Avengers: Impas

Okładka książki Avengers: Impas Alan Davis, Gary Frank, Mike Grell, Geoff Johns, Dan Jurgens, Ivan Reis
Okładka książki Avengers: Impas
Alan DavisGary Frank Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 12) Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela komiksy
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 12)
Seria:
Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Tytuł oryginału:
Avengers Standoff
Wydawnictwo:
Hachette Polska
Data wydania:
2013-05-08
Data 1. wyd. pol.:
2013-05-08
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377397619
Tłumacz:
Tomasz Sidorkiewicz
Tagi:
avengers thor kapitan ameryka komiks wielka kolekcja komiksów marvela
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Batman: Killer Croc powstaje Gene Colan, Gerry Conway, Dan Jurgens, Don Newton, Curt Swan
Ocena 6,6
Batman: Killer... Gene Colan, Gerry C...
Okładka książki Godzina Zero: Kryzys w czasie Darryl Banks, Frank Fosco, Dan Jurgens, Ron Marz, Jerry Ordway
Ocena 5,9
Godzina Zero: ... Darryl Banks, Frank...
Okładka książki DC Comics: Pokolenia Brian Hitch, Dan Jurgens, Yanick Paquette, Ivan Reis, Andy Schmidt, Robert Venditti
Ocena 4,8
DC Comics: Pok... Brian Hitch, Dan Ju...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki New X-Men: Imperialni Grant Morrison, Frank Quitely, Ethan Van Sciver
Ocena 6,7
New X-Men: Imp... Grant Morrison, Fra...
Okładka książki The Amazing Spider-Man: Narodziny Venoma Tom DeFalco, Ron Frenz, Greg LaRocque, Todd McFarlane, David Michelinie, Jim Mooney, George Roussos, Joe Rubinstein, Christie Scheele, Bob Sharen, Louise Simonson, Glynis Wein
Ocena 6,6
The Amazing Sp... Tom DeFalco, Ron Fr...
Okładka książki Tajna Wojna Brian Michael Bendis, Gabriele Dell'Otto
Ocena 6,7
Tajna Wojna Brian Michael Bendi...
Okładka książki Ród M Brian Michael Bendis, Olivier Coipel, Mike Mayhew
Ocena 7,7
Ród M Brian Michael Bendi...
Okładka książki Kapitan Ameryka: Nowy Porządek John Cassaday, John Ney Rieber
Ocena 6,0
Kapitan Ameryk... John Cassaday, John...
Okładka książki Marvels Kurt Busiek, Alex Ross
Ocena 8,2
Marvels Kurt Busiek, Alex R...
Okładka książki Ultimates: Superludzie. Część 1 Bryan Hitch, Mark Millar
Ocena 7,1
Ultimates: Sup... Bryan Hitch, Mark M...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
108 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
7938
6793

Na półkach: , ,

AVENGERS I PROBLEMY

Geoff Johns nie jest autorem, którego kojarzymy z Marvelem. Jeśli już myślimy o jego pracach, widzimy eventy DC, widzimy filmy kinowe z DCEU i właściwie każdą ważniejszą postać tego giganta w jego interpretacji. Ale dla konkurencji też działał, przez chwilę, ale pozostawiając po sobie dość znaczący run. No i jedna opowieść z niego znalazła się właśnie w tym tomie WKKM. Pominięto to i owo, bo ta historia (a raczej te historie, bo pożeniono tu tytułowy „Impas” z przekrojem runy Johnsa) działa się w sumie na przestrzeni czasu, ale fajnie wyszło to wszystko.

