardziej do traderów.

Autor nie podaje żadnej gotowej strategii, tylko skupia się na najważniejszym aspekcie w spekulacji - psychologii. Niekiedy zbyt często się powtarza, niekiedy robi to w...

Skupienie na psychice i dyscyplinie, praktyczne przykłady

W tej książce nie znajdziesz idealnego setupu, sygnałów czy gotowej recepty na wygraną. Mamy tu czystą psychologię dla graczy Forex i giełdowych. Żeby dobrze grać i inwestować potrzebna jest zmiana myślenia i tego uczy Mark Douglas. Trochę wodolejstwa jak to zwykle bywa w takich publikacjach, ale jednak większość pożytecznej wiedzy.

Lektura obowiązkowa każdego spekulanta, nie znajdziesz tam strategi czy money menagment a to co najważniejsze " psychologia tradingu" wszystko wyłożone na tacy, ale dopiero kiedy zostałem zarabiającym traderem, zrozumiałem co autor ma na myśli.

Zgodnie z moimi przypuszczeniami książka jest o najważniejszym punkcie inwestowania czyli psychice mimo to daje parę logicznych wskazówek apropos metod inwestowania. Dobra pozycja

Generalnie przegadana książką, porady dobre ale mogłoby się to zamknąć w ok.50 str. Tak szczerze to nie polecam bo szkoda czasu po prostu.

Może i rady przydatne, ale sama ksiązka przegadana. Mam wrażenie, że pewne frazy są pisane po 10 razy, w kółko to samo. Dużo przykładów nie trafiających do mnie.

Lepiej nie wkładać ręki do ognia, bo bóg płomieni może ci ją pożreć. Rada powyższa głupia nie jest, choć jej uzasadnienie, na gruncie współczesnej wiedzy jest nieco nieadekwatne. Choć niewykluczone, że można ją zastosować w stosunku do dziecka, które potrzebuje obrazowej opowieści.

Takie też mam wrażenie po przeczytaniu ksiażki Marka Douglasa W transie inwestowania, która...

Przeczytałem ją prawie już dwa lata temu. Przeczytałem nie zastanawiając się nad tym, co czytam. Odklepałem jak szkolną lekturę :) Wróciłem do niej miesiąc temu pod wpływem rozmowy z pewnym człowiekiem na temat ważności psychologii w tradingu. Przeczytałem raz i drugi. Zacząłem ją studiować linijka po linijce. Zrozumiałem wreszcie co czytam i ile bardzo wartościowej wiedzy...

• Trading
  • 2018