Okładka książki W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy. Mark Douglas
Mark Douglas Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Trading in the Zone: Master the Market with Confidence, Discipline and a Winning Attitude.
Onepress
2014-03-21
2014-03-21
Leszek Sielicki
poradnik inwestowanie inwestycje biznes

Dawno nie czytałem tak nudnej i bezsensownej książki. Pozycja nie jest nawet przydatna dla początkujących inwestorów bo slogany typu „nie bój się popełniać błędów” słyszał każdy. W kółko powtarzana historia, w każdym rozdziale, o chłopcu i psu będzie śniła mi się po nocach. Zdecydowanie nie polecam!

Audiobook. To mój pierwszy audiobook w tym roku i zarazem pierwszy, który w pełni traktuje o inwestowaniu giełdowym. Douglas przekonuje, że najważniejszym aspektem każdego inwestora jest psychologiczne podejście do inwestowania. Tych najlepszych charakteryzuje chłodna kalkulacja, natomiast Ci słabsi najczęściej ulegają emocjom. Pomimo tego, jak twierdzi autor, że gra na giełdzie niczym nie różni się od gry hazardowej, to wkładając odpowiednią dawkę analizy inwestowanie może przynosić realne zyski. Kwestią kluczową jest po prostu działanie w ten sposób, by rachunek prawdopodobieństwa działał na naszą korzyść. Podoba mi się, że autor, przykłady psychologii z prozaicznych dziedzin życia, przekłada na działania inwestorów - można je wówczas lepiej zrozumieć. Kolejną ważną kwestią jest niegenerowanie strat i realizowanie zysków - z czym większość inwestorów ma zazwyczaj problem. W książce znajdziemy również przestrogi przed zbytnim przecenianiem swoich umiejętności i wiedzy oraz doświadczenia. Mark Douglas wskazuje, że jedną za najważniejszych cech inwestora powinna być pokora.
Reasumując - moim zdaniem jest to dosyć dobra książka, która przekazuje zasób wiedzy (głównie z zakresu psychologii inwestowania). Nie jest to kompendium wiedzy, natomiast ta książka ma coś co poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na temat inwestowania z nieco innej perspektywy. Tak jak wspominałem jest to moja pierwsza książka STRICTE o inwestowaniu giełdowym - dlatego ciężko mi ją z czymkolwiek porównać i nie wiem czy dla wprawionych giełdowych graczy będzie wartościowa. Mi całkiem przypadła do gustu i rozbudziła czytelnicze pożądanie by temat inwestowania zgłębiać nadal. Szczerze mogę ją polecić takim osobom jak ja, które powoli wchodzą w świat inwestowania i coś już robią w tym temacie. Dla kompletnego laika ta książka może być nieco trudna.

📈💪 W transie inwestowania - Odważny taniec na giełdzie! 💼💼

Szukasz tajnej formuły sukcesu na rynku inwestycyjnym? Przestań! To nie jest wiedza, która przyniesie Ci realne zyski. Odkryj prawdziwą moc wewnętrznego potencjału, którym dysponujesz. Ta książka to klucz do przezwyciężenia barier i odniesienia spektakularnych sukcesów na giełdzie. 🌟📈

Niezawodna strategia inwestycyjna już jest w Tobie! Ale czy wiesz, co Cię blokuje? Zrozum, że kluczową rolę odgrywa sposób myślenia podczas transakcji. Dowiedz się, jak pokonać przyzwyczajenia psychiczne, które wpędzają Cię w błędne decyzje. To nie jest kolejny poradnik, ale pełne psychologicznych tajemnic przewodnik. 🚀💡

Wprowadź swoje inwestycje na nowy poziom! Niezależnie od doświadczenia, przekonasz się, że analiza rynku nie jest kluczem do sukcesu. Naucz się myśleć w kategoriach prawdopodobieństwa i zrozum znaczenie ryzyka. Odkryj „zasadę niepewności”, która pozwoli Ci prowadzić działania z pewnością siebie. Wreszcie, zaczniesz grać i wygrywać na giełdzie! 💼💰

Ta książka to fascynujący taniec w psychologiczne tajniki inwestowania. Zmieni Twój sposób myślenia, odblokowuje ukryty potencjał i pomoże zdobyć rynkowe zwycięstwo. Odkryj mitologię inwestycyjną i zacznij podbijać rynek żelazną dyscypliną. Oto Twój klucz do sukcesu na giełdzie! 📚📈 #WTransieInwestowania #PsychologiaInwestowania #SukcesNaGiełdzie #RynekFinansowy #OdwagaInwestora #ZwycięskiTanecznik #InwestycjeZPasją #ZdobądźSukces #NiezawodnaStrategia #GraRyzykiem #TaneczneTajemnice #GiełdowyTaniecSukcesu #CzytajIKształćSię #InwestujMądrze #PrzewodnikInwestora #RyzykoICzas #TaniecZGiełdą #WygrajNaRynku #ZacznijWygrywać #BądźInwestoremZaawansowanym #InwestycyjnyEldorado #SekretyGiełdy #PodnieśSwojeUmiejętności #InwestujZGłową #FinansowySukces #InwestorZPasją #TaniecZysków #SztukaSpekulacji #RozumneInwestowanie #PsychologiaSukcesu

📈💪 W transie inwestowania - Odważny taniec na giełdzie! 💼💼

Niezawodna strategia...

Opisuje psychologiczne podejście do gry na giełdzie, bardzo polecam

Opisuje psychologiczne podejście do gry na giełdzie, bardzo polecam

Dawno nie czytałem takiego wodolejstwa.

Może będzie pomocna dla osób dopiero zaczynających na rynku, chociaż sposób myślenia w niej zawarty można wykształcić i bez skupianiu się stricte na rynkach kapitałowych i potem po prostu go na niego przenieść, choćby myślenie w kategoriach prawdopodobieństwa.

Stąd moja ocena tylko 5/10

Dawno nie czytałem takiego wodolejstwa.

Stąd moja ocena tylko 5/10

Książka skierowana dla spekulantów i graczy AT. Fundamentaliści mogą się mocno oburzyć o twierdzeniach zawartych w treści, niemniej jednak książka kładzie nacisk na ważny element inwestowania, czyli psychika. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że warto ją przeczyta,ć bo stanowi kolejną cegiełkę do samorozwoju w dziedzinie finansowej. Przedstawia przyczyny porażek i niepowodzeń, z którymi każdy z nas miał do czynienia. Autor przedstawia swój pomysł jak się takich problemów pozbyć/ograniczyć ich występowanie. Generalnie polecam

Bardzo dobra książka pomagająca zapanowac nad gieldowymi emocjami.

Bardzo dobra książka pomagająca zapanowac nad gieldowymi emocjami.

Jakoś książka nie przypadła mi do gustu. dlatego tylko 5 gwiazdek.

Jakoś książka nie przypadła mi do gustu. dlatego tylko 5 gwiazdek.

Książka dla spekulantów, a nie dla inwestorów. Może spekulanci rynkowi wyciągną z niej coś dla siebie, dla mnie trochę stracony czas.

Trafiłem na audiobook tej książki na Storytel i jak dotąd jest to najlepsze co do tej pory tam przesłuchałem. Myślę, że to książka nie tylko dla inwestorów, ale dla wszystkich ludzi, którzy chcą poprawić swój tzw. Mental. Na pewno kupię wersje papierową, żeby móc na spokojnie przeczytać i pozaznaczać najważniejsze fragmenty. Do takich książek trzeba wracać.

• Inwestowanie
  • Giełda