Detektywi w służbie miłości

Okładka książki Detektywi w służbie miłości
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Klasyka Kryminału
Problem at Pollensa Bay and Other Stories
Wydawnictwo Dolnośląskie
2013-05-14
1997-05-09
Grażyna Ronikier
Agatha Christie opowiadania kryminał

Krótkie opowiadania. Historie z miłością w tle. Bo przecież czasami trzeba pomóc każdej miłości!
Bardzo przyjemne, szybko się czyta. Ciekawe opisy postaci pokazujące charakter każdej z nich.

Lekka i przyjemna lektura. Jest detektyw a wyjątkowo nie ma zbrodni, ot mała intryga. W służbie miłości - to tytuł który bezceremonialnie zdradza co będzię nutą przewodnia utworu.
Idealna na podróż pociagiem.

Idealna na podróż pociagiem.

2000
1986

Zbiór opowiadań Królowej nie zachwyca.

Nie jest to zła książka, ale zdecydowanie bardziej wolę Panią Agathę w klasycznych powieściach.
W zbiorze, jak to w zbiorze. Są opowiadania niezłe są i gorsze.
Pojawiają się różne postacie prowadzące śledztwo, choć czasami nawet trudno mówić o śledztwie - vide opowiadanie nr 1.
Zgoda, jest klimat, są urocze małe angielskie miasteczka (nie zawsze), ale czyta się to bez specjalnych emocji.

Nie odradzam tej książki, ale też nie bardzo mogę ją specjalnie polecać.

6/10.

Zbiór opowiadań Królowej nie zachwyca.

W zbiorze, jak to w zbiorze. Są opowiadania niezłe są i gorsze.
Zgoda, jest klimat, są urocze małe angielskie miasteczka...

Zbiór opowiadań o różnych detektywach z powieści Agathy Christie.
W zbiorze tym znajdują się opowiadania lepsze i gorsze. Każdy z trzech "detektywów" występuje w dwóch opowiadaniach. Dodatkowo znajedziemy także dwa niezależne opowiadania.
Podobały mi się historie z Poirotem oraz Quinem, natomiast pozostałe już nie tak bardzo.
Nie wszystkie opowiadania mają także wątek kryminalny.
Ogółem fajna pozycja gdy szuka się lekkiej lektury.

Zbiór opowiadań o różnych detektywach z powieści Agathy Christie.
Nie wszystkie opowiadania mają także wątek...

Całkiem fajny zbiorek opowiadań. Krótkie, konkretne, bardzo szybko można je przeczytać. Intrygi kryminalne w nich opisane są jednak dosyć słabiutkie, nieskomplikowane. Zaskoczeniem są dwa opowiadania o charakterze społecznym, bez intrygi kryminalnej. To o psie - można się wzruszyć. W mojej ocenie trzyma bardzo dobry, tragiczny klimat do końca. Drugie - związane z żoną - takie jakieś pogmatwane i nieprzekonujące (ale może takie były ówczesne realia).
Jak dla mnie - taka książka na podróż, do przeczytania dla zabicia czasu.

1968

Szybko sie czyta te opowiadania, i równie szybko zapomina. Nie jestem fanką Agathy Christie, więc może i stąd mały zachwyt.

To moja pierwsza książka tej autorki. Jestem w stanie docenić styl Agaty, ale powieści same w sobie były dosyć przeciętne, lekkie. NIe miałam wobec tej książki jakieś oczekiwania więc nie jestem zawiedziona.
Powieści myślę że są w porządku po ciężkim dniu czy w trasie. Jednakże jeżeli ktoś oczekiwał coś więcej... Może być rozczarowany.
Każda opowieść jest jednorozdziałowa, każda dotyczyła innych bohaterów. Domyślam się że bohaterzy są z innych powieści autorki, i mają charakter ,,dodatkowy".

Książka nie była jakaś zła, powiedziałabym że czasami przynudzała i nie była to książka skierowana do mnie. Myślę że ta książka skierowana jest dla fanów opowieści autorki. Nie polecam jeżeli czytelnik nie zna właśnie uniewrsum, bo będzie równie zagubiony/przynudzony jak ja.

Każda opowieść jest jednorozdziałowa,...

Kompletnie nie przypadły mi do gustu te krótkie opowieści. Może ta ostatnia jeszcze jako tako była spoko, ale reszta bardzo średnie.

Zbiór opowiadań, czyta się je szybko i jak to w zbiorach bywa jedne utwory są lepsze innej trochę gorsze. Jeżeli macie już za sobą kilka powieści Agaty Christie, polecam to jako odskocznię od jej dłuższych prac.

Pojawiają się w nich Poirot i Pyne. Ucieszyło mnie kolejne spotkanie z Panem Satterthwaitem i Quinem, mam dla tego staruszka i tej przedziwnej, romantycznej istoty słabość od kiedy zapoznałam się z nimi w "Tajemniczym Panie Quinie".

Opowiadania czyta się szybko, jednak jedynie serwis do herbaty "Arlekin" zdołało mnie naprawdę zaciekawić. W dużej mierze z uwagi na postać Harleya Quina.