Status Avengers zmienił się, jak nigdy dotąd. Społeczność narodowa uznała ich za swoiste samodzielne państwo, ale nie każdemu podoba się taki stan rzeczy. A tymczasem Avengers zmagają się z osobistymi problemami. Vision się zmienił, tak samo, jak jego relacja z Wandą. Scott stara się walczyć w sądzie o opiekę nad córką. Itp. Itd. A to dopiero początek. Kiedy w Slokovii władza zaczyna mordować wyznawców Thora, bóg piorunów postanawia wkroczyć do akcji. Jednak jego działania mogą przysporzyć Avengers wiele kłopotów i zdestabilizować i tak trudną sytuację w regionie. Iron Man będzie musiał spróbować go powtrzymać, a co za tym idzie także ryzyko trzeciej wojny światowej…

http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2023/09/avengers-impas-geoff-johns-dan-jurgens.html

AVENGERS I PROBLEMY

Geoff Johns nie jest autorem, którego kojarzymy z Marvelem. Jeśli już myślimy o jego pracach, widzimy eventy DC, widzimy filmy kinowe z DCEU i właściwie każdą ważniejszą postać tego giganta w jego interpretacji. Ale dla konkurencji też działał, przez chwilę, ale pozostawiając po sobie dość znaczący run. No i jedna opowieść z niego znalazła się właśnie w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1088
411

Na półkach: ,

"Avengers: Impas" autorstwa Alana Davisa, Gary'ego Franka i innych to pełna akcji historia o najsłynniejszych superbohaterach Marvela, którzy muszą stawić czoła ogromnemu zagrożeniu.

W "Avengers: Impas" zespół Avengers staje w obliczu nieznanego wroga, który jest zdeterminowany, by zniszczyć świat, jaki znamy. Bohaterowie muszą połączyć siły i wykorzystać swoje unikalne umiejętności, aby powstrzymać złowrogie plany przeciwnika.

Wizualny styl komiksu jest imponujący, zarówno dzięki talentowi Alana Davisa, jak i Gary'ego Franka, którzy oddają dynamikę i potęgę superbohaterów. Ilustracje są pełne detali i energii, a kolorystyka podkreśla atmosferę walki dobra ze złem.

Fabuła, chociaż nie rewolucyjna, zapewnia wystarczającą ilość akcji i napięcia, by utrzymać czytelnika zainteresowanego. Widzimy znanych i uwielbianych bohaterów w akcji, co dostarcza nam niezapomnianych momentów.

Niemniej jednak, "Avengers: Impas" ma pewne ograniczenia. Niektóre postacie mogą być nieco niedopracowane w kwestii charakteryzacji i rozwinięcia, a fabuła czasami wydaje się być przewidywalna. Czytelnik, który jest zaznajomiony z wcześniejszymi historiami Avengers, może odczuć pewien brak oryginalności w narracji.

Pomimo tych mankamentów, "Avengers: Impas" wciąż jest warty uwagi dla fanów komiksów Marvela i Avengers. To pełna ekscytujących momentów podróż w świat superbohaterów, gdzie dobro staje w obliczu niebezpieczeństwa. Ostatecznie, przyznaję temu komiksowi ocenę 6/10, ze względu na jego wizualną jakość i akcję, ale z pewnymi zastrzeżeniami co do charakteryzacji postaci i oryginalności fabuły.

"Avengers: Impas" autorstwa Alana Davisa, Gary'ego Franka i innych to pełna akcji historia o najsłynniejszych superbohaterach Marvela, którzy muszą stawić czoła ogromnemu zagrożeniu.

W "Avengers: Impas" zespół Avengers staje w obliczu nieznanego wroga, który jest zdeterminowany, by zniszczyć świat, jaki znamy. Bohaterowie muszą połączyć siły i wykorzystać swoje unikalne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
757
473

