W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy.

Mark Douglas Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
Trading in the Zone: Master the Market with Confidence, Discipline and a Winning Attitude.
Leszek Sielicki
Onepress
poradnik inwestowanie inwestycje biznes
biznes, finanse
Leszek Sielicki
poradnik inwestowanie inwestycje biznes

Fajna książka i dająca do myślenia.

To jest książka kierowana do traderów, więc niektóre osoby zmylone tytułem, myśląc że jest ona o inwestowaniu, wystawiają jej negatywną opinię.
Niepotrzebnie, to tylko brak zrozumienia tematu z ich strony.
Uważam że tutył jest konieczny do przeczytania jeśli chodzi o granie na dźwigni. Bez wiedzy z tej książki będziesz brodzić w błocie miesiącami i zaliczać straty, zanim...

Autor chyba liczył, że czytelnik wpadnie w trans i nie zauważy, że ta książka, to jeden wielki błąd powtórzenia. Oryginalne treści dałoby się zawrzeć na max 10 stronach. Ciekawe, czy miał płaconą wierszówkę...? W każdym razie, jeśli ktoś bardzo chce się z tym zmierzyć, to proponuję przejść od razu do ćwiczenia inwestycyjnego opisanego w bodaj ostatnim rozdziale. To jeden z...

Książka skierowana raczej do traderów.
Bardzo duży nasick położony na psychologię i nastawienie psychiczne, które niewątpliwie jest ważne podczas inwestowania.
Ciekawe stwierdzenie, że inwestowanie na giełdzie to gra losowa. Chodzi o to żeby uzyskać statystyczną przewagę tak jak robi to kasyno w grach hazarddowych.
Po książce wnoszę, że autor na pewno jest ciekawą osobą.

Jedna z najbardziej wartościowych książek z dziedziny spekulacji na rynkach finansowych. Co prawda tytuł wspomina o inwestowaniu, jednak wydaje mi się, że książka jest adresowana bardziej do traderów.

Autor nie podaje żadnej gotowej strategii, tylko skupia się na najważniejszym aspekcie w spekulacji - psychologii. Niekiedy zbyt często się powtarza, niekiedy robi to w...

Skupienie na psychice i dyscyplinie, praktyczne przykłady

W tej książce nie znajdziesz idealnego setupu, sygnałów czy gotowej recepty na wygraną. Mamy tu czystą psychologię dla graczy Forex i giełdowych. Żeby dobrze grać i inwestować potrzebna jest zmiana myślenia i tego uczy Mark Douglas. Trochę wodolejstwa jak to zwykle bywa w takich publikacjach, ale jednak większość pożytecznej wiedzy.

Lektura obowiązkowa każdego spekulanta, nie znajdziesz tam strategi czy money menagment a to co najważniejsze " psychologia tradingu" wszystko wyłożone na tacy, ale dopiero kiedy zostałem zarabiającym traderem, zrozumiałem co autor ma na myśli.

Zgodnie z moimi przypuszczeniami książka jest o najważniejszym punkcie inwestowania czyli psychice mimo to daje parę logicznych wskazówek apropos metod inwestowania. Dobra pozycja

Generalnie przegadana książką, porady dobre ale mogłoby się to zamknąć w ok.50 str. Tak szczerze to nie polecam bo szkoda czasu po prostu.

• Giełda
  • Trading