Niemiecki bękart

Okładka książki Niemiecki bękart
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 5)
Tyskungen
Czarna Owca
2013-06-05
2013-06-05
Inga Sawicka

więcej Więcej

" Niemiecki Bękart " to już piąta część serii o Fjallbace. Kiedyś bałam się tak długich serii, sądziłam że nie da się aż tak wciągnąć.
Teraz wiem jak bardzo się myliłam, ponieważ pierwsza wciągnęła mnie Chyłka, później Forst mnie zabrał w swój świat, ą teraz nie mogę wyjechać z Fjallbacki i w sumie nie chcę.

W tej serii lubię to, ze każda część dotyka innej sprawy i końcem...

To będzie zdecydowanie moja ulubiona część tej serii. Fantastyczne pokazanie tego jak działa na nas przeszłość i doswiadczenia. Pięknę ukazanie matki Eriki i Anny. Słuchane z zapartym tchem jak zawsze.

Przeczytałam ją kilka lat temu, ale utkwiła mi mocno w pamięci. Dla mnie bardzo, bardzo smutna, wzruszająca. Dla mnie aż za bardzo.

Najciekawsza książka z tej serii. Do końca trzymała w napięciu i fabułę zapamiętałam najdłużej.

Jak to u Lackberg akcja dzieje się dwutorowo. Z jednej strony mamy śledztwo w sprawie morderstwa, wydarzenia w życiu Patrika i Eriki, a z drugiej strony mamy mroczny czas drugiej wojny światowej. No i w końcu poznajemy tajemnicę mamy Eriki.

Według mnie była to najsłabsza część z dotychczasowych. Nie powiem, jest poprawnie napisana, dialogi na bardzo wysokim poziomie,...

W końcu trochę więcej Eriki 😁

Przeczytałam dawno, pod wpływem zachwytów nad "Kamieniarzem". Była prawie równie dobra. Świetnie przeplatała się historia z teraźniejszością i wątki kryminalne z obyczajowymi. I bohaterowie - tacy zwykli, a tacy ciekawi.

Historia głównych bohaterów toczy się dalej. Oczywiście jest nowa sprawa zabójstwa do rozstrzygnięcia. Każdy wątek jest ciekawy i totalnie nie spodziewany, a jest ich bardzo dużo. To samo tyczy się zakończenia książki. Myślę, że nikt nie żałowałby przeczytania jej. Ja osobiście bardzo wkręciłam się w historię o Fjallbace i jestem ciekawa dalszych wydarzeń w następnych...

Cześć! 🙃 tej książki na pewno nie pożałujecie - historia mistrzowsko zbudowana. Erika znajduje na strychu swojego domu stary medalion hitlerowski. Chcąc poznać jego historie udaje się do historyka - ten jednak zostaje dwa dni później zamordowany. Gdy policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, Erika prowadzi również swoje - dochodząc do intrygującej historii jej własnej...

Piąta książka z serii i w moim odczuciu najlepsza z dotąd przeczytanych.

17 122
    3 770