Detektywi w służbie miłości

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Problem at Pollensa Bay and Other Stories
kryminał, sensacja, thriller
83-7384-340-X
Grażyna Ronikier
detektywi miłość Poirot opowiadania

To moja pierwsza książka tej autorki. Jestem w stanie docenić styl Agaty, ale powieści same w sobie były dosyć przeciętne, lekkie. NIe miałam wobec tej książki jakieś oczekiwania więc nie jestem zawiedziona.
Powieści myślę że są w porządku po ciężkim dniu czy w trasie. Jednakże jeżeli ktoś oczekiwał coś więcej... Może być rozczarowany.
Każda opowieść jest jednorozdziałowa,...

Kompletnie nie przypadły mi do gustu te krótkie opowieści. Może ta ostatnia jeszcze jako tako była spoko, ale reszta bardzo średnie.

Zbiór opowiadań, czyta się je szybko i jak to w zbiorach bywa jedne utwory są lepsze innej trochę gorsze. Jeżeli macie już za sobą kilka powieści Agaty Christie, polecam to jako odskocznię od jej dłuższych prac.

Pojawiają się w nich Poirot i Pyne. Ucieszyło mnie kolejne spotkanie z Panem Satterthwaitem i Quinem, mam dla tego staruszka i tej przedziwnej, romantycznej...

Opowiadania czyta się szybko, jednak jedynie serwis do herbaty "Arlekin" zdołało mnie naprawdę zaciekawić. W dużej mierze z uwagi na postać Harleya Quina.

Christie wyczarowała niesamowity klimat skąpany w najpotężniejszym uczuciu świata. Historie są krótkie, ale obfite w treść, dlatego też czyta się je szybko i z przyjemnością. Będzie to idealna publikacja dla osób, które chcą zacząć przygodę z Królową Kryminału.

Średnie opowiadanka.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Och, to było przerażająco nudne. Fabuła naiwna, ckliwa i ze wszech miar przewidywalna. Opowiadanie "Najukochańszy pies" nie wniosło niczego do tego zbioru. Duże rozczarowanie.

Świetne opowiadania.

Rozczarowanie.
Tak mogę określić, jako miłośnik talentu pani Christie, większość opowiadań z tego zbioru. Zupełnie nie mogę pojąć, jakim cudem, znalazł się tam "drugi gong" który jest zubożoną wersją 'lustra nieboszczyka", które ukazało się w zbiorze opowiadań "morderstwo w zaułku".
Czytając po raz kolejny podobne opowiadanie, miałem wrażenie, że ktoś próbuje kopiować styl...

Luźne opowiadania, jedne z zaskakującymi wydarzeniami, inne bez żadnej nutki tajemniczości, takie mało detektywistyczne.

1 896
  • Agatha Christie