Na półkach: , ,

4/10 – NIJAKI

FABUŁA - 4/10
Scenariusz: Geoff Johns, Dan Jurgens, Mike Grell

Wielowątkowa opowieść, w której scenarzyści z jednej strony podejmują próbę nakreślenia złożonej intrygi politycznej (tu pierwszoplanowe role odgrywają Thor i Iron Man),z drugiej natomiast starają się rozwinąć nieco charakterystyki kilku członków Avengers (tu natomiast uwaga skupia się głównie na osobach Ant-Mana oraz Waleta Kier). W obu tych przypadkach motorem napędzającym fabułę są napięcia między herosami. O ile pomysł sam w sobie jest całkiem fajny, to realizacja moim zdaniem wypada już bardzo przeciętnie. Konflikt polityczno-militarny będący tłem dla niezwykle efektownego starcia Thora z Iron Manem jest pełnym banałów pokazem pretensjonalności. Daleko idąca symplifikacja w przedstawieniu dyktatorskiej tyranii w fikcyjnym nadbałtyckim państwie, nie pozwoliła na właściwe ukazanie dramatycznych realiów w jakich żyją mieszkańcy Slorenii. Wygląda na to, że celem scenarzystów (z Geoffem Johnsem na czele ekipy) było po prostu doprowadzić do spektakularnego mordobicia boga gromów z miliarderem okutanym w żelazną zbroję. Logika stojąca za motywacjami obu herosów została zdeprecjonowana na tyle mocno, że ci w swoim zachowaniu bardziej przypominali rozchwianych emocjonalnie nastolatków, niźli odpowiedzialnych za losy świata superherosów. Nieco lepiej prezentują się wątki Ant-Mana oraz Waleta Kier, chociaż i tutaj nie obyło się bez drażniących uproszczeń oraz sztucznych emocji. Konflikt między tymi dwoma herosami ma wydumane podłoże, a stanowiący jego konkluzję finalny epizod jest zwyczajnie słabiutki.

ILUSTRACJE - 5/10
Szkic: Gary Frank, Alan Davis, Steve Sadowski
Tusz: Jon Sibal, Mark Farmer, Robin Riggs, Andrew Currie
Kolor: Chris Sotomayor, Dave Kemp

Z całego komiksu najlepiej prezentują się dwa pierwsze epizody rysowane przez Gary’ego Franka. Brytyjczyk posługuje się wyrazistą kreską, zachowując przy tym odpowiednią staranność w odwzorowaniu szczegółów. Właśnie owej dbałości o detale najbardziej brakuje mi w pracach Alana Davisa. Odpowiedzialny za tytułową trzyczęściową mini-serię rysownik mimo kilku efektownych ujęć nie wybija się ponad rzemieślniczą przeciętność. Ilustrujący ostatni epizod Steve Sadowski poziomem równa do wspomnianego wcześniej Davisa. Moim zdaniem obaj panowie prezentują bardzo średni poziom warsztatu.

WYDANIE – 7/10
Album wydany w tradycyjnym dla Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela bardzo solidnym formacie. W bonusach warto zwrócić uwagę na zamieszczony na samym końcu artykuł przybliżający sylwetkę Geoffa Johnsa. W tym okraszonym kilkoma ilustracjami trzystronicowym tekście oprócz podsumowania działalności zawodowej Johnsa, można przeczytać o tym na co scenarzysta zwraca szczególną uwagę pisząc jakąś serię i dlaczego duży wpływ na jego twórczość miały takie klasyki jak „Daredevil” w wersji Franka Millera oraz „Potwór z bagien” Alana Moore’a. Pozostałe dodatki to już standardowe dla cyklu wstawki. „Echa z przeszłości…” skupiają się na trójce pierwszoplanowych postaci występujących w tym albumie – Thorze, Ant-Manie oraz Walecie Kier. Poprzedzające każdy epizod okładki wydań zeszytowych nie robią jakiegoś specjalnego wrażenia. Największy potencjał i siłę wyrazu ma ta narysowana przez Alana Davisa na potrzeby „Thor” #58.

Dodatki:
• Wstęp autorstwa Marco M. Lupoi’ego – dyrektora wydawniczego Panini (Europa)
• Artykuł „Echa z przeszłości… wydarzenia prowadzące do Avengers: Impas
• Galeria okładek wydań zeszytowych
• Artykuł „Scenarzysta – Geoff Johns”

Szczegóły wydania:
• Wydawca: Hachette Polska
• Wydawca oryginalny: Marvel Comics
• Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
• Seria: -
• Data wydania: 9 maj 2013
• Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
• Format: 170 x 260 mm
• Liczba stron: 140
• Okładka: Twarda
• Papier: Kredowy
• Druk: Kolor
• ISBN-13: 978-83-7739-761-9
• Cena okładkowa: 39,99 zł

