Niemiecki bękart

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Tyskungen
Saga o Fjällbace (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
2013-06-05
Inga Sawicka

Nie doczytałam do końca. Wolę inne książki Camilli Lackberg, które są bardziej interesujące.

Nie jest to co prawda literatura wysokich lotów, ale na pewno przyjemna lektura. Poprawnie skonstruowana, zawierająca ciekawe zagadki, ładnie napisana. Wątki są dobrze poprowadzone, choć mało skomplikowane. Postacie proste, raczej schematyczne, ale pozwalające się lubić. Ogólnie na plus.

Zapomniałam już jakie to uczucie nie móc oderwać się od kryminału, bo jest się tak ciekawym co wydarzy się dalej.! Camilla Lackberg rewelacyjnie połączyła elementy powieści obyczajowej z kryminalną zagadką. Żałuję, że nie poznałam lepiej bohaterów łączących wszystkie powieści serii, ale liczę, że po przeczytaniu pozostałych książek to mi się uda. Bardzo podoba mi się taki...

To piąta część bestsellerowej sagi Camilli Lackberg o Fjallbace. W tej części główna bohaterka, Erika Falck pragnie poznać odpowiedź na pytanie: dlaczego jej matka trzymała na strychu stary nazistowski medal? W tym celu odwiedza emerytowanego nauczyciela historii, którego pasją była tematyka II wojny światowej. Mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi udzielić...

Nie jestem pewna, czy to najlepsza książka Camilli Lackebrg, jak pisze wydawca na okładce, ale z całą pewnością lepsza od jej debiutanckiej powieści. Trzyma w napięciu.

Ciekawy wątek wojenny, naprawde mi sie podobalo :)

Pamiętam, że szybko i z dużym zainteresowaniem przeczytałam tę książkę. Niestety równie szybko o niej zapomniałam.

Jedna z tych powieści, które określa się jako lekkie i przyjemne. Bardzo mnie wciągnęła, przyjemnie się czytało, ale równie szybko się o niej zapomina.

Książka mnie po prostu pochłonęła. Opowiada nam nie tylko o przebiegu bestialskiej wojny, ale również o fatalnych skutkach i przerażających zniszczeniach, jakich dokonała w życiu tych, którzy ją przeżyli.

"Niemiecki bękart" w mojej opinii jest jak dotąd najlepszą z serii o Fjällbacce. Czytałem z wielką ciekawością, pochłaniając kolejne strony.

Camilla Läckberg to...

Kolejny tom który czytało sie fajnie .

Dyskusje

15 458