Niemiecki bękart

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 5) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Tyskungen
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
Czarna seria
literatura szwedzka II wojna światowa naziści dziennik

Ciekawa, choć dość gruba. Wartościowe było na pewno poznanie wojny z punktu widzenia Szwedów. Zakończenie troszkę zaskakujące, aczkolwiek nie będzie to moja ulubiona książka z serii.

Pytanko skąd teściowa Eriki miała brakujący dziennik\pamiętnik jej matki ????

Jest lepiej w porównaniu do poprzednich tomów, ale dalej jest to raczej przeciętna literatura. Główny wątek kryminalny ciekawy i nawet wzbudza pewne emocje. A i sprawcę trudniej wytypować niż w poprzednich częściach. Jest próba zwrócenia uwagi na problemy współczesnego świata - wszelkiego rodzaju dyskryminacje, ruchy neonazistowskie. Poznajemy historię matki Eriki w czasie...

Polecam, to chyba najfajniejszy tom.

Najlepszy tom serii.

Sztos, jak zawsze 😉
Poza tradycyjnie toczącym się śledztwem, kilka wesołych akcentów.

Może nie był czas na ta książkę.. ale bardzo długo ja męczyłam. Jedyna z serii, która nie przypadła mi do gustu.

Jednym z moich czytelniczych planów na rok 2021 jest nadrobienie wszystkich książek z serii o Fjällbace. Styczeń jest dość szalonym miesiącem, więc niestety nie udało mi się tego dokonać już teraz (co nie oznacza, że nie przeczytałam sporo innych świetnych książek, ale o nich opowiem dopiero w podsumowaniu!). No ale przeczytałam piąty tom serii, z czego się niesamowicie...

Póki co najlepsza część sagi, chwilami obyczajówka trochę męcząca i niektóre opisy trochę "naiwne", ale całość wspominam i oceniam bardzo dobrze, historia przemyślana, styl Lackberg łatwy i wciągający.

"Niemiecki Bękart" to już 5 część sagi..
Czyli dokładnie połowa.

Jednak zdecydowanie nie odbiega od reszty swoich poprzedniczek, a nawet mogłabym powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek Lackberg.

Już sam tytuł budzi grozę i niepokojące uczucie, a historia zawarta w środku wzbudza ogromne emocje. Mamy tu doczynienia nie tylko ze współczesną historią, ale i...

Dyskusje

16 283