Zawartość:
• The Avengers vol.3 #61 – „The Powers That Be!” (luty 2003)
• The Avengers vol.3 #62 – „Broken Hearts” (luty 2003)
• Thor vol.2 #58 – „Standoff”, part 1 (marzec 2003)
• Iron Man vol.3 #64 – „Standoff”, part 2 (marzec 2003)
• The Avengers vol.3 #63 – „Standoff”, part 3 (marzec 2003)
• The Avengers vol.3 #76 – „Full House” (luty 2004)

PODSUMOWANIE
„Impas” to komiks który próbuje podejmować poważne tematy, ale moim zdaniem robi to w sposób mało przekonujący. Przedstawiony w nim obraz ciemiężącej własny lud dyktatury jest nazbyt uproszczony, wręcz infantylny. Również próba wniknięcia w psychikę niektórych postaci okazała się zwyczajnie banalna. Wszystko to sprawiło, że nie byłem usatysfakcjonowany ani efektowną akcją, ani zalążkiem wydawałoby się poważnej intrygi. Zbyt wiele elementów nie zagrało zarówno w warstwie fabularnej jak i dość przeciętnej oprawie graficznej, bym mógł polecić ten komiks.

4/10 – NIJAKI

FABUŁA - 4/10
Scenariusz: Geoff Johns, Dan Jurgens, Mike Grell

Wielowątkowa opowieść, w której scenarzyści z jednej strony podejmują próbę nakreślenia złożonej intrygi politycznej (tu pierwszoplanowe role odgrywają Thor i Iron Man),z drugiej natomiast starają się rozwinąć nieco charakterystyki kilku członków Avengers (tu natomiast uwaga skupia się głównie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1061
249

Na półkach: , , ,

Komiks nudny jak flaki z olejem, nieudane i naciągane do potęgi political fiction opowiadające o tym, co stanie się, gdy dojdzie do poważnego konfliktu pomiędzy Thorem, Doctorem Doomem i Avengers. Ciekawy wątek z Ant-Manem i Jackiem Hartem zupełnie tu nie pasuje. Jest niepotrzebny i wciśnięty na siłę. Całość wieńczy przeciętna kreska.

Komiks nudny jak flaki z olejem, nieudane i naciągane do potęgi political fiction opowiadające o tym, co stanie się, gdy dojdzie do poważnego konfliktu pomiędzy Thorem, Doctorem Doomem i Avengers. Ciekawy wątek z Ant-Manem i Jackiem Hartem zupełnie tu nie pasuje. Jest niepotrzebny i wciśnięty na siłę. Całość wieńczy przeciętna kreska.

Pokaż mimo to

avatar
356
160

Na półkach: , , ,

Te nadrabiane zaległości w opiniach o komiksach z serii WKKM mnie wykończy... I dam głowę, że ktoś mnie oskarży o kryptoreklamę gdyż znowu pojawia sie swietny komiks.
Historia ma właściwie dwa wątki. Ten zwiazany z Thorem i ten zwiazany z Jackiem Hartem.
Obaj sa czlonkami Avengers. Jeden z nich to stary wyga , bedacy w skladzie od poczatku, drugi to przypadkowy przylepiec , do tego nie lubiany przez polowe grupy.
Bog Piorunow odziedzicza po swym ojcu jego potege. Nie jest juz narwanym blondaskiem wymachujacym mloteczkiem tylko czlowiekiem mogacym w koncu zloic zielony zadek Hulka. I w koncu ma brodke i nie wyglada jak starszy brat Asterixa. Jednak jak to mowia - wladza zmienia czlowieka. Jak widac nawet boga. Thor nagle przypomina sobie o swoich wyznawcach ( na szczescie nie ma ich zbyt wielu ) i postanawia pomoc im w wyzwoleniu sie spod twardej reki lokalnego wierchuszki.
Niestety mimo nowego designu i sily Thor ma nadal prosty, mlotkowy wrecz tryb myslenia. Zamiast pertraktacji dyplomatycznymi i okazaniu nieco sily dla zmiekczenia przeciwnika ten uzywa tylko sily co konfliktuje go m in z Iron Manem.
Walet Kier to ciekawa postac. Syn czlowieka i kosmitki polowe zycia spedzil poza Ziemia. Na dodatek tatus wylal na niego Plyn Zero ktory nadal mu potezne moce . Jak mozna sie domyslic zgodnie z doktryna wujka Bena - wielka moc to wielka odpowiedzialnosc cos musialo pojsc nie tak. Bo aby moc brac odpowiedzialnosc trzeba umiec to kontrolowac a nasz bohater przez jej brak byl zmuszony przesiadywac po czternascie godzin w specjalnym pokoju bez zadnych sprzetow gdyz jego moc miala sile malej atomowki. Rowniez jego konflikt z drugim Ant-manem jest waznym watkiem w tej historii, szczegolnie w kwestii jej zakonczenia.\
"Impas" jest znakomitym uzupelnienie "Upadku Avengers". Czytajac drugi z nich zadawalem sobie pytania - gdzie jest Thor ? O co chodzi w watku Ant-man- Walet Kier ? ( samo fakt ze Mrowkowym nie byl Pym ktory od teraz byl Pszczolkopodobnym boahterem o podobnych mocach swoja droga troszke mnie zdziwil gdyz w tamtym czasie mialem nikle pojecie o wydarzeniach w komiksach Marvela ). Podba mi sie tez trzyczesciowa okladka w histriach powiazanych z Thorem jak i kreska ukazujaca lepszego nieco Thora ( i tak jak z Loganem w New X-men zmiany okazaly sie chwilowe... ech ).

Te nadrabiane zaległości w opiniach o komiksach z serii WKKM mnie wykończy... I dam głowę, że ktoś mnie oskarży o kryptoreklamę gdyż znowu pojawia sie swietny komiks.
Historia ma właściwie dwa wątki. Ten zwiazany z Thorem i ten zwiazany z Jackiem Hartem.
Obaj sa czlonkami Avengers. Jeden z nich to stary wyga , bedacy w skladzie od poczatku, drugi to przypadkowy przylepiec...

więcej Pokaż mimo to

avatar
270
8

Na półkach: ,

Totalny przeciętniak. Run Geoffa Johnsa w "Avengers" nie był niczym specjalnym, a i historiom zawartym w tym tomie daleko do najlepszych z tego okresu. Co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z wartką akcją napędzaną napięciami w drużynie i z wysoką stawką w tle. No i zawsze miło powitać (udany) gościnny występ Doctora Dooma :)

Totalny przeciętniak. Run Geoffa Johnsa w "Avengers" nie był niczym specjalnym, a i historiom zawartym w tym tomie daleko do najlepszych z tego okresu. Co nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z wartką akcją napędzaną napięciami w drużynie i z wysoką stawką w tle. No i zawsze miło powitać (udany) gościnny występ Doctora Dooma :)

Pokaż mimo to

avatar
276
10

Na półkach: ,

Rewelacyjny komiks. Wartka akcja, świetne rysunki. Tom opisuje konflikt Iron Mana z Thorem oraz jego konsekwencje. Zahaczono również o relacje pomiędzy Ant Manem oraz Jackiem (Jack Heart). Zaskakujące zakończenie, będące klamrą dla wydarzeń z komiksu. Akcja dzieje się przed tomem : Avengers: Upadek Avengers".

Rewelacyjny komiks. Wartka akcja, świetne rysunki. Tom opisuje konflikt Iron Mana z Thorem oraz jego konsekwencje. Zahaczono również o relacje pomiędzy Ant Manem oraz Jackiem (Jack Heart). Zaskakujące zakończenie, będące klamrą dla wydarzeń z komiksu. Akcja dzieje się przed tomem : Avengers: Upadek Avengers".

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    147
  • Posiadam
    70
  • Chcę przeczytać
    64
  • Komiksy
    36
  • Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
    11
  • Komiks
    9
  • WKKM
    7
  • Marvel
    6
  • 2013
    6
  • Ulubione
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Avengers: Impas


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także